id: b22g37

akcja 'Senior w Koronie' pomagamy żyć godnie #PomóżDziadkom

akcja 'Senior w Koronie' pomagamy żyć godnie #PomóżDziadkom

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
400 184 zł
z 100 000
400%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 017 001 zrzutek i zebrali 1 066 070 146 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani!!Jesteśmy 

grupą wolontariuszy, która zebrała się w marcu, aby nie dopuścić w Warszawie do powielenia scenariusza z Bergamo. Planowaliśmy wspierać Seniorów zakupami, żeby w czasie pandemii nie musieli opuszczać domów. Bardzo szybko okazało się jednak, że jest to kropla w morzu potrzeb... 


Wśród zgłoszeń napotkaliśmy samotne osoby żyjące w ogromnym ubóstwie. Ciężko w to uwierzyć, ale są w mieście stołecznym starsi ludzie, którzy nie posiadają podstawowych sprzętów domowych, żyją bez prądu i ciepłego, gotowanego posiłku, tygodniami nie wykupują recept lub dzielą dawki leków na połowę...


Tych najbardziej potrzebujących: w wieku 90plus, po amputacjach, schorowanych, niedowidzących, samotnych i bardzo ubogich postanowiliśmy otoczyć możliwie najlepszą opieką. 


Początki były trudne. Już w marcu zaczęliśmy pilnie szukać możliwości wsparcia 'naszych' Dziadków dofinansowaniem do rachunków i leków i przede wszystkim obiadami. Tylko jedna restauracja zgodziła się wydawać codziennie kilka porcji bezpłatnie. Dziękujemy kochane Otorongo! W większości punktów gastronomicznych proponowano nam za kryzysowe obiady bardzo niekryzysowe ceny. Patrzyliśmy z zazdrością na grupy wspierajace Medyków, ktore z łatwością dostawały darmowe posiłki, my w pierwszym okresie opłacaliśmy Dziadkom obiady z własnych kieszeni. Potem pojawiła się fantastyczna Soup Culture, która do tej pory podrzuca nam swoje pyszności. I na ogromne szczęście wsparła nas firma cateringowa CCCatering, która postawiła nie na zysk - tylko na wspólną pomoc. Uruchomiliśmy zrzutkę i... wydajemy naszym Dziadkom bezpłatne obiady za jedyne 12PLN za 2 dania! To obiady lekkostrawne, gotowane specjalnie dla nas! Dla wielu starszych osób były to pierwsze ciepłe posiłki od tygodni... 


Na chwilę obecną, czyli połowę maja 2020r, nasza Grupa Wolontariuszy liczy już ponad 600 osób. Przywozimy naszym Podopiecznym obiady, realizujemy recepty, robimy zakupy, załatwiamy sprawy urzędowe, organizujemy podstawowe AGD, balkoniki, konsultacje medyczne, książki i drobne przyjemności. Zapewniany pampersy i środki czystości oraz krzesła toaletowe. Wzywamy specjalistów od napraw domowych, a w sytuacjach wyjątkowo trudnych przeprowadzamy niezbędne remonty. Działamy kompleksowo. Staramy się pozyskiwać dodatkowe środki spożywcze od firm i instytucji. Dzięki współpracy z Fundacjami Zdrowie Seniora oraz Prometeusz dla Seniorów możemy zaproponować naszym najuboższym Podopiecznym dopłaty do rachunków i leków. Stowarzyszenie Syntonia otacza naszych Seniorów opieką psychologiczną. Współpracujemy też z Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota w ramach Dzielnicowego Zespołu Wsparcia. 


I co jest bardzo piękne - i my i Oni czujemy się dla siebie nawzajem ważni...


"My jesteśmy właściwie dla nich jedyną formą kontaktu w tej izolacji. Kościoły niedostępne, przychodnie też, a to było ich całe życie, więc do nas dzwonią. Mamy taką panią, która ma 90 lat i wisi na telefonie, dopóki nie padnie jej bateria. Ja w tym momenie nie wyobrażam sobie, żeby powiedzieć im, że zabrakło nam pieniędzy i ta ciepła zupa nie będzie już do nich dojeżdżała"

Nasza Wolontariuszka Patrycja Myszkowska audycja 14.05.2020r Radio Kolor 


Codziennie mamy nowe zgłoszenia prywatne i od instytucji: fundacji, spółdzielni, stowarzyszeń i hospicjów. Ponieważ jesteśmy projektem całkowicie oddolnym - nie posiadamy dotacji. Wszystkie nasze działania finansowane są ze zrzutki.


Zrzutka przeznaczana jest W CAŁOŚCI na działania pomocowe. Nikt z nas nie pobiera wynagrodzenia, także każda złotówka pomaga. Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie i udostępnianie. Dzięki Wam możemy pomagać najbardziej potrzebującym żyć godnie. Jeżeli chcecie wesprzeć wpłatą konkretnego Seniora znajdującego się pod naszą opieką, prosimy o wpisanie informacji w rubryce wiadomość dla organizatorów.

Dziękujemy, że pomagacie nam pomagać!

Grupa 

Senior w Koronie

pod skrzydłami

Fundacji Warsaw Legend

#PomóżDziadkom

#DzielnicowyZespółWsparcia

#SeniorwKoronie

#FundacjaWarsawLegend

#SeniorwDomu

#SercewCzasachPandemii

#PrzyszyjDziadka

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5420

 
Dane ukryte
5 810 zł
 
Dane ukryte
4 820 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 890 zł
 
Dane ukryte
1 340 zł
 
Dane ukryte
1 234 zł
AS
Adam 1234
1 234 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
AO
Aleksandra Orlik
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 100

 
2500 znaków