id: b298ca

Rehabilitacja i leczenie Stasia

Rehabilitacja i leczenie Stasia

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
100 100 zł 
z 100 000 zł
100%
zakończona 16.03.2021r
1113 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pod koniec lutego dowiedziałam się, ze pod moim sercem rodzi się nowe życie. Cała ciąża przebiegała bez żadnych nieprawidłowości. Do czasu kiedy w 35 tygodniu przestałam czuć ruchy dziecka. Udaliśmy się do szpitala tam stwierdzono malowodzie i hipotrofie płodu, w ciągu paru dni podjęto decyzje o cięciu cesarskim. 15 października 2019 urodził się Staś z waga 1790g. Stwierdzone cechy u Stasia to przykurcze stawów kończyn dolnych i górnych z ich przymusowym ułożeniem (lewa stopa znajdowała się na wysokości ucha), brak ruchu kończyn, niedorozwój mięśni brzucha z uwypuklajacymi się jelitami po bokach jamy brzusznej, polamana noga w udzie, połamane żebra, nierozwinięte paluszki u lewej stopy i brak środkowego paluszka u prawej stópki, ubytek przegrody miedzyprzedsionkowej. Od pierwszych chwil życia na mocnych lekach przeciwbólowych. Czułam przeogromny ból, ze tak mały człowiek musi tak bardzo cierpieć, a ja jako matka nie mogłam nic z tym zrobić. Pękało mi serce. 

Dzięki rehabilitacjom nóżka została sprowadzona do naturalnej pozycji. Po miesiacu pobytu w szpitalu na intensywnej terapii noworodka mieliśmy wychodzic do domu. Wtedy pojawiła się przepuklina, która trzeba było operować. Po zabiegu Staś leżał trzy tygodnie w śpiączce. Najprawdopodobniej doszło do niedotlenienia podczas operacji. W czasie śpiączki nasz mały wojownik przeszedł zapalenie płuc i często gorączkował. Od czasu zabiegu stale  wymaga intubacji, podejmowane próby ekstubacji nie kończą sie pomyślnie. Po trzech tygodniach w końcu otworzył oczy ale to już nie jest ten sam chłopiec co wcześniej , nie patrzy bystro już nie śledzi wzrokiem jak wcześniej i nie je z butelki. Teraz patrzy w jeden punkt a karmiony jest przez sondę. 

Staś, kiedy już opuści szpital dalej będzie potrzebował kosztownej rehabilitacji, sprzętu i wielospecjalistycznej  opieki lekarskiej. Nie tracimy nadziei na to że będzie dobrze i ten mały szkrab będzie wracał do zdrowia. Dlatego zwracamy się z prośba o pomoc. Wierzymy, że z Waszą pomocą nasz mały wojownik Staś w przyszłości będzie mógł cieszyć się życiem.

Rodzice Stasia.  

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1113

 
Użytkownik niezarejestrowany
13 366,36 zł
MS
SKM - Bokiem dla Stasia
4 729,29 zł
DO
Dziadek Wlodek
2 000 zł
DB
Dominika
PD
Paula Duda
1 500 zł
FC
Filip Czaboryk
1 300 zł
KJ
Krzysiek J-wicz
1 100 zł
ŁF
Lukasz
AG
Artur Grochowski
1 000 zł
PE
Peti
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 45

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 613 zrzutek

i zebrali

762 778 879 zł

A ty na co dziś zbierasz?