id: ayhu8g

Pompy infuzyjne - ratuj z nami życie zwierząt!

Pompy infuzyjne - ratuj z nami życie zwierząt!

7 374 zł 
z 7 000 zł
105%
zakończona 19.07.2021r
279 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Kochani, zrzutka niestety stanęła w miejscu, a pompy wciąż są potrzebne... Zobaczcie, jak 6 czerwca ratowaliśmy młodą kunę - w kolejce na kroplówkę czekał kot. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli ratować kilka zwierząt w tym samym czasie!  Czytaj więcej
 • Kochani, dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie!


  Chcielibyśmy przedstawić Wam kota, o życie którego właśnie walczymy już drugą dobę.


  l01e2531b6c0281c.jpeg

  Kota znalazły dzieci na wrocławskiej Klecinie - leżał bez sił w krzakach. Jest w ciężkim stanie - prawdopodobnie został otruty. Ma tak zaawansowaną żółtaczkę, że wszystkie jego błony śluzowe i skóra wyglądają jak pomalowane na żółto :(

  y2fa0c33be024a3b.jpegKot musi mieć stale podawane leki, dlatego korzystamy z pompy infuzyjnej. Naszym marzeniem jest zakupić kolejne pompy - by w tym samym czasie móc ratować życie innych zwierząt... Prosimy, pomóżcie zebrać nam środki na niezbędny sprzęt!

  i87d6ee4ebbac920.jpegvd4f1896e4152076.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czy wiecie, że...


90% zwierząt, które do nas trafiają, potrzebuje szybkiej dożylnej podaży płynów i leków? Mamy wśród wolontariuszy weterynarzy i techników, mamy ogromne chęci, by działać niezwłocznie - natomiast brakuje nam sprzętu do ratowania zwierząt, które trafiają do naszego azylu :(


Każdego dnia udzielamy pomocy kilkunastu zwierzętom domowym i dzikim. Sytuacje, w których przyjeżdżają do nas w jednej chwili umierające małe kotki, zmasakrowany jeż i cierpiący pies nie należą do rzadkości... A my coraz częściej musimy wybierać, które zwierzę ratować najpierw :( Zmieniłyby to pompy infuzyjne!

z386df00dee84b7b.jpeg


Dlaczego to takie ważne?


Dzięki pompom infuzyjnym moglibyśmy udzielać pomocy zwierzętom od razu, na miejscu, czyli w siedzibie EKOSTRAŻY. Nie musielibyśmy tracić czasu na dojazdy do weterynarzy, co bywa problematyczne - szczególnie, gdy jest środek nocy...


Taka inwestycja to też ogromna oszczędność środków - nie będziemy zmuszeni wydawać pieniędzy darczyńców na ratowanie w klinikach i przychodniach. Dzięki pompom oszczędzimy nie tylko na paliwie, ale i na kosztach weterynaryjnych (a pewnie wiecie, że na dyżurach nocnych stawki są liczone podwójnie...). A przede wszystkim: dzięki pompom będziemy mogli działać niezwłocznie, co zwiększa szansę na uratowanie życia!


Czego nam potrzeba?


W pierwszej kolejności: pomp infuzyjnych. Zbieramy na 2 pompy, koszt jednej to ok. 3 000 PLN.


W drugiej kolejności: przyda się podgrzewacz do płynów infuzyjnych (koszt ok. 1 000 PLN). Podgrzewacz zmniejsza różnicę temperatur pomiędzy cieczą a temperaturą ciała, co eliminuje powikłania (np. spadek zużycia tlenu), wspiera rozpuszczanie leku w płynie, ogranicza skutki uboczne leków.


y2914f9e68665eec.jpeg


Serdecznie dziękujemy za każdy odruch serca - dzięki Waszym wpłatom codzienna pomoc zwierzętom będzie sprawniejsza, dokładniejsza i nieco dla nas łatwiejsza!


_____________


EKOSTRAŻ działa od 2010 roku, zajmując się ratowaniem zwierząt domowych, dzikich i wolnobytujących na Dolnym Śląsku (a czasem i poza nim). Funkcjonujemy również jako Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Rocznie przez nas azyl przewija się około 1000 (!) skrzywdzonych zwierząt. Codziennie walczymy o poprawę losu naszych braci mniejszych. Działamy nie tylko bezpośrednio, realizując interwencje oraz ratując ich zdrowie i życie (a potem znajdując domy, oferując bezpieczną przystań lub wypuszczając na wolność), ale też przeprowadzając monitoringi sądów, prokuratur i policji (raport “Jak Polacy znęcają się nad zwierzętami”), uczestnicząc w konsultacjach dotyczących Ustawy o Ochronie Zwierząt… A przede wszystkim reprezentując poszkodowane zwierzęta w sądzie. To walka o sprawiedliwość dla tych, którzy nie mówią; często walka o sprawiedliwość dla zwierząt skatowanych na śmierć, których już nie ma z nami. Od wielu lat edukujemy, uwrażliwiając młodych ludzi na krzywdę zwierząt i tłumacząc, jak mądrze im pomagać.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 279

 
Dane ukryte
300 zł
GI
Gaba i Patryk Urbanowie
300 zł
 
Dane ukryte
130 zł
J
Jagoda
130 zł
MZ
Michał Zawierucha
125 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EO
Ewelina Obsowska
100 zł
B
Batman&Luna
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Mam nadzieję że uda się zebrać pięniądze. Powodzenia❤️❤️

  7 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymam kciuki i powodzenie akcji. Może mało wpłacam, ale zawsze do przodu!

  1 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymam kciuki i powodzenie akcji. Może mało wpłacam, ale zawsze do przodu!

  1 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymam kciuki i powodzenie akcji. Może mało wpłacam, ale zawsze do przodu!

  1 zł
 • MS
  Marta

  Dzięki za Waszą pracę!

  20 zł
 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

754 751 zrzutek

i zebrali

546 345 479 zł

A ty na co dziś zbierasz?