id: b3e29x

BARTOSZ "BORYS" BORCZYŃSKI. Potrzebna pomoc! Zbiórka na rehabilitację dla Bartka

BARTOSZ "BORYS" BORCZYŃSKI. Potrzebna pomoc! Zbiórka na rehabilitację dla Bartka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
62 705 zł
z 100 000
62%
168 dni
do końca
513
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 980 777 zrzutek i zebrali 1 002 456 661 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Gorące podziękowania od rodziców Bartka za wszelką pomoc, wpłaty, przekazywanie 1% podatku.

  Dzięki codziennej kosztownej rehabilitacji Bartek czyni zauważalne postępy. Ostatnio zdołał przejechać w pozycji pionowej cały korytarz kliniki, w której się znajduje - nagranie można obejrzeć na specjalnej grupie na Facebooku, zapraszamy -> https://www.facebook.com/groups/840775353331933


  n0099fdece39096e.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

POMOC DLA BARTKA BORCZYŃSKIEGO


Cześć,


co teraz robisz? Siedzisz? Stoisz? Jedziesz autobusem, jesteś na spacerze, idziesz załatwić swoje sprawy? Później pójdziesz na siłownię, grać w piłkę, zrobisz sobie kolację, porozmawiasz z najbliższymi, weźmiesz prysznic i udasz się do łóżka.


Tak się składa, że Bartosz Borczyński, znany też jako "Borys", robił dokładnie to samo do października 2013 roku, kiedy został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych, tuż obok swojego domu.


W wyniku urazu czaskowo-mózgowego doszło do tetraplegii - paraliżu czterokończynowego. Trzeba było długiej rehabilitacji, by przywrócić tak podstawowe funkcje jak szczątkowa mimika twarzy. Świat jego rodziny się rozpadł.

o4359b2db50b94e0.jpeg


Teraz czynności wymienione powyżej są dla niego odległym marzeniem. Wcześniej Bartosz był niezrównany jeśli chodzi o biegi, grę w tenisa, koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną. Na studiach miał nawet przygodę z młodzieżową reprezentacją Polski w curlingu. Uwielbiał chodzić po górach. Jak każdy młody chłopak miał sercowe rozterki, wychodził ze znajomymi, jak bohaterowie "Stowarzyszenia Umarłych Poetów" - chciał żyć pełnią życia. Nadal chce.


Na początku, gdy mógł komunikować się ze światem tylko przy pomocy ruchu gałek ocznych, jego pytanie brzmiało: "Czy będę mógł jeszcze kiedyś mówić?" Po 6 latach ciężkiej, codziennej i kosztownej rehabilitacji jeszcze nie jest blisko tego celu. Postępy są powolne, ale zauważalne, a w dokumentacji medycznej przewijają się optymistyczne prognozy.


Po 6 latach od wypadku Bartosz już wypowiada sylaby, zauważalny jest nawet ruch prawą ręką, ale nadal pozostaje marzenie o komunikowaniu się inaczej, niż ruchami oczu, nie mówiąc o dalszym odzyskiwaniu sprawności. Jego umysł jest jasny, ale ciało musi być wciąż naprawiane. Warunek jest jeden - codzienna, kosztowna rehabilitacja, na którą zostaną przeznaczone zebrane pieniądze.


Dla rodziców jest jedynym dzieckiem. Jedynym, ukochanym, dla którego sprzedali dom w rodzinnym Kutnie i przeprowadzili się do Bydgoszczy, by tam ramię w ramię z Bartoszem i lekarzami dalej walczyć o postępy w leczeniu. Od wypadku minęło już ponad 6 lat, a niestety środki na kontynuowanie terapii i rehabilitacji nie są nieskończone.


Stąd ten apel o pomoc. Każdy gest przybliży Bartka do namiastki tego, co Ty robisz codziennie, być może nie zdając sobie sprawy jakim szczęściem byłoby dla niego wypowiedzenie swoim rodzicom, własnymi ustami: "Dziękuję. Kocham Was".


h6c21e65954cdbad.jpeg


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 513

 
Dane ukryte
5 000 zł
RS
Radosław Szadkowski
2 500 zł
KZ
Kolega z gimnazjum
2 000 zł
RS
Radosław Szadkowski
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 300 zł
JR
Jan Roszewski
1 234 zł
NH
Nadia Harlejczyk
ES
1 000 zł
RS
Radoslaw Szadkowski
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków