id: b23ugm

Pełen dobrych emocji KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH

Pełen dobrych emocji KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH

Nasi użytkownicy założyli 1 166 356 zrzutek i zebrali 1 212 833 240 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Był już kalendarz słoneczny, księżycowy, aztecki, Majów, irański, republikański, szwedzki, słowiański, starogrecki, rzymski, babiloński, egipski, chiński, żydowski, muzułmański, gregoriański i juliański… Ale takiego jak nasz jeszcze nie było…


Od dwóch lat żyjemy w świecie postawionym do góry nogami. Ważne dla nas święta i rocznice powoli zastępują w kalendarzu wspomnienia kolejnych fal, lockdownów, obostrzeń, rygorów, odwołanych wakacji spotkań których nie było, wydarzeń których zabrakło. Nie mówiąc już o kalendarzu… szczepień. 

O ile na logikę jesteśmy w stanie wszystko to jakoś przyjąć i w większym lub mniejszym stopniu zaakceptować, o tyle nasze emocje krzyczą już NIE !!! DOŚĆ!!! KONIEC!!! CHCEMY NORMALNOŚCI!!!


Zmęczenie, zszargane nerwy, nie raz depresja, wizyty u psychologów, psychiatrów, samotność, brak nadziei to już codzienność. Czy Ty też patrząc w szary kalendarz zastanawiasz się co dalej?


Nie musi tak być! Zapomnij o szarych wydarzeniach ostatnich lat! Stwórz razem z nami szalony, optymistyczny, kolorowy, totalnie odjechany kalendarz na rok 2023 dla siebie, bliskich i przyjaciół bazujący na nieoczywistych i niekoniecznie znanych, pozytywnie zakręconych, budujących radosne nastawienie świętach nietypowych! Jakich? Oto kilka przykładów, których są setki jeśli nie tysiące: 14 stycznia – Dzień Ukrytej Miłości, 11 marca – Dzień Sołtysa, 2 lipca – Dzień Dziennikarza Sportowego, 20 sierpnia – Dzień Komara, 9 września – Międzynarodowy Dzień Urody, 25 listopada – Dzień Pluszowego Misia, 6 grudnia – Dzień Anioła, itd...


Jak będzie wyglądał kalendarz?

Kalendarz będzie miał dwie formy, papierową i elektroniczną. 

 • Wersja papierowa, klasyczna, to duży format A3 na ścianę, zawierający 6 kart (12 stron) z miesiącami, gdzie każdy miesiąc ilustrowany będzie fantazyjnym zdjęciem z zaaranżowaną, fabularną scenką komentującą jedno ze świąt nietypowych wybrane do ubarwienia strony danego miesiąca. Kalendarz posiadał też będzie kartę startową, na której wymienieni zostaną z imienia i nazwiska wszyscy zaangażowani w powstanie kalendarza, również uczestnicy tej zrzutki (czytaj dalej)!
 • Wersja elektroniczna będzie prostsza. Będzie to 12 plików jpg, kart kalendarza ze zdjęciami jak wyżej, o proporcjach 16:9 do wykorzystania w formie tapety na pulpicie Twojego komputera, aby poprawiały Ci nastrój każdego dnia.


Kiedy kalendarz będzie gotowy?

Praca nad projektem oficjalnie startuje 2 stycznia 2022, a relacje z postępu prac będziemy Wam składali regularnie co miesiąc. Dwanaście, skomplikowanych, aranżowanych zdjęć to sporo pracy biorąc pod uwagę fakt, że działamy w czasie wolnym od swoich obowiązków zawodowych, a czasami i wyrwanym z życia rodzinnego. Dlatego dzięki Tobie lub razem z Tobą jeśli zechcesz będziemy nad nimi pracować od stycznia do października 2022. Kalendarz zostanie opublikowany, wydrukowany i rozesłany do tych, którzy go współtworzyli (również poprzez wsparcie finansowe) przed 20 grudnia 2022 tak, aby mógł np. stanowić świąteczny prezent dla kogoś bliskiego. Może się przydać, prawda? 

w1dd8e605fbcdb25.jpegCo trzeba zrobić żeby stać się właścicielem takiego ładującego pozytywną energią kalendarza, a jednocześnie wesprzeć nas w jego przygotowaniu? TO PROSTE! Masz kilka kolorowych opcji:


TWÓJ KALENDARZ NA PULPIT

W kolumnie NAGRODY dokonaj wpłaty 25 PLN lub więcej, a otrzymasz kalendarz w postaci 12 tapet w formacie 16:9 na pulpit Twojego komputera, które będziesz mógł zmieniać co miesiąc!  Co zyskujesz? Swój własny, osobisty, poprawiający nastrój kalendarz świąt dziwnych na pulpit.


TWÓJ KALENDARZ NA ŚCIANĘ

W kolumnie NAGRODY dokonaj wpłaty 55 PLN lub więcej, a otrzymasz 12-stronny kalendarz ścienny A3 wraz z przesyłką. Co zyskujesz? Swój własny osobisty kalendarz A3 na ścianę, na który zwróci uwagę każdy gość odwiedzający Twój dom. Ale to nie wszystko! Jeżeli w zrzutce podasz swoje imię i nazwisko to zostaniesz umieszczony w kalendarzu na liście DARCZYŃCÓW DOBRYCH EMOCJI! Czy to nie fajna pamiątka?


3 KALENDARZE ŚCIENNE NA PREZENT

W kolumnie NAGRODY dokonaj wpłaty 140 PLN lub więcej, a otrzymasz trzy 12-stronne kalendarze ścienne A3 wraz z przesyłką. Co zyskujesz? Trzy pogodne kalendarze, które możesz sprezentować bliskim lub osobom potrzebującym wsparcia emocjonalnego. To oczywiście nie wszystko! Jeżeli w zrzutce podasz swoje imię i nazwisko to zostaniesz umieszczony w kalendarzu na liście ROZNOSICIELI DOBRYCH EMOCJI! To uczucie - bezcenne!


ALTRUIZM W CZYSTEJ POSTACI

Możesz też wpłacić dowolną kwotę na zrzutkę nie oczekując niczego w zamian. Jeśli o tym pomyślałeś/pomyślałaś należysz do wielkich ludzi! Bardzo chcielibyśmy mieć Cię w odwodzie jako wsparcie dobrej idei. Ale czy rzeczywiście nie chcesz mieć w zamian fajnego kalendarza? Możesz przecież połączyć obie formy wsparcia dokonując przy wybranej nagrodzie wpłaty większej niż minimalna lub wybierając kilka nagród.

Tak, tak… Właśnie usłyszeliśmy Twoje pytanie: A po co tym cwaniakom tyle kasy? No to już Ci odpowiadam.


Wszyscy, którzy zaangażowali się w ten projekt są zawodowcami z branży fotograficznej i filmowej, ale robią to prywatnie, a nie w ramach swojej działalności zawodowej. Nieodpłatnie dają swój czas, wiedzę, umiejętności, pomysły, czyli robią to za totalne FREE bo chcą zrobić coś dobrego, pozytywnego, optymistycznego w szarych czasach i to jest podstawa.

Ale… Tak, zawsze jest jakieś ALE, prawda? 


Chcemy to zrobić naprawdę fajnie, a to oznacza, że przed nami jest wiele kosztów na które nie mamy większego wpływu, np:

 • koszty zgód na wejście lub wynajęcia obiektów potrzebnych do stworzenia odpowiedniego klimatu zaplanowanej fotografii;
 • koszty użytkowania sprzętu (np. fotograficznego, oświetleniowego, dymiarek, itp.);
 • koszty zużywalnych materiałów charakteryzatorskich (wcale nie tanich);
 • koszty rekwizytów i materiałów zużywalnych;
 • koszty przygotowania i/lub wypożyczenia kostiumów;
 • koszty transportu ekipy, sprzętu, rekwizytów, zaplecza i zabezpieczenia potrzeb socjalnych ekipy i modeli na lokacjach zdjęć;
 • koszty modelek/modeli, bo nie każdy pasujący do klimatu zdjęcia model/modelka/statysta zechce poświęcić swój czas i wizerunek zupełnie ZA NIC, a czasami warto o niego zawalczyć;
 • wreszcie koszty opracowania i druku samego kalendarza (a chcemy go wydać w formacie A3 w dobrej jakości);
 • i jak znamy życie, będzie jeszcze kilka niespodzianek...

Szacujemy, że uśrednione koszty jednej sesji będą oscylowały w okolicy 2-2,5 tys. złotych, a sesji będzie 12. Uruchamiamy kalkulator i… BUUUM!!! Jest odpowiedź na pytanie. Do tego dochodzą nam koszty opracowania i wydruku kalendarza, które (cóż, trudno dziś przewidzieć co będzie za rok) szacujemy ze względu na ograniczony nakład (a im mniej tym drożej od sztuki) na około 20 zł. za sztukę, no i oczywiście koszty przesyłki, a te wszystkim są już znane, bo któż nie kupuje online. Dlatego im będzie nas więcej na zrzutce, tym będzie taniej i łatwiej!


Podoba Ci się nasz pomysł ale NIE MASZ KASY? Nie szkodzi! Też MOŻESZ NAM POMÓC i to bardzo, nie wydając ani jednego grosza! Chcesz? Zrób to! 

Wystarczy, że udostępnisz tę zrzutkę wśród swoich znajomych na portalach społecznościowych, albo puścisz im wiadomości i poprosisz ich aby zrobili to wśród swoich znajomych, a oni niech zrobią to wśród… No właśnie. I wiadomość idzie w świat. To jest właśnie ten link: https://zrzutka.pl/z/kalendarz-dobrych-emocji Słyszysz jak trzepoce skrzydłami? Jest czad!


A może jesteś ambitnym amatorem próbującym już swoich sił w branży, orbitującym w obrębie Dolnego Śląska z akcentem na Wrocław i chcesz do nas dołączyć? Przy organizacji każdej sesji przydadzą się na pokładzie każde życzliwe ręce do pomocy i organizacji. No i wreszcie Ty, modelko / modelu / statystko / statysto i amatorze z ambicjami. Może chcesz znaleźć tu miejsce dla siebie? Wiesz co robić!


Aaa… znowu pytasz: A co jak Wam zostanie kasa? - I słusznie, że pytasz. 

Po pierwsze możemy zwiększyć nakład. Niech dobre emocje idą w świat do tych, którym się przydadzą! Po drugie mamy nadzieję, że uda nam się ten kalendarz wydawać cyklicznie, co roku pokazując światu kolejne, nowe święta dziwne poprzez nowe opowieści, żeby poziom radości, pogody ducha, uśmiechu i entuzjazmu w narodzie nie opadał. Jeżeli zostaną nam środki z tegorocznego projektu dorzucimy je do puli przeznaczonej na kalendarz 2024. Niech się dzieje!


Gorzej gdyby nam zabrakło… To co, jesteś z nami? Czekamy na Ciebie! Wybierz swoją nagrodę i dołączaj!


Aaa... Bardzo ważne! Zdjęcia wykorzystane do ilustracji zrzutki pochodzą z innych naszych projektów. Nie są tworzone do kalendarza. Prace nad kalendarzem startują od stycznia 2022. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach prac, pokazywać fragmenty zdjęć i przekazywać nowości. Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
TWÓJ KALENDARZ NA PULPIT
Kalendarz w postaci 12 tapet w formacie 16:9 na pulpit Twojego komputera, które będziesz mógł zmieniać co miesiąc!  Co zyskujesz? Swój własny, osobist...
25 zł
Zakończona
Inne
TWÓJ KALENDARZ NA ŚCIANĘ
12-stronny kalendarz ścienny A3 wraz z przesyłką. Co zyskujesz? Swój własny osobisty kalendarz A3 na ścianę, na który zwróci uwagę każdy gość odwiedza...
55 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
3 KALENDARZE ŚCIENNE
Trzy 12-stronne kalendarze ścienne A3 wraz z przesyłką. Co zyskujesz? Trzy pogodne kalendarze, które możesz sprezentować bliskim lub osobom potrzebują...
140 zł
Zakończona

Wpłaty 3

GR
Grażyna Robaszek
55 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!