id: ay3eg2

Godnie żyć - pomoc dla Krzysztofa Igora Krawczyka

Godnie żyć - pomoc dla Krzysztofa Igora Krawczyka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
23 120 zł z 50 000 zł
46%
154 dni do końca
435 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Krzysztof Igor Krawczyk ma już swój upragniony rower. Rower został zakupiony z  wpłat ze zrzutki oraz z indywidualnej wpłaty dedykowanej, z zaznaczeniem „na rower”. Dla przypomnienia informujemy, że niedawno Krzysztofowi Juniorowi ukradziono ulubiony rower ze strzeżonego parkingu sprzed Galerii Łódzkiej. Rower był zabezpieczony łańcuchem.  Fakt kradzieży roweru został zgłoszony na policję, niestety do tej pory rower się nie znalazł. Dla Krzysztofa rower pełni rolę rehabilitacyjną (zgodnie z zaleceniem lekarza neurologa). Jazda na rowerze daje mu radość życia, pozwala pozbyć się nadmiaru negatywnych emocji, stanowi odskocznię od codzienności, pozwala odciąć się od rzeczywistości i złapać stan równowagi.

  Bardzo dziękujemy ludziom dobrego serca za pomoc. Dzięki Państwu Krzyś jest szczęśliwy.j92cf52bee890f5e.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy darczyńcom za dotychczasowe wpłaty. Dzięki Państwa hojności Krzysztof Junior ma zapewnione codzienne ciepłe obiady. To duże wsparcie, zwłaszcza, że nadal nie ma gdzie mieszkać. Korzysta z uprzejmości przyjaciół ze Studia Integracji, u których pomieszkuje. Na dodatek właśnie ukradziono mu rower, jedyny środek transportu, który stosował przede wszystkim jako rehabilitację, zgodnie z zaleceniem lekarza neurologa. 

  e32dac391fad4f91.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jako bliscy przyjaciele ze Studia Integracji zwracamy się o pomoc dla naszego podopiecznego – Krzysztofa Igora Krawczyka.


Dlaczego dopiero teraz? Ponieważ Krzysztof, do tej pory cierpiał w milczeniu. Dopóki żył Tata, czekał cierpliwie, aż o nim sobie przypomni, tak zwyczajnie bez przymusu, ale z troski, po ojcowsku. Cały czas liczył, że jego los się odmieni. To jednak się nigdy nie stało. …Krzysztof Igor Krawczyk swojego ojca, Krzysztofa Krawczyka, znał tak, jak jego fani - głównie z fotografii.... Po śmierci ojca czuje się jeszcze bardziej bezradny i samotny. 


„Trzeba przetrwać, jakoś żyć. Nie wiem, co zrobić – mieszkanie, opłaty, niepełnosprawność. To są urzędowe sprawy, na których się nie znam – przyznaje. I dodaje: - Jest załamanie, że taty nie ma. Nawet gdybym się z nim nie widział, byłaby świadomość, że on żyje. Mama umarła 10 lat temu, teraz tata. Kto został?”


Zły stan zdrowia Krzysztofa to wynik wypadku, który spowodował ojciec - złamania, stłuczenie pnia mózgowego, zaniki płatów czołowych, złamanie szczęki, padaczka… Krzysztof utrzymuje się ze skromnej renty inwalidzkiej, potrzebuje pomocy w zakresie codziennych potrzeb: leczenia neurologicznego, rehabilitacyjno-terapeutycznego, zakupu leków, ubrań, czy chociażby na co dzień ciepłych obiadów…


Terapią dla Krzysztofa byłoby posiadanie własnych instrumentów muzycznych, czy urządzeń do nagrywania i odtwarzania muzyki. Lubi śpiewać i grać. Od wielu lat jest podopiecznym Studia Integracji. To tutaj rozwija swój talent wokalny, tutaj znajduje chwile spokoju od przemocy domowej.

aa8a4d61d91a707a.jpeg


Mieszka kątem w mieszkaniu wujka, w którym jest problem alkoholowy.   Żyje w fatalnych warunkach. Warunki lokalowe w jakich mieszka obecnie nie nadają się dla nikogo, a tym bardziej dla osoby chorej, niepełnosprawnej.  W mieszkaniu stale odbywają się libacje, a on nie ma dostępu do łazienki, czy kuchni. Nie może załatwić podstawowych potrzeb fizjologicznych w toalecie, gdzie często trwają balangi. Niemal całymi dniami błąka się po mieście, by nie wracać do domu, w którym panuje przemoc.

d2f080d62d9c9336.jpeg


NAJWIĘKSZE PRAGNIENIE

Liczymy na to, że Krzysztof otrzyma od władz miasta  mieszkanie komunalne, wymarzony własny kąt. Nie wiadomo jednak, jak długo przyjdzie mu na nie poczekać? Nie wiemy w jakim będzie stanie, na pewno będzie trzeba je wyposażyć w niezbędny sprzęt. Gdy wydatki będą znane będziemy zwiększać kwotę zbiórki na ten cel i na bieżąco informować darczyńców.


Sprawmy, by pozostałe lata, życia Krzysztofa Igora przestały być kontynuacją życiowego horroru, na który skazała go dotąd rodzina. Zasługuje na normalne życie.


Foto UWAGA TVNPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 435

W
www.ksiazkipelnemilosci.pl
1 000 zł
AT
Alicja Tkaczyk
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
OS
Ola sulkowska
300 zł
HK
Henryka Każmierczak
300 zł
MJ
Margaret Jargilo
300 zł
LN
Lidia Noga
300 zł
K
K.M.Szolc
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
LS
lucyna szudy
200 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 14

 
2500 znaków
 • Natasza Mysłowska

  pani Ewo była pani ukochaną żoną ojca Krzysztofa juniora należało by pomóc chłopakowi w tym by mlogl godnie żyć w ludzkich warunkach !!. wszystkiego dobrego dla Krzysztofa juniora.Trzymaj się ciepło i pamiętaj tak jak po zimie przychodzi lato po 🌃 dzień tak po złych chwilach następują dobre wszystko się ustabilizuje a twoja zyciowa sytuacja się odmieni mocno w to wierzę.pozdrawiam serdecznie.N.

 • DK
  Dariusz Kowzan

  Z "pozdrowieniami" dla macochy.

  20 zł
 • W
  Wiola

  Pozdrowiwnia dla Igora . Wierzę w Ciebie. Szlifuj głos i do przodu😀

  ukryta
 • barbara pyczot

  Trzymaj sie

 • AB
  Aga

  Poruszająca jest ta historia. Wszystkiego dobrego dla P. Krzysia i oby wyszedł na prostą, zasługuje na to.

  10 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Generała Romualda Traugutta 18, 90-113

Łódź, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

721 922 zrzutki

i zebrali

498 438 068 zł

A ty na co dziś zbierasz?