id: awafza

Zrzuta dla Skrzypka

Zrzuta dla Skrzypka

Nasi użytkownicy założyli 1 035 023 zrzutki i zebrali 1 101 811 510 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Poszukiwani Mecenasi Sztuki. I Ty możesz dziś nim zostać! Piotra znamy od wielu lat. Zaraża nas miłością do muzyki. Dziś nasz przyjaciel jest w potrzebie, a my ogromnie chcemy mu pomóc. Zbieramy kasę na smyczek i futerał dobrej klasy, przystające do jego talentu. Dołączcie do nas! Liczymy na Was!

Piotr Rachwał naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat. Jako 12-latek wystąpił pierwszy raz w roli solisty z Filharmonią Śląską. Od 2015 roku jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie skrzypiec dra hab. Roberta Kabary. Brał udział w festiwalach muzycznych tj. : „Chopin i jego Europa”, „Muzyka na szczytach”, „The last night of the Proms”, „Abu Dhabi Music Festival”, „Festiwal im. A. Sari”, „Cracovia Sacra”. Koncertmistrz Szkoły Szafranków, Międzynarodowej Orkiestry Symfonicznej (Włochy, 2012) oraz Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2016 roku współpracuje ze Śląską Orkiestrą Kameralną i Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Występował na wielu polskich scenach oraz za granicą (Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Austria, Szwajcaria, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie).

"Banalnie napiszę, że muzyka jest moim życiem. Muzyka jest moim życiem! Nie pamiętam chwil bez skrzypiec, nie pamiętam dnia bez muzyki. Gra przenosi mnie w inną galaktykę. Dzięki niej mam przestrzeń, której nie mam w codziennym życiu. Każdy utwór jest dla mnie magiczną przygodą, poszukiwaniem, prawdą i wielkim pięknem. Gdy poświęciłem się muzyce, pojawiło się wiele momentów, przez które jest mi trudno. Pewnego dnia mój futerał, który przeżył ze mną długi czas, odmówił współpracy. Przyszedłem do domu z mokrym futerałem od środka. Ucierpiały na tym skrzypce, a także ja. Futerał nie jest już zdolny do towarzyszenia mi w muzycznych podróżach. Dlaczego 4 tysiące? Cena ta to komfort do końca życia. Futerał będzie robiony ręcznie i będzie miał dożywotnią gwarancję - do końca życia nie będę musiał martwić się o moje skrzypce. Smyczek za 12 tysięcy. Duża suma. Nigdy nie myślałem o takiej kwocie, ale jest to kwota niezbędna, aby pozwolić mi na najlepszą drogę rozwoju. Taki smyczek da mi nowe możliwości, które dotychczas, przez wadliwy sprzęt, były poza moim zasięgiem. Kiedyś miałem marzenia, żeby występować na wszystkich kontynentach. Dzisiaj, po przegraniu tysięcy godzin, już wiem, że naprawdę jest to możliwe. Co za tym idzie? Spełnię swoje największe marzenie - pomogę swojej babci i tacie. Smyczek i futerał pozwoli mi na przygotowanie się do konkursów, koncertów, przesłuchań, dzięki którym mogę realizować swoją życiową misję."

Rekomendacja dr hab. Roberta Kabary

" Piotr Rachwał jest bez wątpienia jednym z najzdolniejszych studentów, z którymi miałem okazję pracować w swojej karierze pedagogicznej. Młody skrzypek kształci się pod moim kierunkiem nieprzerwanie od 2015 roku w Akademii Muzycznej w Krakowie. Piotr Rachwał to, w mojej opinii, artysta wyjątkowy. Reprezentuje niezwykle rzadki typ muzyka, który najlepsze cechy swojej bogatej osobowości potrafi zintegrować z wierną interpretacją dzieł, które wykonuje. Jego nieograniczone możliwości instrumentalne pozwalają mu w sposób mistrzowski prezentować nawet najbardziej wymagające pozycje literatury skrzypcowej. Interpretacje młodego muzyka są zawsze głęboko przemyślane i przeżyte. Artysta wzbudza zachwyt swoim esencjonalnym i nośnym dźwiękiem, szeroką paletą kolorystyczną oraz naturalnością i bezpretensjonalnością gry. Przedstawione tutaj walory prezentowane przez młodego skrzypka pozwalają mi sądzić, iż jego prawdziwy talent będzie bez wątpienia dostrzeżony przez międzynarodową publiczność, a także uznane składy jurorskie."

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 95

IL
Iga Litwińska
950 zł
WT
370 zł
KM
Kamil Muca
300 zł
AM
Anna Majak
200 zł
MZ
Mateusz
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MJ
Maria Jagiełowicz
200 zł
WN
Wojciech Nieroda
120 zł
HD
Hera
111 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków