id: ayhu8g

Pompy infuzyjne - ratuj z nami życie zwierząt!

Pompy infuzyjne - ratuj z nami życie zwierząt!

Nasi użytkownicy założyli 917 149 zrzutek i zebrali 885 255 341 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Kochani, zrzutka niestety stanęła w miejscu, a pompy wciąż są potrzebne... Zobaczcie, jak 6 czerwca ratowaliśmy młodą kunę - w kolejce na kroplówkę czekał kot. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli ratować kilka zwierząt w tym samym czasie!  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czy wiecie, że...


90% zwierząt, które do nas trafiają, potrzebuje szybkiej dożylnej podaży płynów i leków? Mamy wśród wolontariuszy weterynarzy i techników, mamy ogromne chęci, by działać niezwłocznie - natomiast brakuje nam sprzętu do ratowania zwierząt, które trafiają do naszego azylu :(


Każdego dnia udzielamy pomocy kilkunastu zwierzętom domowym i dzikim. Sytuacje, w których przyjeżdżają do nas w jednej chwili umierające małe kotki, zmasakrowany jeż i cierpiący pies nie należą do rzadkości... A my coraz częściej musimy wybierać, które zwierzę ratować najpierw :( Zmieniłyby to pompy infuzyjne!

z386df00dee84b7b.jpeg


Dlaczego to takie ważne?


Dzięki pompom infuzyjnym moglibyśmy udzielać pomocy zwierzętom od razu, na miejscu, czyli w siedzibie EKOSTRAŻY. Nie musielibyśmy tracić czasu na dojazdy do weterynarzy, co bywa problematyczne - szczególnie, gdy jest środek nocy...


Taka inwestycja to też ogromna oszczędność środków - nie będziemy zmuszeni wydawać pieniędzy darczyńców na ratowanie w klinikach i przychodniach. Dzięki pompom oszczędzimy nie tylko na paliwie, ale i na kosztach weterynaryjnych (a pewnie wiecie, że na dyżurach nocnych stawki są liczone podwójnie...). A przede wszystkim: dzięki pompom będziemy mogli działać niezwłocznie, co zwiększa szansę na uratowanie życia!


Czego nam potrzeba?


W pierwszej kolejności: pomp infuzyjnych. Zbieramy na 2 pompy, koszt jednej to ok. 3 000 PLN.


W drugiej kolejności: przyda się podgrzewacz do płynów infuzyjnych (koszt ok. 1 000 PLN). Podgrzewacz zmniejsza różnicę temperatur pomiędzy cieczą a temperaturą ciała, co eliminuje powikłania (np. spadek zużycia tlenu), wspiera rozpuszczanie leku w płynie, ogranicza skutki uboczne leków.


y2914f9e68665eec.jpeg


Serdecznie dziękujemy za każdy odruch serca - dzięki Waszym wpłatom codzienna pomoc zwierzętom będzie sprawniejsza, dokładniejsza i nieco dla nas łatwiejsza!


_____________


EKOSTRAŻ działa od 2010 roku, zajmując się ratowaniem zwierząt domowych, dzikich i wolnobytujących na Dolnym Śląsku (a czasem i poza nim). Funkcjonujemy również jako Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Rocznie przez nas azyl przewija się około 1000 (!) skrzywdzonych zwierząt. Codziennie walczymy o poprawę losu naszych braci mniejszych. Działamy nie tylko bezpośrednio, realizując interwencje oraz ratując ich zdrowie i życie (a potem znajdując domy, oferując bezpieczną przystań lub wypuszczając na wolność), ale też przeprowadzając monitoringi sądów, prokuratur i policji (raport “Jak Polacy znęcają się nad zwierzętami”), uczestnicząc w konsultacjach dotyczących Ustawy o Ochronie Zwierząt… A przede wszystkim reprezentując poszkodowane zwierzęta w sądzie. To walka o sprawiedliwość dla tych, którzy nie mówią; często walka o sprawiedliwość dla zwierząt skatowanych na śmierć, których już nie ma z nami. Od wielu lat edukujemy, uwrażliwiając młodych ludzi na krzywdę zwierząt i tłumacząc, jak mądrze im pomagać.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 279

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków