id: awwy4s

Wesprzyj seniorkę zwolnioną w czasie epidemii!

Wesprzyj seniorkę zwolnioną w czasie epidemii!

5 455 zł 
z 5 000 zł
109%
zakończona 23.04.2020r
143 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Wesprzyj seniorkę zwolnioną w czasie epidemii!

Środki do życia i pomoc prawna dla walczących portierek.


Epidemia wirusa jest szczególnie groźna dla osób starszych. Tymczasem dziś portierka i działaczka Inicjatywy Pracowniczej Krystyna Wilk dosłownie walczy o przetrwanie. Została zwolniona z pracy zaraz po tym, jak związek powiadomił szefa Krystyny o zawiązaniu u niego organizacji związkowej, a działaczka wypowiadała się w mediach w obronie praw pracowniczych portierek.


Zwolniona za działalność Krystyna Wilk i ponad 30 portierek walczy ze wsparciem Inicjatywy Pracowniczej o zaległe wypłaty za pracę dla podwykonawców publicznych instytucji. Są to głównie osoby starsze. Brak środków do życia i koszty pomocy prawnej są szczególnie dotkliwe dla seniorek, znajdujących się w grupę wyższego ryzyka zakażenia i powikłań po wirusie COVID-19.


W związku z kompletną biernością i opieszałością państwa w obliczu tego systematycznego wyzysku, który dotyka przede wszystkim pracujących na outsourcingu seniorów i seniorki, związek został zmuszony do podjęcia szerokich działań prawnych. Poszkodowani portierzy i portierki stracili zarobki i pracę, a niektórzy z nich znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, także ze względów zdrowotnych. Potrzebujemy Waszego wsparcia przede wszystkim w celu sfinansowania obrony prawnej portierek. Zakładamy, że równolegle może się toczyć nawet kilkadziesiąt różnych spraw.


Do sądu pracy został złożony pozew, w którym pełnomocnik zwolnionej zarzuca firmie Hunters Sp. z o.o. nierówne traktowanie ze względu na przynależność związkową i domaga się odszkodowania.


Wobec dramatycznej sytuacji Krystyny i innych portierek już dziś Inicjatywa Pracownicza apeluje: wesprzyjmy je choćby małą kwotą. W zależności od zebranej kwoty środki zostaną podzielone na dwa cele:

  • Krystyna opłaci czynsz, rachunki i koszty opieki medycznej
  • pozostałym 30 portierkom walczącym o zaległe wypłaty zapewnimy stałą pomoc prawną
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 143

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MG
Magdalena Gawin
100 zł
AG
Adam Gomola
100 zł
MK
Maciej
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
BK
Beata Kowalska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 559 zrzutek

i zebrali

762 514 646 zł

A ty na co dziś zbierasz?