id: axekjc

Szlachetna Paczka Niskie Składki dla 4 rodzin!

Szlachetna Paczka Niskie Składki dla 4 rodzin!

Nasi użytkownicy założyli 1 168 205 zrzutek i zebrali 1 216 350 809 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jak co roku, wraz z członkami i sympatykami Stowarzyszenia Niskie Składki, organizujemy zrzutkę na rzecz osób potrzebujących, w ramach Szlachetnej Paczki. W tym roku Szlachetna Paczka Niskie Składki zostanie przygotowana dla co najmniej 4 rodzin. Jeśli uda się zebrać środki, które znacznie przekroczą potrzeby wybranych rodzin, wybierzemy kolejną rodzinę, której pomożemy.


W tym roku Paczkę przygotowujemy dla trzech rodzin, które zgłosiły się do programu Szlachetna Paczka oraz dla jednej, która była uczestnikiem programu w zeszłym roku. Pieniądze ze Zrzutki zostaną przeznaczone wyłącznie na potrzeby Rodzin z programu Szlachetna Paczka, ponieważ środki dla rodziny spoza programu są już zebrane.


Poznajmy więc historię naszych rodzin!


_________________


Pan Mieszko


Wiele lat temu pan Mieszko (74 l) pracował na budowie i co weekend odwiedzał swój dom rodzinny. W momencie śmierci mamy jego życie zawaliło się. Mężczyzna stracił dom, kilka lat później pracę na budowie, gdyż wiek nie pozwalał mu już tak ciężko pracować. Obecnie mężczyzna wynajmuje dom, który wymaga remontu, ale jego czynsz jest na tyle niski, że na szczęście pozwala mężczyźnie na wynajem. Utrzymuje się z renty i zasiłku. Ma problemy z wysokim ciśnieniem, a po odjęciu kosztów utrzymania domu, wynajmu i leczenia, zostaje mu 230 zł na inne wydatki. Bardzo doskwiera mu samotność.


Pan Mieszko, mimo trudności jakie spotyka w codziennym życiu, jest bardzo pozytywną osobą, a jednym z ulubionych zajęć mężczyzny jest obróbka drewna z sąsiadem oraz wypady do pobliskiego lasu na grzyby, które to uskuteczniał tegorocznej jesieni. Lubi majsterkować w domu, oczywiście na tyle, na ile pozwala mu jego zdrowie. Odpoczywa oglądając telewizję, marzy o spokojnym życiu i własnym kącie. W pochmurne dni lubi sprzątać swoje mieszkanie - co bardzo widać, a jego przestrzeń mimo tego, że jest uboga, jest bardzo schludna i czysta. 


Trzy kluczowe potrzeby Rodziny to żywność, garnki 2-3l (nieduże, dla jednej osoby) oraz niewielkich rozmiarów stół. Zakup żywności sprawia panu Mieszkowi spore problemy, a ponadto obecnie nie bardzo ma w czym gotować. Przydałby mu się także stół, tak by mógł spokojnie zjeść obiad.


_________________


Pan Karol


Pan Karol (65 l) jest osobą samotną i od prawie 40 lat mieszka w niewielkim domu na skraju wsi. Jego warunki mieszkaniowe są bardzo trudne, a dom, w którym mieszka, nie ma ogrzewania (mężczyzna dogrzewa się farelkami). Od kilku lat choruje, ma problemy z poruszaniem się, reumatyzm utrudnia mu pracę, którą mimo wszystko mężczyzna podejmuje - co prawda w niepełnym wymiarze godzin, ale wciąż pracuje. Dodatkowo otrzymuje zasiłek z OPS, a po odjęciu kosztów utrzymania domu oraz leków zostaje mu na życie 590 zł.


Pan Karol to bardzo skromna osoba, stara się cieszyć z najmniejszych rzeczy i nauczył się żyć z tym, co ma. Stara się podejmować prace dorywcze, pomimo ogromnych problemów zdrowotnych, ale niestety nie każda praca jest dla niego, ponieważ nie może długo ustać na nogach ze względu na uporczywe bóle. Mimo tego bardzo lubi spacerować do pobliskiego lasu i zbierać grzyby. Jeśli bóle nóg nie pozwalają mu na wypady do ukochanego lasu, to lubi spędzać czas oglądają telewizję - szczególnie mecze piłki nożnej oraz skoki narciarskie (jest fanem Dawida Kubackiego). 


Trzy kluczowe potrzeby Rodziny to żywność, odzież oraz koc. Pan Karol bardzo potrzebuje żywności, a przez galopującą inflację jej zakup sprawia mu problemy. Mężczyzna posiada tylko znoszone ubrania, a nowe przydałby się do wyjścia do pracy. Panu Karolowi bardzo przydałby się gruby, ciepły koc na nadchodzącą zimę.


_________________


Pani Karolina z Rodziną


Rodzina pani Karoliny (48 l) już od dłuższego czasu jest w trudnej sytuacji, jednakże dopóki pani Janina (73 l) i pan Tomasz (74l) pracowali zawodowo, ich sytuacja finansowa była stabilna, a rodzina radziła sobie bardzo dobrze, dzięki czemu mogli pozwolić sobie na zakup leków czy rehabilitację pani Karoliny. Obecnie oboje są na emeryturach i również u nich pojawiają się coraz to nowe jednostki chorobowe. 23 lata temu pani Karolina usłyszała diagnozę - SM. Obecnie kobieta nie porusza się samodzielnie, a choroba zabiera jej władzę w rękach. W ciągu ostatniego roku znacznie pogorszył się jej wzrok, kobieta potrzebuje wielu godzin rehabilitacji, by utrzymać swoje ciało w sprawności. Rodzina utrzymuje się z emerytur oraz z renty pani Karoliny, ale po odjęciu kosztów utrzymania domu oraz leków i rehabilitacji zostaje im 360 zł na osobę.


Pani Karolina pomimo okrutnej diagnozy nigdy się nie poddała, uwielbia dni z piękną pogodą oraz odwiedziny bliskich osób i rodziny, a zwłaszcza ukochanych siostrzenic. Bardzo dużą radość daje jej także ukochany piesek, z którym wspólnie oglądają telewizję - a zwłaszcza mecze Polskiej Reprezentacji w siatkówce czy lekkoatletykę. Pani Karolina jest wdzięczna losowi za swoich rodziców, którzy wspierają ją na każdym kroku. Wspólnie uprawiają niewielki ogród. Kobieta wielokrotnie wspominała, że jej mama, to taki motor napędowy ich rodziny. 


Trzy kluczowe potrzeby Rodziny to zamrażalka, żywność oraz środki czystości. Nowa zamrażarka pozwoliłaby rodzinie na zakup mięsa na promocjach i mrożenie go, co pozwoliłoby na oszczędzenie pieniędzy na rehabilitację. Stara zamrażarka już źle działa i pobiera bardzo dużo prądu. Obecnie rodzina najczęściej oszczędza na żywności, zapas pomógłby rodzinie choć przez jakiś czas tak, by rodzina nie musiała sobie niczego odmawiać. W związku z chorobą pani Karoliny rodzina zużywa bardzo dużo środków czystości i często brakuje im na ich zakup. Rodzina potrzebuje też zmywarki, gdyż ręczne zmywanie naczyń sprawia już ogromny problem pani Janinie.


_________________


Pani Halinka (środki już zebrane)


Pani Halina jest ofiarą swojego ojca, alkoholika. W wyniku pobicia przez niego w dzieciństwie, od kilkudziesięciu lat zmaga się ze znaczącą niepełnosprawnością. Po śmierci mamy musiała zająć się domem oraz wychowywać swoje rodzeństwo. Niestety, nie może teraz liczyć na ich pomoc, gdyż odwrócili się od niej. Kobieta mieszka w małym domu, bez dostępu do bieżącej wody, którą musi czerpać ze studni. Jej jedynym źródłem utrzymania jest renta oraz zasiłek. Po odjęciu kosztów leków, leczenia i utrzymanie, na życie zostaje jej mniej niż 400 złotych miesięcznie. Mimo trudności, Pani Halina nie traci pogody ducha, nie poddaje się i z nadzieją patrzy w przyszłość.


Pani Halina była uczestnikiem programu Szlachetna Paczka w zeszłym roku i należała do grona rodzin, którym pomogliśmy. Zakupiliśmy żywność, odzież, opał, pralkę, Część z zebranych dla niej pieniędzy miała trafić na przyłączenie wody do jej domu (obecnie korzysta ze studni), ale niestety przez nagły wzrost cen i komplikacje związane z kwestią praw do terenu, na którym leży nieruchomość, nie udało się wykonać tej inwestycji. Zebranych pieniędzy nie zmarnowaliśmy i zamierzamy przeznaczyć je na bieżącą pomoc dla pani Haliny. W planach jest zakup żywności, odzieży, opału i zaspokojenie innych niezbędnych potrzeb.


W tym roku pani Halina nie jest uczestnikiem programu. Środki na pomoc dla pani Haliny pochodzić będą z zeszłorocznej zbiórki, co oznacza, że pieniądze z tegorocznej Zrzutki zostaną przeznaczone wyłącznie na potrzeby Rodzin z programu Szlachetna Paczka.


_________________


To już kolejna edycja akcji Szlachetna Paczka Niskie Składki. Podczas zeszłorocznej zbiórki zebraliśmy rekordowe 45 870 złotych i pomogliśmy trzem rodzinom! W tym roku liczymy na podobny wynik! 


Podczas naszej działalności, na cele charytatywne zebraliśmy już ponad 100 tysięcy złotych, a w ramach współpracy z innymi organizacjami zebraliśmy ponad 680 tysięcy złotych.


Wszystkim pomagającym serdecznie dziękujemy!


W razie gdyby ktoś chciał pomóc którejś rodzinie w inny sposób, prosimy odezwać się na priv.


_________________


Partnerami zbiórki są portale Obserwator Gospodarczy oraz Obserwator Logistyczny

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 151

preloader

Komentarze 10

 
2500 znaków