id: awwy4s

Wesprzyj seniorkę zwolnioną w czasie epidemii!

Wesprzyj seniorkę zwolnioną w czasie epidemii!

Nasi użytkownicy założyli 913 467 zrzutek i zebrali 876 638 204 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wesprzyj seniorkę zwolnioną w czasie epidemii!

Środki do życia i pomoc prawna dla walczących portierek.


Epidemia wirusa jest szczególnie groźna dla osób starszych. Tymczasem dziś portierka i działaczka Inicjatywy Pracowniczej Krystyna Wilk dosłownie walczy o przetrwanie. Została zwolniona z pracy zaraz po tym, jak związek powiadomił szefa Krystyny o zawiązaniu u niego organizacji związkowej, a działaczka wypowiadała się w mediach w obronie praw pracowniczych portierek.


Zwolniona za działalność Krystyna Wilk i ponad 30 portierek walczy ze wsparciem Inicjatywy Pracowniczej o zaległe wypłaty za pracę dla podwykonawców publicznych instytucji. Są to głównie osoby starsze. Brak środków do życia i koszty pomocy prawnej są szczególnie dotkliwe dla seniorek, znajdujących się w grupę wyższego ryzyka zakażenia i powikłań po wirusie COVID-19.


W związku z kompletną biernością i opieszałością państwa w obliczu tego systematycznego wyzysku, który dotyka przede wszystkim pracujących na outsourcingu seniorów i seniorki, związek został zmuszony do podjęcia szerokich działań prawnych. Poszkodowani portierzy i portierki stracili zarobki i pracę, a niektórzy z nich znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, także ze względów zdrowotnych. Potrzebujemy Waszego wsparcia przede wszystkim w celu sfinansowania obrony prawnej portierek. Zakładamy, że równolegle może się toczyć nawet kilkadziesiąt różnych spraw.


Do sądu pracy został złożony pozew, w którym pełnomocnik zwolnionej zarzuca firmie Hunters Sp. z o.o. nierówne traktowanie ze względu na przynależność związkową i domaga się odszkodowania.


Wobec dramatycznej sytuacji Krystyny i innych portierek już dziś Inicjatywa Pracownicza apeluje: wesprzyjmy je choćby małą kwotą. W zależności od zebranej kwoty środki zostaną podzielone na dwa cele:

  • Krystyna opłaci czynsz, rachunki i koszty opieki medycznej
  • pozostałym 30 portierkom walczącym o zaległe wypłaty zapewnimy stałą pomoc prawną
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 143

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków