id: aw324a

Pomóż osobom doświadczającym bezdomności przetrwać epidemię koronawirusa

Pomóż osobom doświadczającym bezdomności przetrwać epidemię koronawirusa

Nasi użytkownicy założyli 1 189 441 zrzutek i zebrali 1 253 252 727 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Kochani, bardzo dziękujemy za każdą złotówkę. Udało się nam już zebrać pieniądze na paczki na najbliższych 6 tygodni. Zapewniamy, że każda złotówka, którą wpłacicie powyżej tej kwoty zostanie wykorzystana na pomoc osobom w kryzysie bezdomności.
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W trakcie trwania epidemii koronawirusa osoby doświadczające bezdomności są jednymi z najbardziej narażonych. Nie mają domu, więc nie mogą w nim zostać. A ze względów bezpieczeństwa mają też bardzo utrudniony dostęp do wsparcie materialnego i pomocy medycznej.


Trzeba też pamiętać, że osoby w kryzysie bezdomności mają bardzo często słabą odporność – to często ludzie starsi i schorowani - co sprawia, że są w grupie podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o potencjalne zakażenie się. Dlatego – mimo że na co dzień zachęcamy, żeby zatrzymywać się przy osobach żyjących na ulicy, zauważać ich i starać się im indywidualnie pomagać – teraz, ze względu na bezpieczeństwo prosimy, żeby tego nie robić.


Na chwilę obecną brakuje również rozwiązań systemowych, które pozwoliłyby zadbać o najuboższych i osoby bez domu w trakcie pandemii.


Ale nie ma mowy, żebyśmy zostawili ich samych. Po konsultacjach z lekarzami, specjalistami i innymi organizacjami działającymi w przestrzeni bezdomności, wiemy, że najpilniejsze jest przygotowanie paczek, które pomogą przetrwać te trudne dni osobom, które nie mają domów. Równocześnie ograniczą one ich migrację i skupianie się w dużych zgromadzeniach.


Co znajdzie się w paczkach? Trwała żywność na kilka dni, bielizna i podstawowe artykuły higieniczne oraz garść informacji: że jesteśmy, że pamiętamy, że będziemy wracać, z opisem, jak postępować w obecnej sytuacji zagrożenia, co robić, kiedy ktoś zobaczy u siebie symptomy zakażenia.


Do ilu ludzi będziemy docierać? Znamy około 100 tzw. „niemieszkalnych” miejsc, w których żyją ludzie (pustostany, działki itd.). Wiemy, że mieszka w nich około 200 osób. Oprócz tego, chcemy wspomóc osoby w kryzysie bezdomności przebywające w ogrzewalni przy ul. Wielickiej. To około 70 osób.


Ile kosztuje paczka? Przygotowaliśmy pierwszych 200 paczek. Koszt każdej z nich to 42,90. Czyli koszt jednego wyjazdu to około 8580 zł.


Dlaczego prosimy o wsparcie? W najbliższych tygodniach, a może nawet miesiącach, z takimi paczkami trzeba będzie wyjeżdżać regularnie. Na razie prosimy Was o wsparcie sfinansowania 4 pierwszych wyjazdów. Dodatkowo chcemy w tym samym czasie raz w tygodniu wspierać pożywieniem mieszkańców ogrzewalni przy ul. Wielickiej. To z kolei koszt 500 zł tygodniowo (czyli 4 tygodnie = 2000 zł). Dlatego prosimy Was o kwotę 36 320 zł.


Z całego serca prosimy Was o wsparcie!

Ekipa Zupy na Plantach i Fundacja ZUPA


* Paczki będą dowożone przez małą grupę osób z Zupy na Plantach, z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.


** W międzyczasie we współpracy z innymi organizacjami będziemy szukać innych źródeł potrzebnych środków lub ich finansowania. Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1577

preloader

Komentarze 47

 
2500 znaków