Wyprawka szkolna dla Syrii Zakończona 29.09.2017r ID: avy5xg

Wyprawka szkolna dla Syrii

Zebrano 150 zł
z kwoty 5 000 zł

3 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

35
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci w Syrii, dotkniętych skutkami działań wojennych ostatnich lat


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Dzieci wojny

Od początku konfliktu w 2011 już ponad 8 milionów syryjskich dzieci ucierpiało w wyniku konfliktu. Prócz podstawowych potrzeb do dziś brakuje normalnych warunków do prawidłowego rozwoju szkolnego. Właśnie Ty możesz pomóc to zmienić.

Nowy rok szkolny w Polsce zbliża się nieuchronnie. Drodzy rodzice, czy telewizja męczy już was swoimi ofertami artykułów szkolnych? Czas wkrótce ruszyć po to do sklepów i to wtedy kiedy za oknem jeszcze pogoda kusi na rodzinny wyjazd. Dla niektórych z was, to czasem i nieprzyjemny stres. Rozumiemy.

Tymczasem gdzieś w Syrii, ktoś zburzył szkoły, zniszczył czyjś dobytek, a nawet pozbawił kogoś życia. Syryjskie dzieci, pozostawione niekiedy same sobie, zamieniły normalne dzieciństwo na gruz i łzy.

Obok braku wielu innych rzeczy, brakuje także tej jednej z najważniejszych - edukacji. Dzieci nie mogą się uczyć, brakuje środków do tego albo zmuszone są do walki o byt dla siebie i swojej rodziny.

Dobry start

Skąd czerpiemy elementarną wiedzę, umiejętności i szanse na prawidłowy rozwój jak nie ze szkoły? To miejsce gdzie mamy szansę wyrosnąć na dobrych ludzi, zdobyć cenną wiedzę i umiejętności. W Syrii nie będzie takich możliwości, jeśli dzieci nie będą miały dostępu do podstawowych artykułów szkolnych. Dzieci w Syrii marzą o miejscu bezpiecznym i właściwym do nauki miejscu, które nie tak dawno im odebrano.

"Syryjskie dzieci są bardzo odważne. Wiele z nich przekroczyło linię frontu tylko po to, aby przystąpić do szkolnych egzaminów. Chcą się uczyć nawet w podziemnych szkołach. Możemy i powinniśmy zrobić więcej, aby odmienić los dzieci w Syrii" - Geert Cappelaere, Unicef

"Po sześciu latach wojny, niemal 6 mln syryjskich dzieci polega tylko na pomocy humanitarnej. W porównaniu do 2012 r. to 12-krotny wzrost. Miliony dzieci musiało opuścić swoje domy, niektóre nawet siedem razy zmieniały miejsce zamieszkania. Ponad 2,3 mln syryjskich dzieci-uchodźców żyje teraz w Turcji, Libanie, Jordanii, Egipcie i Iraku." - Unicef

Na co zbieramy?

Każda wasza wpłata zostanie przeznaczona na zakup artykułów szkolnych, które rozdysponowane zostaną w Syrii.


Wystarczy już minimum twoje 5 zł!

Każda dobrowolna suma będzie spożytkowana jak najlepiej!

5000 zł to wystarczająca suma by opłacić zapotrzebowania dla co najmniej jednej klasy


Nasze zakupy:

- kredki i ołówki

- przybory do pisania

- plecaki

- piórniki

- zeszyty i bloki

- kolorowanki i inne


Dla kogo?

- syryjskie dzieci

- w strefie syryjskiej wojny

- w pobliskich obozach

- dla polowych szkół

- przedszkoli

- dzieci bez dostępu do edukacji


Niezależnie od twoich poglądów, możesz pomóc nam budować lepszą rzeczywistość dla tych, którzy nieoczekiwanie stracili na nią szansę. Wesprzyj pokolenie, które kiedyś stanie przed wyzwaniem odbudowy swojego kraju i uczynieniem z niego lepszego miejsca dla siebie i przyszłych pokoleń żyjących w pokoju i godnym dostatku, Pomóż im stać się lepszym człowiekiem z dobroci swojego serca. Syria wciąż ma szanse bycia solidnym i bezpiecznym domem dla swoich najmłodszych obywateli.

Już pierwsze zebrane 100 zł wystarczy!

Tak niewiele trzeba by zebrać 100 - 150zł i kupić podstawowy zestaw wyposażony we wszystkie najbardziej potrzebne artykuły szkolne. To nie musi być takie trudne, a tak bezcenne dla tych którzy czekają na taki wypełniony po brzegi plecak.

Kwotą docelową naszej zbiórki jest 5000 złotych. To już jedna 30-osobowa klasa!

Kto jest kim?

Na początek przedstawiamy wam "Hand in Hand for Syria". Założoną kilka lat temu brytyjską organizację.

Założona przez kilku Brytyjczyków syryjskiego pochodzenia, dziś skupia ponad 300 członków i członkiń skupiających się na problemie poszkodowanych dzieci

Działacze tej organizacji aktywnie działają na terenach trudnych i często niebezpiecznych Bliskiego Wschodu. Z narażeniem życia i zdrowia niosąc pomoc tam gdzie najpilniej jej potrzeba. To właśnie im na adres w Wielkiej Brytanii przekażemy zakupione przez nasz dary od was, a oni rozdadzą je na terenie Syrii.


FUNDACJA "BARDZO DOBRA OPOWIEŚĆ"

My z kolei jesteśmy wszechstronną organizacją działającą w Polsce jak i na świecie

Wspólnie tworzymy naszą Opowieść!

Fundacja BARDZO DOBRA OPOWIEŚĆ zarejestrowana pod numerem KRS: 0000681369

Skupiamy się na różnorodnej działalności. Interesuje nas zarówno pomoc potrzebującym dzieciom, dorosłym i zwierzętom. Staramy się współpracować z różnymi podmiotami i społecznościami na rzecz budowania lepszej rzeczywistości dla wszystkich nas. To jest wielka przygoda, wspaniała Opowieść, do której pragniemy zaprosić również was!


Czekamy na twoje wsparcie!

Wspomóż naszą akcję, wspomóż najmłodsze ofiary tej okrutnej wojny. Daj pozytywny przykład empatii i współczucia. Miliony syryjskich dzieci liczy na twoją pomoc.

ZAPRASZAMY TEŻ NA NASZ FANPAGE

Bądź na bieżąco!


Zdjęcie główne autorstwa Ewy Charkiewicz

Zapraszamy na instagram autorki:

Pozostałe zdjęcia z zasobów internetu i na licencji Creative Commons.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

ŁM
50 zł
Łukasz Matylla
KP
20 zł
Karolina pato
KS
15 zł
Kamil Sz
OS
10 zł
Ola Sarucka
WS
8 zł
Weronika Stańczyk
KM
5 zł
Ksawery Mącznik
A
ukryta
Anon
J
ukryta
Jarek
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

372 922 zrzutki

Pomóż zebrać 5 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

35
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.