id: aw324a

Pomóż osobom doświadczającym bezdomności przetrwać epidemię koronawirusa

Pomóż osobom doświadczającym bezdomności przetrwać epidemię koronawirusa

114 771 zł 
z 53 480 zł
214%
zakończona 10.04.2020r
1577 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

  • Kochani, bardzo dziękujemy za każdą złotówkę. Udało się nam już zebrać pieniądze na paczki na najbliższych 6 tygodni. Zapewniamy, że każda złotówka, którą wpłacicie powyżej tej kwoty zostanie wykorzystana na pomoc osobom w kryzysie bezdomności.
    Czytaj więcej
  • Kochani, z całego serca dziękujemy Wam za błyskawiczną reakcję. W ciągu niecałej doby udało się nam zebrać całą kwotę potrzebną na zorganizowanie 4 wyjazdów z paczkami do osób, które tego teraz najbardziej potrzebują.

    Ośmieleni Waszą hojnością, prosimy Was o wsparcie jeszcze dwóch tygodni więcej. Dzięki temu będziemy mogli przez najbliższe półtora miesiąca skupić się tylko na skutecznym docieraniu do osób w kryzysie bezdomności i nie zaprzątać sobie głowy tym, czy mamy za co kupić im jedzenie i środki higieniczne.
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W trakcie trwania epidemii koronawirusa osoby doświadczające bezdomności są jednymi z najbardziej narażonych. Nie mają domu, więc nie mogą w nim zostać. A ze względów bezpieczeństwa mają też bardzo utrudniony dostęp do wsparcie materialnego i pomocy medycznej.


Trzeba też pamiętać, że osoby w kryzysie bezdomności mają bardzo często słabą odporność – to często ludzie starsi i schorowani - co sprawia, że są w grupie podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o potencjalne zakażenie się. Dlatego – mimo że na co dzień zachęcamy, żeby zatrzymywać się przy osobach żyjących na ulicy, zauważać ich i starać się im indywidualnie pomagać – teraz, ze względu na bezpieczeństwo prosimy, żeby tego nie robić.


Na chwilę obecną brakuje również rozwiązań systemowych, które pozwoliłyby zadbać o najuboższych i osoby bez domu w trakcie pandemii.


Ale nie ma mowy, żebyśmy zostawili ich samych. Po konsultacjach z lekarzami, specjalistami i innymi organizacjami działającymi w przestrzeni bezdomności, wiemy, że najpilniejsze jest przygotowanie paczek, które pomogą przetrwać te trudne dni osobom, które nie mają domów. Równocześnie ograniczą one ich migrację i skupianie się w dużych zgromadzeniach.


Co znajdzie się w paczkach? Trwała żywność na kilka dni, bielizna i podstawowe artykuły higieniczne oraz garść informacji: że jesteśmy, że pamiętamy, że będziemy wracać, z opisem, jak postępować w obecnej sytuacji zagrożenia, co robić, kiedy ktoś zobaczy u siebie symptomy zakażenia.


Do ilu ludzi będziemy docierać? Znamy około 100 tzw. „niemieszkalnych” miejsc, w których żyją ludzie (pustostany, działki itd.). Wiemy, że mieszka w nich około 200 osób. Oprócz tego, chcemy wspomóc osoby w kryzysie bezdomności przebywające w ogrzewalni przy ul. Wielickiej. To około 70 osób.


Ile kosztuje paczka? Przygotowaliśmy pierwszych 200 paczek. Koszt każdej z nich to 42,90. Czyli koszt jednego wyjazdu to około 8580 zł.


Dlaczego prosimy o wsparcie? W najbliższych tygodniach, a może nawet miesiącach, z takimi paczkami trzeba będzie wyjeżdżać regularnie. Na razie prosimy Was o wsparcie sfinansowania 4 pierwszych wyjazdów. Dodatkowo chcemy w tym samym czasie raz w tygodniu wspierać pożywieniem mieszkańców ogrzewalni przy ul. Wielickiej. To z kolei koszt 500 zł tygodniowo (czyli 4 tygodnie = 2000 zł). Dlatego prosimy Was o kwotę 36 320 zł.


Z całego serca prosimy Was o wsparcie!

Ekipa Zupy na Plantach i Fundacja ZUPA


* Paczki będą dowożone przez małą grupę osób z Zupy na Plantach, z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.


** W międzyczasie we współpracy z innymi organizacjami będziemy szukać innych źródeł potrzebnych środków lub ich finansowania. Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1577

preloader

Komentarze 47

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 991 zrzutek

i zebrali

811 805 401 zł

A ty na co dziś zbierasz?