RAZEM dla Radomian! ID: b2629r

RAZEM dla Radomian! ID: b2629r

1 445 zł z 50 000 zł

2%

1 445 zł

1 445 zł

z 50 000 zł

zakończona

zakończona

31.05.2020r

28

28

wspierających
2%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • https://www.facebook.com/1865583457090125/photos/pcb.2468477543467377/2468476370134161/?type=3&theater

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

tc491b2fe0b4e0ba.jpeg

Drodzy! Stoimy nie tylko w obliczu kryzysu gospodarczego ale przede w obliczu wymagającej ogromnego wysiłku personelu medycznego, stanu zagrożenia epidemiologicznego.

Personel medyczny i służby ratownicze codziennie walczą o zdrowie zarażonych koronawirusem - kosztem swojej rodziny i własnego zdrowia.

Czy razem możemy im pomóc, nie narażając przy tym siebie i innych?

Tak - jest to możliwe!


Pierwsze posiłki pojechały już do służby medycznej (lekarze, pracownicy szpitala, załoga karetek pogotowia, pracownicy diagnostyczni i laboranci, itp.) Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, kolejne posiłki pojadą do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego


Prowadzona przez nasze Stowarzyszenie Restauracja "Różany Gościniec" może przygotowywać gotowe dania dla personelu medycznego z radomskich szpitali oraz pogotowia ratunkowego! Za pieniądze zebrane ze zbiórki będziemy dostarczać posiłki na pierwszą linię frontu, gdzie personel medyczny: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i pozostali pracownicy walczą z pandemią koronawirusa.


Nasza restauracja ma możliwość dowozu posiłków także dla osób najbardziej potrzebujących, starszych i schorowanych, niepełnosprawnych oraz znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.


Kolejne instytucje publiczne, jakie będziemy chcieli wspierać to pracownicy służb bezpośrednio zaangażowanych w walkę z epidemią:

  • Wojewódzkiej Komendy Policji w Radomiu
  • Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu,
  • Komendy Straży Miejskiej w Radomiu


Możesz wpłacić dowolną kwotę na założonej przez nasze Stowarzyszenie zrzutce

nie wychodząc z domu i tym samym dać pracę osobom niepełnosprawnym zatrudnionym w naszej Restauracji oraz wspomóc codzienną, bardzo odpowiedzialną i wymagającą ogromnej odporności psychicznej pracę personelu medycznego oraz służb publicznych.

Dla nich każdy gest podziękowania za to co robią jest bardzo ważny. Od Ciebie zależy jaki to będzie gest

i ile będziemy mogli tych posiłków przygotować.

Pomóżmy RAZEM tak jak możemy, nie wychodząc z domu, każdy z osobna, aby nie narażać innych a tym samym umożliwić pracę tym, którzy stoją na straży naszego zdrowia i bezpieczeństwa.


Restauracja "Różany Gościniec" znajduje się w Radomiu przy ulicy Zagłoby 2. Prowadzona jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”


RAZEM Stowarzyszenie


Nasza restauracja powstała w kwietniu 2016 r. Jaki był cel powstania? – chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie osoby z wieloraką niepełnosprawnością będą mogły przyjść i spędzić miło czas wolny, miejsce, gdzie osoby pełnosprawne zmienią swoje nastawienie do naszych podopiecznych na bardziej przyjazne i pozbawione uprzedzeń. Pragnęliśmy stworzyć miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnością będą mogły znaleźć zatrudnienie wspomagane. Dlatego wpłacając na naszą zrzutkę wspierasz osoby z niepełnosprawnością.

W restauracji Różany Gościniec oferujemy dodatkowo:

  • catering dla placówek budżetowych,
  • catering dla firm,
  • catering dla klientów indywidualnych.


Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” rozpoczęło działalność w Radomiu w roku 2004r. Podopiecznymi stowarzyszenia są dzieci i młodzież niepełnosprawna, a członkowie to rodzice, nauczyciele i opiekunowie. Powstanie naszego stowarzyszenia jest odpowiedzią na potrzeby i problemy, z jakimi borykają się nasze dzieci. Problemy te to niepełnosprawność fizyczna, upośledzenia umysłowe, inne choroby, a także ciężka sytuacja materialna. Stąd też wynikają cele działalności naszego stowarzyszenia:


Stowarzyszenie od 2010 roku utworzyło pierwsze w Radomiu Przedszkole Niepubliczne „Kraina Radości” dla dzieci niepełnosprawnych na ul. Gajowej 80. Obecnie prowadzimy tam również Żłobek Integracyjny. Z myślą o większych potrzebach rodziców powstało kolejne Przedszkole na ul. Sobótki 5 w Radomiu. Również przy ul.Sobótki w latach 2013-2015 prowadziliśmy Klub Integracji Społecznej z pozyskanych funduszy unijnych w ramach Projektu POKL 7.2.1. W tym samym miejscu po skończeniu Projektu udało się uruchomić dla dorosłych osób niepełnosprawnych Środowiskowy Dom Samopomocy typu B.Wpłacający28

K
Kasia i Konrad
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
E
edytadrabik
200 zł
DJ
Dagmara Janas
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
R
Renia
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
EW
elzbieta warchol
50 zł
A
Anna Opacka
50 zł
B;
Basia ;)
50 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

555 558 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?