id: ay3eg2

Godnie żyć - pomoc dla Krzysztofa Igora Krawczyka

Godnie żyć - pomoc dla Krzysztofa Igora Krawczyka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
27 661 zł 
z 50 000 zł
55%
182 dni do końca
480 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Przedłużamy zbiórkę pieniędzy. Jest szansa na mieszkanie dla Krzysia Krawczyka, ale jeszcze trzeba poczekać. Zbieramy środki na wyposażenie mieszkania, żeby Krzyś miał swój własny kąt i mógł wreszcie godnie żyć. Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty.

  Czytaj więcej
 • zfab898e5fceac28.jpeg W sierpniu Krzysztof Junior odpoczywał  w ukochanych górach. Kontakt z naturą to dla niego prawdziwa terapia. To sposób na odreagowanie od codziennych problemów. Przyroda jest bowiem lekarstwem w każdej chorobie, natura działa na wszystkie zmysły. Przebywanie na łonie natury, pośród drzew z dala od ruchu ulicznego dodaje mu pozytywnej energii, wycisza, odpręża, relaksuje, poprawia zarówno stan psychiczny jak i fizyczny. Łagodzi stany napięcia emocjonalnego, poprawia nastrój i przeciwdziała depresji.  DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE. Pobyt w górach został sfinansowany ze zrzutki. Dzięki Państwa pomocy Krzysztof Junior mógł spełnić swoje kolejne marzenie.

  Czytaj więcej
 • Krzysztof Igor Krawczyk ma już swój upragniony rower. Rower został zakupiony z  wpłat ze zrzutki oraz z indywidualnej wpłaty dedykowanej, z zaznaczeniem „na rower”. Dla przypomnienia informujemy, że niedawno Krzysztofowi Juniorowi ukradziono ulubiony rower ze strzeżonego parkingu sprzed Galerii Łódzkiej. Rower był zabezpieczony łańcuchem.  Fakt kradzieży roweru został zgłoszony na policję, niestety do tej pory rower się nie znalazł. Dla Krzysztofa rower pełni rolę rehabilitacyjną (zgodnie z zaleceniem lekarza neurologa). Jazda na rowerze daje mu radość życia, pozwala pozbyć się nadmiaru negatywnych emocji, stanowi odskocznię od codzienności, pozwala odciąć się od rzeczywistości i złapać stan równowagi.

  Bardzo dziękujemy ludziom dobrego serca za pomoc. Dzięki Państwu Krzyś jest szczęśliwy.j92cf52bee890f5e.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy darczyńcom za dotychczasowe wpłaty. Dzięki Państwa hojności Krzysztof Junior ma zapewnione codzienne ciepłe obiady. To duże wsparcie, zwłaszcza, że nadal nie ma gdzie mieszkać. Korzysta z uprzejmości przyjaciół ze Studia Integracji, u których pomieszkuje. Na dodatek właśnie ukradziono mu rower, jedyny środek transportu, który stosował przede wszystkim jako rehabilitację, zgodnie z zaleceniem lekarza neurologa. 

  e32dac391fad4f91.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jako bliscy przyjaciele ze Studia Integracji zwracamy się o pomoc dla naszego podopiecznego – Krzysztofa Igora Krawczyka.


Dlaczego dopiero teraz? Ponieważ Krzysztof, do tej pory cierpiał w milczeniu. Dopóki żył Tata, czekał cierpliwie, aż o nim sobie przypomni, tak zwyczajnie bez przymusu, ale z troski, po ojcowsku. Cały czas liczył, że jego los się odmieni. To jednak się nigdy nie stało. …Krzysztof Igor Krawczyk swojego ojca, Krzysztofa Krawczyka, znał tak, jak jego fani - głównie z fotografii.... Po śmierci ojca czuje się jeszcze bardziej bezradny i samotny. 


„Trzeba przetrwać, jakoś żyć. Nie wiem, co zrobić – mieszkanie, opłaty, niepełnosprawność. To są urzędowe sprawy, na których się nie znam – przyznaje. I dodaje: - Jest załamanie, że taty nie ma. Nawet gdybym się z nim nie widział, byłaby świadomość, że on żyje. Mama umarła 10 lat temu, teraz tata. Kto został?”


Zły stan zdrowia Krzysztofa to wynik wypadku, który spowodował ojciec - złamania, stłuczenie pnia mózgowego, zaniki płatów czołowych, złamanie szczęki, padaczka… Krzysztof utrzymuje się ze skromnej renty inwalidzkiej, potrzebuje pomocy w zakresie codziennych potrzeb: leczenia neurologicznego, rehabilitacyjno-terapeutycznego, zakupu leków, ubrań, czy chociażby na co dzień ciepłych obiadów…


Terapią dla Krzysztofa byłoby posiadanie własnych instrumentów muzycznych, czy urządzeń do nagrywania i odtwarzania muzyki. Lubi śpiewać i grać. Od wielu lat jest podopiecznym Studia Integracji. To tutaj rozwija swój talent wokalny, tutaj znajduje chwile spokoju od przemocy domowej.

aa8a4d61d91a707a.jpeg


Mieszka kątem w mieszkaniu wujka, w którym jest problem alkoholowy.   Żyje w fatalnych warunkach. Warunki lokalowe w jakich mieszka obecnie nie nadają się dla nikogo, a tym bardziej dla osoby chorej, niepełnosprawnej.  W mieszkaniu stale odbywają się libacje, a on nie ma dostępu do łazienki, czy kuchni. Nie może załatwić podstawowych potrzeb fizjologicznych w toalecie, gdzie często trwają balangi. Niemal całymi dniami błąka się po mieście, by nie wracać do domu, w którym panuje przemoc.

d2f080d62d9c9336.jpeg


NAJWIĘKSZE PRAGNIENIE

Liczymy na to, że Krzysztof otrzyma od władz miasta  mieszkanie komunalne, wymarzony własny kąt. Nie wiadomo jednak, jak długo przyjdzie mu na nie poczekać? Nie wiemy w jakim będzie stanie, na pewno będzie trzeba je wyposażyć w niezbędny sprzęt. Gdy wydatki będą znane będziemy zwiększać kwotę zbiórki na ten cel i na bieżąco informować darczyńców.


Sprawmy, by pozostałe lata, życia Krzysztofa Igora przestały być kontynuacją życiowego horroru, na który skazała go dotąd rodzina. Zasługuje na normalne życie.


Foto UWAGA TVNPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 480

WW
www.ksiazkipelnemilosci.pl
1 000 zł
ZZ
Zosia Zosia
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AT
Alicja Tkaczyk
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
RA
Renata Anna Wiśniewska
OS
Ola sulkowska
300 zł
AK
Alicja Kosmowska
HK
Henryka Każmierczak
300 zł
MJ
Margaret Jargilo
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków
 • Iwona Lipińska

  JESTEM NIEPEŁNOSPRAWNA W STOPNIU ZNACZNYM ( PIERWSZA GRUPA INEMWALIDZKA)..CHORUJĘ MIN. NA PADACZKĘ POURAZOWĄ TAK JAK KRZYSZTOF..NIE OTRZYMUJĘ RENTY..ŻEBY MIEĆ CO JEŚĆ, MUSIAŁAM IŚĆ DO PRACY..DLACZEGO KRZYSZTOF IGOR NIE CHCE PRACOWAĆ, TAK JAK TYSIĄCE NIEPEŁNOSPRAWNYCH, TYLKO CZEKA AŻ MU LUDZIE DADZĄ..?? MNIE NOE STAĆ NA WYJAZD W GÓRY, TEŻ BYM CHCIAŁA TAM JECHAĆ JAK KRZYSZTOF IGOR..ALE TRZEBA MIEĆ HONOR, ŻEBY NIE ŻEBRAĆ O KASĘ..

 • Natasza Mysłowska

  pani Ewo była pani ukochaną żoną ojca Krzysztofa juniora należało by pomóc chłopakowi w tym by mlogl godnie żyć w ludzkich warunkach !!. wszystkiego dobrego dla Krzysztofa juniora.Trzymaj się ciepło i pamiętaj tak jak po zimie przychodzi lato po 🌃 dzień tak po złych chwilach następują dobre wszystko się ustabilizuje a twoja zyciowa sytuacja się odmieni mocno w to wierzę.pozdrawiam serdecznie.N.

 • DK
  Dariusz Kowzan

  Z "pozdrowieniami" dla macochy.

  20 zł
 • W
  Wiola

  Pozdrowiwnia dla Igora . Wierzę w Ciebie. Szlifuj głos i do przodu😀

  ukryta
 • barbara pyczot

  Trzymaj sie

 • Zobacz więcej

Lokalizacja

Generała Romualda Traugutta 18, 90-113

Łódź, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

865 006 zrzutek

i zebrali

763 987 995 zł

A ty na co dziś zbierasz?