nagranie autorskiej płyty CD "ZIMNY DRAŃ" z piosenkami okresu 20-lecia międzywojennego.
nagranie autorskiej płyty CD "ZIMNY DRAŃ" z piosenkami okresu 20-lecia międzywojennego.
Nasi użytkownicy założyli 1 226 367 zrzutek i zebrali 1 348 567 910 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Nagranie płyty CD z piosenkami, które rozkwitały w jednej z najwspanialszych epok ubiegłego wieku, czyli dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy to Polska, po wielu latach zniewolenia odradzała się ja Feniks z popiołów.
DARIUSZ S . WÓJCIK
Dariusz S. Wójcik & Aga Skawińska
Dariusz Stanisław Wójcik
Artysta śpiewak (bas), aktor, reżyser, scenarzysta, animator kultury (pseudonim artystyczny: Darek Wójcik vel Davidek).
Urodził się w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Pochodzi ze Strzegomia, miasta określanego mianem GRANITOWE SERCE POLSKI.
Na bogaty repertuar Dariusza Wójcika składają się formy kameralne, operowe, operetkowe, oratoryjno-kantatowe, pieśni i musicale. Posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne.
Jest członkiem Związku Artystów Scen Polskich.
W maju 2013 roku otrzymał Złoty Liść Retro 2013,który przyznała mu Rada Programowa Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga w uznaniu zasług i dorobku artystycznego oraz za podtrzymywanie tradycji i popularyzację twórczości okresu dwudziestolecia międzywojennego, a w szczególności za koncert „Co nam zostało z tych lat” z największymi przebojami nestora polskiej piosenki Mieczysława Fogga.
W maju 2014 r. Dariusz S. Wójcik wystąpił w Sali Koncertowej Polskiego Radia w Warszawie (STUDIO S1 im. Witolda Lutosławskiego) w koncercie "Czar piosenki retro" u boku wybitnych gwiazd polskiej estrady. Podczas koncertu Rodzina Foggów, która zasiada w Radzie Programowej Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. M. Fogga wręczyła Dariuszowi Wójcikowi "ZŁOTY LIŚĆ RETRO 2013" przyznany mu w maju 2013 r. za szczególne zasługi w popularyzowaniu twórczości okresu 20-lecia międzywojennego.
Dariusz S. Wójcik jest znanym i cenionym, nie tylko na Pomorzu artystą śpiewakiem, aktorem, scenarzystą, reżyserem i animatorem życia kulturalnego.
Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu "Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" w Sopocie, współtwórca Międzynarodowego Festiwalu "Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża" - wiodącego wydarzenia na Podlasiu.
W 1989 roku ukończył z wyróżnieniem studia obejmujące dwa kierunki (wokalny i aktorski). Szlify aktorskie zdobywał pod kierunkiem znakomitego polskiego aktora teatralnego i filmowego Henryka Bisty. Śpiew solowy studiował u wspaniałej gdańskiej śpiewaczki Anny Bartoszyńskiej.
Dariusz S. Wójcik był wieloletnim solistą Teatru Muzycznego w Gdyni. Na jego deskach zagrał szereg ról zarówno pierwszego, jak i drugiego planu. Był jednym z ulubionych i najbardziej cenionych artystów reżysera i ówczesnego dyrektora Teatru Muzycznego Jerzego Gruzy. Z rodzimym teatrem odbył liczne tournee po USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Niemczech.
Współpracował z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie wykonał z ogromnym sukcesem partię Frosha w operetce „Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa.
Jako artysta niezależny koncertował na różnych scenach i estradach w Polsce, w Europie i na świecie. Współpracował z Agencją Otto w Kolonii (Niemcy), z którą koncertował m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, Belgii, Holandii i Francji.
Do swoich niewątpliwych sukcesów artysta zalicza występ na nowojorskim Broadwayu w polskojęzycznej wersji musicalu „Jesus Christus Superstar”
A. L. Webbera u boku lidera Zespołu TSA Marka Piekarczyka.
Dariusz S. Wójcik prowadzi bogatą działalność artystyczną jako śpiewak i aktor. Zajmuje się reżyserią, pisze scenariusze do wydarzeń artystycznych, które z niemałym powodzeniem prezentuje nie tylko w ramach kierowanego przez siebie Teatru Otwartego.
W ponad dwudziestoletniej działalności Teatru Otwartego w Gdańsku jego ogromna kreatywność i pomysłowość pozwoliła mu powołać do życia wiele cennych i wartościowych – autorskich inicjatyw kulturalnych.
Dzięki Jego ogromnemu zaangażowaniu Kalendarz Kulturalny Miasta Gdańska i Województwa Pomorskiego wzbogacił się o szereg wydarzeń, w tym również wydarzeń cyklicznych, które z wielką pasją i peczołowitością są kontynuowane
W 2015 r. Dariusz S. Wójcik obchodził Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani Małgorzata Omilanowska przyznała artyście NAGRODĘ OKOLICZNOŚCIOWĄ Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury.
W 2016 r. Teatr Otwarty w Gdańsku, którego twórcą i dyrektorem artystycznym jest Dariusz S. Wójcik obchodził Jubileusz 20-lecia istnienia.
Za swoją aktywność zawodową i społeczną oraz ogromną kreatywność artystyczną uhonorowany został wieloma nagrodami i wyróżnieniami, m.in.:
*W 2010 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył Dariusza Wójcika Medalem „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”.
*W lipca 2015 r.otrzymałNAGRODĘ OKOLICZNOŚCIOWĄ Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowegoz okazji 30-lecia pracy artystycznej.
*W marcu 2015 r. otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury na realizację autorskiego projektu, który obejmował wykonanie koncertu i nagranie płyty CD (Live) pt. „Motywy żydowskie w muzyce świata” dla uczczenia 30-lecia jego racy artystycznej.
*W sierpniu 2015 r. otrzymał NAGRODĘ KULTURALNĄ Prezydenta Miasta Sopotu z okazji 30-lecia pracy artystycznej.
*We wrześniu 2015 r. otrzymał Medal Prezydenta Miasta Gdańska za wkład w życie kulturalne miasta z okazji 30-lecia pracy artystycznej.
*We wrześniu 2016 r.otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury z okazji Jubileuszu 20-lecia Teatru Otwartego w Gdańsku;
*W czerwcu 2013 r. został laureatemI miejsce w Konkursie „Profesjonaliści Forbesa 2013 - Zawody Zaufania Publicznego” w kategorii AKTOR w województwie pomorskim* 2013 r.
Fragment rekomendacji Prof. Andrzeja Nanowskiego – Dziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku: „...Dorobek twórczy tego znanego, cenionego i lubianego artysty wybrzeżowego jest bardzo imponujący. Spora ilość jego realizacji jest często przywoływana w pamięci melomanów, dla których Pan Dariusz Wójcik jest magnesem zachęcającym do przyjścia i wysłuchania koncertów…”.
Fragment rekomendacji Prof. zw. Piotra Kusiewicza – profesora śpiewu i kierownika Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Gdańsku: „ ...PanDariusz S. Wójcik jest postacią wybitną wśród gdańskich artystów i animatorów życia kulturalnego... Dariusz Wójcik potrafi różnorodnością pomysłów dowieść, że jest twórcą nieustannie szukającym nowych tematów i form artystycznej wypowiedzi. Dba o kształt artystyczny całości – warstwy słownej i muzycznej wykonywanych dzieł, jest też ich niezastąpionym wykonawcą i interpretatorem... ”
Od lat największą fascynacją Darka Wójcika jest muzyka żydowska. Owocem tej fascynacji jest pierwsza autorska płyta CD "Shalom Alejchem" nagrana z Pojln Klezmer Quartett w lipcu 2008 r. w Wielkiej Synagodze w Tykocinie. Płyta nominowana była do nagrody muzycznej Polskiego Radia Program III w kategorii muzyka folkowa i etniczna.
Od tego czasu artysta regularnie koncertuje, zachwycając publiczność niezwykle sugestywnym przekazem treści pieśni wykonywanych w języku jidysz i hebrajskim.
Przez krytyków i publiczność określony mianem „Artysta Charyzmatyczny”. Zaliczany do grona najlepszych wykonawców muzyki tego gatunku w Polsce.
We wrześniu 2015 r. wraz z Szaweł Lipski Klezmer Quartet dokonał nagrania kolejnej płyty CD z muzyką bliską jego sercu.
Płyta pod nazwą "Motywy żydowskie w muzyce świata" ukazała się w listopadzie 2015 r. nakładem Sopockiej Firmy Fonograficznej SOLITON.
W styczni 2016 r. płyta zgłoszona została do Nagrody Muzycznej FRYDERYKI 2016 w kategorii ALBUM ROKU Muzyka Folk.
Od kilkunastu lat jest moda na piosenki retro. Na płycie autorskiej Dariusza S. Wójcika znajdą się przebojowe piosenki, które w okresie 20-lecia międzywojennego powstawały jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Rekordy popularności bili artyści kabaretowi oraz aktorzy grający w filmowych melodramatach i komediach, których nieodłączną częścią były przebojowe piosenki komponowane przez kompozytorów i poetów polskich pochodzenia żydowskiego, m.in. Białostockiego, Petersburskiego, Warsa, Golda, Tuwima, Schlechtera i Własta. Fascynacja Dariusza Wójcika muzyką retro zrodziła pokusę uchwycenia klimatu, czaru, elegancji i piękna, tamtych piosenek, i tamtych czasów. Na płycie CD i w programie koncertu „Zimny drań” znajdą się ponadczasowe piosenki, których wykonywacami byli artyści zaliczani do śmietanki międzywojennej piosenki polskiej, m.in.: Tola Mankiewiczówna, Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Mieczysław Fogg, Aleksander Żabczyński.
Realizację nagrania planujemy w 2 połowię wrzesnia 2019 r., natomiast promocję gotowego materiału dźwiękowego na 2 połowę listopada 2019.
Podczas koncertu promującego płytę CD, piosenki z repertuary gwiazd przdwojennego kina i estrady wybrzmą w nowych ciekawych interpretacjach Wykonają je znakomici artyści, a wśród ci, którzy za popularyzację muzyki retro otrzymali Honorowe Wyróżnienia "Złoty Liść Retro". To zaszczytne wyróżnienie otrzymali z rąk P. Michała Fogga (prawnuk Mieczysława Fogga) członka Rady Programowej Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga oraz Dyrektora Artystycznego Festiwalu P. Wojciecha Dąbrowskiego.
Dariusz S. Wójcik otrzymał „Złoty Liść Retro” w 2013 r. w uznaniu zasług i dorobku artystycznego oraz za podtrzymywanie tradycji i popularyzację twórczości okresu 20-lecia międzywojennego, a w szczególności za koncert "Co nam zostało z tych lat" z przebojami nestora polskiej piosenki Mieczysława Fogga. Wspomniany koncert odbył się w Białej Sali Ratusza Głównego Miasta Gdańska dla uczczenia 50-rocznicy urodzin Dariusza S. Wójcika.To zaszczytne wyróżnienie wręczył artyście Pan Michała Fogga podczas koncertu „Czar Piosenki Retro”, który odbył się w Sali Koncertowej Polskiego Radia (Studio S1) im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, w którym udział wzięła plejada polskich artystów – dotychczasowych laureatów „Złotego Liścia Retro”.
Bogna Forkiewicz otrzymała „Złoty Liść Retro” w 2014 r. za działalność artystyczną popularyzującą twórczość dwudziestolecia międzywojennego. W październiku 2014 r., podczas koncertu "Ja śpiewam piosenki" odbywającym się w ramach XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro" to zaszczytne wyróżnienie wręczył artystce, w zastępstwie członka Rady Programowej Pana Michała Fogga, Dyrektor artystyczny Festiwalu Pan Wojciech Dąbrowski.
Rafał Lewandowski otrzymał „Złoty Liść Retro”w 2016 r. za działalność artystyczną popularyzującą twórczość dwudziestolecia międzywojennego. We wrześniu 2016 r., podczas widowiska retro „Już nie zapomnisz mnie” z okazji jubileuszu 20.lecia Teatru Otwartego w Gdańsku, to zaszczytne wyróżnienie wręczył artyście,w zastępstwie członka Rady Programowej Pana Michała Fogga, Dyrektor artystyczny Festiwalu Pan Wojciech Dąbrowski.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BOGNA FORKIEWICZ - sopran
W swym dorobku artystycznym posiada wykonania wielu partii sopranowych w dziełach muzyki kameralnej, operowej (szczególnie Mozart, Bellini, Donizetti), oratoryjnej oraz symfonicznej od mistrzów renesansu po kompozytorów XX wieku. Sięga również do repertuaru lżejszego: operetki, musicalu, jazzu i piosenki. Prowadzi klasy śpiewu solowego w SM II st. w Gdańsku-Wrzeszczu i w SM II st. w Gdyni. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu.
W 2014 r. otrzymała „Złoty Liść Retro” za działalność artystyczną popularyzującą twórczość dwudziestolecia międzywojennego. W październiku 2014 r., podczas koncertu "Ja śpiewam piosenki" odbywającym się w ramach XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro" to zaszczytne wyróżnienie wręczył artystce, w zastępstwie członka Rady Programowej Pana Michała Fogga, Dyrektor artystyczny Festiwalu Pan Wojciech Dąbrowski.
MAGDALENA CORNELIUS - mezzosopran
Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego E. Czermak. Ukończyła także historię na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Laureatka wielu konkursów wokalnych.Występowała na licznych festiwalach, koncertach i recitalach wokalnych w kraju i za granicą, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju, Festiwalu Wratislavia Cantans, Festiwalu Musica Sacromontana, Dolnośląskim Festiwalu Nauki, Wieczorach Tumskich we Wrocławiu, Międzynarodowym Festiwalu EuroSilesia, Oper im Berg Festival Salzburg, Opern und Konzerttage Ruhpolding, Kammeroper Schloss Rheinsberg International Festival zur Forderung junger Opernsanger oraz Schleswig-Holstein Musik Festival. Stypendystka Zarządu Województwa Dolnośląskiego w zakresie twórczości artystycznej, niemieckiego Richard Strauss Institut oraz angielskiej fundacji Dartington International School. Za płytę Elegie w 2012 roku otrzymała Wrocławska Nagrodę Muzyczną. Posiada w swoim repertuarze wiele partii operowych, operetkowych i oratoryjno-kantatowych. Dyrektora Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego.
AGNIESZKA SKAWIŃSKA - mezzosopran
Aabsolwentka Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w musicalu „My Fair Lady” w reżyserii Macieja Korwina. Współpracuje z teatrami: Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Polski w Szczecinie, Teatr Gdynia Główna, Teatr Otwarty w Gdańsku , Teatr Rozmaitości w Gdańsku, Teatr Czwarte Miasto w Gdyni , Scena Sam w Gdyni. Organizatorka życia muzycznego, animatorka i pedagog teatralny. Laureatka wielu konkursów i festiwali na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim.0d 2016 roku Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi - „Dworek pod lipami”.
JACEK SZYMAŃSKI - tenor
Dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” w Sopocie. Od 1994 roku twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowi Łomża” w ramach, którego zajmuje się reżyserią i inscenizacją spektakli operowych oraz projektowaniem scenografii i kostiumów. Wyreżyserował m.in.: * Johann Strauss - operetka "Zemsta Nietoperza"; * Giuseppe Verdi - opera "Nabucco" (2 inscenizacje); * Giuseppe Verdi - opera "Traviata"; * Giuseppe Verdi - opera "Rigoletto" (2 inscenizacje); * St. Moniuszko - opera "Straszny dwór" (2 inscenizacje); * St. Moniuszko - opera "Halka" (2 inscenizacje); * G. Puccini - opera "Tosca"; * W.A. Mozart - opera "Wesele Figara" (2 inscenizacje); * G. Rossini " - opera "Cyrulik sewilski"; * G. Donizetti - opera "Don Pasquale" (2 inscenizacje) oraz szereg koncertów.
W roku 2002, ogłoszonym „Rokiem Moniuszkowskim”, brał udział w archiwalnym nagraniu opery Hrabina St. Moniuszki dla Polskiego Radia i Telewizji (reżyseria i inscenizacja opery Maria Fołtyn). Za swoją działalność artystyczna i niezwykłą kreatywność otrzymał szereg nagród i wyróżnień. W 2013 r. uzyskał stopień DOKTORA SZTUKI MUZYCZNEJ w dyscyplinie artystycznej WOKALISTYKA (Akademia Muzyczna im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi).
RAFAŁ LEWANDOWSKI - fortepian/ kierownictwo muzyczne
Artysta prowadzi ożywioną działalność koncertową; występował w wielu krajach Europy: w Polsce, Austrii, Włoszech, Danii, Francji, Niemczech, Chorwacji. Jako solista w koncercie Princeton Symphony Orchestra debiutował w nowojorskim Lincoln Center i od tego czasu często powraca z koncertami do USA (ostatnio w 2018 koncerty z Connecticut Virtuosi Orchestra, oraz 2017 - recitale w ramach Bargemusic Master Series z programem polskiej muzyki współczesnej „ Here and Now New York Festiwal ”). Brał też udział w europejskich i amerykańskich prestiżowych festiwalach muzycznych. Rafał Lewandowski występuje zarówno jako solista jak i kameralista współpracując z wieloma wybitnymi instrumentalistami, dyrygentami i wokalistami ( m.in. Natalia Walewska, Trina Renay, Anna Fabrello, Kinga Augustyn, Agnieszka Wolska, Bogna Forkiewicz, Wojciech Rajski, Adam Klocek, Piotr Pławner, Dariusz Wójcik, Jacek Szymański, Paweł Kukliński, Alexander Peskanov, Krzysztof Olczak, Adrian Sylveen Mackiewicz, Krzysztof Wroniszewski, Karol Wroniszewski).
KATARZYNA ROGALSKA - skrzypce
Od wielu lat związana z Cappellą Gedanensis jako muzyk instrumentalista wykonując solowe partie skrzypcowe. Artystka wszechstronnie uzdolniona muzycznie. Obdarzona słuchem absolutnym. Cechuje ją bardzo duża wrażliwość muzyczna oraz wyczucie frazy. W utworach szuka muzycznej myśli i głębi wyrazu. Jej umiejętności potwierdza udział w wielu różnorodnych koncertach Cappelli Gedanensis, z którą współpracuje od 1995 r. Koncertowała z K. A. Kulką, W. Wiłkomirską, V. Brodskim. Prezes Gdańskiego Stowarzyszenia "Jaś i Małgosia" oraz pomysłodawca Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim - Bom w Gdańsku.
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI - klarnet
Wielokrotny zdobywca nagród i wyróżnień na konkurach klarnetowych i kameralnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest pierwszym klarnecistą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Stale współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Członkek Mozartowskiego Zespołu Basethornowego, Gdańskiego Trio Stroikowego oraz zespołu Zagan Acoustic. Adiunkt w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz profesor gościnny Ning Xia University w In Chuan (Chiny).W 2014 roku Andrzej Wojciechowski dołączył do zaszczytnego grona „Muzyków Selmera”. W 2016 roku nakładem wydawnictwa DUX ukazał się jego debiutancki album „ A tribute to Benny Goodman” nagrany wraz z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku, pod batutą Łukasza Borowicza. Zwiera pierwsze polskie nagranie Koncertu Aarona Coplanda oraz kompozycje dedykowane artyście.
Wykonawcy koncertu promującego płytę CD (śpiewacy):
Dariusz S. Wójcik – bas
GOŚCINNIE:
Bogna Forkiewicz – sopran
Magdalena Cornelius-Kulig – mezzosopran
Agnieszka Skawińska – mezzosopran
Jacek Szymański – tenor
Spiewakom towarzyszyć będzie Trio Fogg w składzie:
Andrzej Wojciechowski – klarnet
Katarzyna Rogalska – skrzypce
Rafał Lewandowski – fortepian/ kierownictwo muzyczne
PROGRAM KONCERTU PROMUJĄCEGO PŁYTĘ
1. H. Jabłoński - „Siwy włos”
2. H. Wars – „Powróćmy jak za dawnych lat” z filmu „Manewry miłosne”
3. A. Karasiński – „Walc Francois”
4. H. Wars – „Umówiłem się z nią 9-tą”
5. J. Petersburski – „Ja nie mam co na siebie włożyć”
6. J. Petersburski – „Niebieska chusteczka”
7. J. Petersburski – „Całuj mnie”
8. H. Wars – „Co bez miłości wart jest świat” z filmu „Antek Policmajster”
9. J. Petersburski – „Odrobinę szczęścia w miłości”z filmu „Co mój mąż robi w nocy”
10. H. Wars – „Zimny drań”
11. J. Petersburski – „Ja się boje sama spać”
12. J. Petersburski – „Już nigdy”
13. J. Petersburski – „To ostatnia niedziela”
14. H. Wars – „Miłość ci wszystko wybaczy” z filmu „Szpieg w masce”
15. B. Kaper – „Ninon”
16. A. Gold – „Jesienne róże”
17. Z. Karasiński i Sz. Kataszek – „Każdemu wolno kochać” z filmu „Każdemu wolno kochać"
18. R. Palester –„Ach, te baby” z filmu „Zabawka”
19. R. Stolz – „Brunetki, blondynki” z filmu „Kocham wszystkie kobiety”
20. J. Petersburski – „Jak pani może w nocy spać”
21. P. Abraham - „Tangolita” z operetki „Bal w Savoyu”
Bogna Forkiewicz & Dariusz s. Wójcik - "Każdemu wolno kochać"
Dariusz S. Wójcik - "Nikodem" (foxtrot żydowski)
Bogna Forkiewicz - sopran
Jacek Szymański - tenor
Dariusz S. Wójcik & Bogna Forkiewicz - "Ach, spij kochanie"
Jacek Szymański - "Brunetki, blondynki"
Magdalena Cornelius-Kulig - mezzosopran
Agnieszka Skawińska & Dariusz S. Wójcik
Agnieszka Skawińska - mezzosopran
SZCZĘŚĆ BOŻE MŁODEJ PARZE Bogna Forkiewicz & Dariusz Wójcik
SOLIŚCI od lewej:
Jacek Szymański - tenor, Bogna Forkiewicz - sopran, Dariusz S. Wójcik - bas
TRIO FOGG w składzie (od lewej):
Rafał Lewandowski - forepian, Andrzej Wojciechowski - klarnet, Katarzyna Rogalska - skrzypce
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 4
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
50 zł
Kupione 4
200 zł
500 zł
Kupione 1
Popieram takie czyny.
''PIĘKNO NALEŻY WSPIERAĆ ,BO TWORZA JE NIELICZNI,A POTRZEBUJE WIELU" ( J.Goethe ) Wspieram całym sercem....Powodzenia na scenie i poza nią ...
BARADZO DZIEKUJUE ZA WSPARCIE I WSZYSKIE MIŁE SŁOWA....SERDECZNIE POZDRAWIAM