id: azbv6k

Jasna Ukraina – nie dla Putina!

Jasna Ukraina – nie dla Putina!

Nasi użytkownicy założyli 915 963 zrzutki i zebrali 882 188 228 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dotychczas zgromadzone środki umożliwiły zakup 10 inwerterów oraz 6 paneli fotowoltaicznych. W najbliższych dniach przedmioty zostaną dostarczone do Kijowa, natomiast zbiórka trwa nadal – ogromnie dziękuję za każdą wpłatę i udostępnienie.

  Niech jasna Ukraina, z pomocą nas wszystkich, pogrąży Putina.

  vfddf3fb60fc3409.jpga3388eccb2adbaa0.jpgjabb286656ed4187.pngu1149ae1378d0578.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbiórka została założona w celu zapewnienia łączności i ciepła żołnierzom na froncie, jak też, aby przeciwdziałać skutkom ataków rakietowych Rosji na infrastrukturę krytyczną w Ukrainie (przez które Domy Dziecka, schroniska dla zwierząt i inne instytucje tracą możliwość zasilania i ładowania urządzeń elektrycznych). Środki zbierane są na zakup i transport paneli fotowoltaicznych, inwerterów oraz innych komponentów, które zostaną przekazane wolontariuszom montującym w Kijowie przenośne stacje zasilania. W dalszej kolejności, gotowe już stacje, trafią do żołnierzy i innych potrzebujących.


Krótki film zamieszczony niżej przedstawia specyfikę i sposób działania przenośnych stacji zasilania:


Jedna z sześciu przywiezionych z Polski paneli fotowoltaicznych zabezpieczy schronisko dla psów w Połtawie, pozostałe trafią na front lub w jego okolice (te sześć sztuk, to niestety kropla w morzu potrzeb, dlatego została założona zbiórka).

xc4204314e665a62.jpg

Zrzutkę organizuje Małgorzata Tasiemska – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (Cywilizacje Dalekiego Wschodu, Religioznawstwo, Filozofia), autorka książki "Sny Akiry Kurosawy. Mit, symbol, rytuał", właścicielka niewielkiej firmy, założycielka i prezeska fundacji Kotak. Od początku rosyjskiej inwazji pomaga ludziom oraz zwierzętom w Ukrainie, wożąc cyklicznie zebrane rzeczy do Kijowa i przekazując je cywilnym, jak też wojskowym wolontariuszom. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001886260409

Najdalszym miejscem, do którego dotarła z pomocą w czasie wojny w Ukrainie, jest obwód doniecki, w którym była w październiku.

f8f84acd4748e8a3.jpg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 27

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!