id: b347yg

Odbudowa domu po pożarze

Odbudowa domu po pożarze

Nasi użytkownicy założyli 1 033 746 zrzutek i zebrali 1 098 871 583 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W niedzielę, 16 kwietnia w domu, w którym wspólnie z rodziną mieszkałam od 40 lat doszło do wybuchu butli z gazem. W wyniku eksplozji życie stracił nasz syn, a ja z mężem trafiliśmy do szpitala. Pożar zniszczył nasz cały dobytek.


Tragedia wydarzyła się po godzinie 21. Butla, z której ulatniał się gaz znajdowała się w kuchni na piętrze. Wystarczyła mała iskra, by niemal wszystkie pomieszczenia w tej części domu natychmiast stanęły w płomieniach.

W akcji gaśniczej uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej. Działania trwały kilka godzin. Dzięki szybkiej interwencji służb udało się opanować pożar tak, że nie objął on parteru. Ze względu jednak na duże zadymienie i zalanie ta część domu również bardzo ucierpiała i nie nadaje się do zamieszkania. Budynek wymaga generalnego remontu. Należy m.in. wymienić całą instalację elektryczną i hydrauliczną, zerwać podłogi, skuć tynki, wstawić nowe okna i drzwi. Zniszczone zostały również wszystkie meble i sprzęty gospodarstwa domowego. Straty szacowane są na ok. 300 tysięcy zł.


Dla mnie i dla męża jest to kwota nieosiągalna. Oboje jesteśmy na emeryturze, a wszystkie oszczędności systematycznie przeznaczaliśmy na doposażanie i utrzymanie domu. Nie wyobrażam sobie jednak, byśmy mieli nie wrócić do miejsca, do którego tak bardzo jesteśmy przywiązani. To tam wychowaliśmy swoich trzech synów, z których teraz został nam już tylko jeden.


Od czasu pożaru spotkaliśmy się z dużą życzliwością ze strony wielu ludzi. Szczególnie chcielibyśmy podziękować władzom Gminy Strzałkowo za pomoc w uprzątnięciu pogorzeliska, zapewnienie pomocy psychologicznej i przede wszystkim zagwarantowanie mieszkania zastępczego, do którego trafiliśmy po wyjściu ze szpitala. Dziękujemy również strażakom za szybką i ofiarną interwencję oraz wszystkim, którzy zaoferowali swoją pomoc. To właśnie ich postawa daje nam siłę i nadzieję, że uda nam się odbudować nasz dom.


W imieniu całej mojej rodziny proszę o wsparcie. Liczy się każda złotówka i każdy gest. Szczególnie wdzięczni bylibyśmy za możliwość przekazania materiałów budowlanych niezbędnych do przeprowadzenia prac remontowych.


Emilia Maciejewska


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 37

PW
Pawel
20 zł
K.
K.Kamiński
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
HW
Henia W
20 zł
JS
Zbigniew Cieślewicz
100 zł
BE
Bednar
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KI
Karol i Karolina
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków