id: b2v5ch

Remont siedziby Hufca ZHP Chorzów

Remont siedziby Hufca ZHP Chorzów

Nasi użytkownicy założyli 1 177 583 zrzutki i zebrali 1 230 236 846 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Rok temu doszło do tragicznego zdarzenia dla chorzowskich i świętochłowickich harcerzy. Siedziba naszego Hufca uległa zniszczeniu na skutek awarii głównego zaworu wody. Od tego momentu nasz harcerskim dom nie nadaje się do użytkowania. Środki, które otrzymaliśmy z ubezpieczalni nie są wystarczające na pokrycie pełnych kosztów remontu. W związku z tym, prosimy Was o pomoc w pozyskaniu potrzebnej kwoty. Dzięki temu dalej będziemy mogli wychowywać kolejne pokolenia harcerzy i służyć społeczeństwu.


Misją Związku Harcerstwa Polskiego jest wychowanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru poprzez stawianie wyzwań. Te zadanie wykonujemy już od 100 lat, bowiem dokładnie 21 stycznia 2021 przypada rocznica 100-lecia harcerstwa w Chorzowie.


Przez cały rok nasze gromady, załogi oraz drużyny prężnie działają na terenie Chorzowa i Świętochłowic organizując cotygodniowe zbiórki w poszczególnych szkołach, rajdy, biwaki, a także inne imprezy programowe. Nasze działania oparte są o uniwersalne wartości takie jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój. Oprócz tego staramy się aby nasi podopieczni dobrze się bawili i przeżywali mnóstwo niezapomnianych przygód!

h9d79316af6b1365.jpeg

Jesteśmy także organizatorem letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, również dla tych którzy na co dzień nie należą do ZHP. Każdego roku na nasze zimowiska oraz letnie obozy wyjeżdża kilkaset dzieci z Chorzowa i Świętochłowic, a także innych miast ościennych. Podczas wyjazdów uczestnicy uczą się samodzielności, obcowania z przyrodą, nabywają wiele przydatnych umiejętności, a także nawiązują przyjaźnie na całe życie.

caad8dc75eb2f260.jpeg

Jedną ze wspomnianych wartości jakimi kierujemy się w swoim działaniu jest służba. W ostatnim, niełatwym dla całego społeczeństwa czasie nieśliśmy pomoc mieszkańcom miasta. W związku z pandemią COVID-19 wykonywaliśmy zakupy, rozdawaliśmy maseczki, a także wsparliśmy Zespół Szpitali Miejskich naszymi obozowymi namiotami, które posłużyły za polową izbę przyjęć.

af68e956722faa26.jpeg

Teraz sami potrzebujemy pomocy. Dokładnie rok temu doszło do przykrego zdarzenia – nasza siedziba znajdująca się przy Placu Hutników w Chorzowie została zalana na skutek awarii głównego zaworu wody. Zniszczeniu uległy wszystkie pomieszczenia na parterze. Podłogi oraz ściany nadają się do kapitalnego remontu, należy zabezpieczyć także instalację elektryczną nie wspominając o zakupie mebli, które również ucierpiały na skutek wspomnianego zdarzenia. Niestety środki, które otrzymaliśmy od ubezpieczalni nie wystarczają na pokrycie kosztów wszystkich niezbędnych prac.

i0435a308b12240e.jpeg

W związku z tym zwracamy się do Was – naszych przyjaciół, sympatyków, a przede wszystkim ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu środków, których brakuje nam do wykonania niezbędnego remontu. Wszyscy wyczekujemy powrotu do naszego domu na Placu Hutników, który jest nam niezbędny do tego, abyśmy mogli kontynuować nasze działania dla dzieci i młodzieży oraz społeczeństwa.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 6

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Wpis na tablicę pamiątkowej
Imię i nazwisko każdej osoby, a także nazwa firmy/instytucji, które dokonają wpłaty na naszą zrzutkę zostanie zamieszczona na pamiątkowej tablicy. Zaw...
1 zł

Kupione 35

Zakończona
Inne
Harcerski długopis
Formą podziękowania dla każdej z osób, która wpłaci min. 20 zł, będzie unikatowy hufcowy długopis.
20 zł

Kupione 17

Zakończona
Inne
Harcerski kubek
Za wpłatę o wysokości min. 45 zł podziękujemy specjalnym hufcowym kubkiem, z którego kawa i herbata będą smakować wyjątkowo!
45 zł

Kupione 44

Zakończona
Inne
Harcerska koszulka
Przy wpłacie min. 130 zł otrzymacie w ramach podziękowania hufcową koszulkę, która z pewnością stanie się Waszym ulubionym t-shirtem!
130 zł

Kupione 16

Zakończona
Inne
Harcerska chusta w antyramie
Przedostatnią formą podziękowania jest przedmiot niezwykle wyjątkowy dla każdego harcerza. Wręczymy Wam naszą nową chustę, oprawioną w antyramie!
450 zł

Kupione 3

Zakończona
Inne
Harcerski weekend w Kucobach
Ostatnią formą podziękowania jest voucher dla 2 osób na darmowy weekend w Kucobach z pełnym wyżywieniem. To drugie miejsce, które jest nam bliskie, ró...
850 zł

Kupione 1

Zakończona

Wpłaty 196

preloader

Komentarze 27

 
2500 znaków