id: b3s9x9

Pomóż nam dokończyć budowę ośrodka hipoterapii i jazdy konnej #przenosimykoniczynke

Pomóż nam dokończyć budowę ośrodka hipoterapii i jazdy konnej #przenosimykoniczynke

5 284 zł 
z 80 000 zł
6%
zakończona 31.08.2021r
51 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Witamy serdecznie! Na początek chcieliśmy bardzo podziękować za wpłaty! <3 Na dzień dzisiejszy zebraliśmy już 4354 zł!

    Z dumą chcielibyśmy się pochwalić, że patronat nad naszą zrzutką objął Starosta Słupska Paweł Lisowski.

    No i pogoda w końcu pozwoliła nam kontynuować remont przedsionka. Niedługo wchodzimy do środka :)ib3939fa56b21bfa.jpeg


    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Projekt Rzuski Las – Przenosimy Koniczynkę (#przenosimykoniczynke) - pomóż nam w stworzeniu miejsca pełnego natury  i emocji - ośrodka hipoterapii i jazdy konnej oraz przytuliska dla psów.


Projekt Rzuski Las, czyli PrzenosimyKoniczynkę, jest następnym, milowym krokiem do tego, by stworzyć, już na własnej ziemi, nowe i świeże oblicze naszej Koniczynki, czyli Ośrodka Hipoterapii i Jazdy Konnej, którą prowadzimy od ponad 15 lat. Ci, którzy nas znają, wiedzą, że działamy w swojej branży z empatią, pasją i zaangażowaniem.


W 2016 r. powołaliśmy do życia Fundację Końkretnie Pomagamy, by jak najwięcej dzieci i młodzieży mogło skorzystać z hipoterapii, terapeutycznej jazdy konnej oraz aktywności jeździeckiej.

W ciągu ostatnich 4 lat poprzez naszą Fundację Końkretnie Pomagamy :

- zrealizowaliśmy ponad 1.300 bezpłatnych zajęć hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych,

- zrealizowaliśmy ponad 1.600 bezpłatnych zajęć jazdy konnej dla dzieci i młodzieży

- dzieci i młodzież skorzystały z ponad 250 dni bezpłatnych pobytów z wyżywieniem i noclegami w naszym ośrodkuo435dac96d421239.jpegipoterapia dzieci niepełnosprawnych i jazda konna dzieci i młodzieży


Aktywnie pomagamy też skrzywdzonym, bezdomnym psom, które są porzucone, potrzebują pomocy, żyją w trudnych warunkach. Tworzymy im kochający dom tymczasowy, pomagamy zapomnieć o złych przeżyciach i na nowo zaufać człowiekowi. Potem oddajemy do adopcji do kochających i odpowiedzialnych właścicieli. 


u6e6b5aef9ca92e2.jpegTo kilkanaście zdjęć wybranych psów, którym pomogliśmy


Jednym z wielu piesków, któremu pomogliśmy, jest Czarny - przestraszony i nieufny w stosunku do ludzi, zmienił się w kochanego i idealnego psa, który zostanie u nas na zawsze.
Pomagamy również właścicielom zwiększać komfort bytujących u nich psów. W ciągu ostatniego roku przekazaliśmy prawie 400 kg kości i mięsa a także ponad 400 kg suchej karmy do gospodarstw mających problemy finansowe.


Kochani! Kierujemy swój apel o pomoc do Was wszystkich.

Do tych, którzy nas dobrze znają, regularnie odwiedzają nas ośrodek, lubią tę swojską atmosferę u nas, wśród przyjaznych zwierząt: koni, psów, kotów. Tych, których dzieci nie mogą się doczekać kolejnych zajęć z ich ukochanymi konikami. Również tych, dla których istotną częścią wakacji jest pobyt u nas, niezależnie czy z Polski czy z innych krajów.


Ale prosimy też o pomoc ludzi, którzy jeszcze nas nie poznali. Może chcieliby nas poznać, sprawdzić? Potrzebujemy też Waszej pomocy, żebyśmy mogli rozwijać się dalej, pomagać więcej, zaprosić do lepszych warunków. 

Nie możemy wziąć kredytu w banku, chcielibyśmy więc zaciągnąć kredyt zaufania u Was!

Bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie tego zrealizować. Będziemy wdzięczni! Każda wpłata uczyni z Was twórców tego miejsca!


Planujemy uruchomić ośrodek i przenieść Koniczynkę oraz Fundację Końkretnie Pomagamy do końca września tego roku.


Film przedstawiający obecny stan budowy


Co już mamy?

Nareszcie własną ziemię w Rzuskim Lesie, a na niej dom i stajnię do remontu, obok 2 stawki i dużo miejsca na pastwiska dla naszych 9 koni.  A za drogą piękny las. Więcej zdjęć zobaczycie na stronie grupy https://www.facebook.com/groups/koniczynka


s719078c5511122e.jpeg

Zdjęcia miejsca i budynków w Rzuskim Lesie


Co będzie ciekawego w Rzuskim Lesie?

Chcemy kontynuować to, co robimy dotychczas, tylko w większym stopniu i na jeszcze wyższym poziomie. Czyli jeszcze więcej hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych i jazdy konnej dla dzieci i młodzieży.

Będzie też więcej miejsca dla psów, którym będziemy mogli pomóc.

Będą też z pewnością o niebo lepsze warunki dla wypoczynku i spotkań z Wami.


Co już udało nam się zrobić?

Większość prac wykonujemy we własnym zakresie bądź przy pomocy naszych przyjaciół, aby obniżyć koszty. Niestety wiąże się to także z dłuższym czasem prac.

Stajnia:

- posprzątaliśmy wnętrze stajni,

- wylaliśmy posadzkę,

- usunęliśmy stary dach, który był całkowicie zdewastowany

Dom:

- usunęliśmy stare stropy zostawiając przepiękne belki,

- zdjęliśmy stare podłogi,

- wylaliśmy posadzki,

- oszlifowaliśmy i oczyściliśmy belki stropowe,

- wybudowaliśmy duży przedsionek,

- wstawiliśmy okna na dole,

- wstawiliśmy drzwi wejściowe,

- zburzyliśmy uszkodzony komin i naprawiliśmy dach,

- postawiliśmy dwie ścianki działowe (pokój i łazienka),

- wstawiliśmy jeden sufit (pokój)

- zrobiliśmy bruzdy pod instalację hydrauliczną i elektryczną

- wykuliśmy 2 otwory drzwiowe

- położyliśmy nową kanalizację

Teren

- wyrównaliśmy trochę teren przed domem

- usunęliśmy gruz

- przygotowaliśmy i przekopaliśmy część przed domem, żeby przygotować pod kwiaty


11-18 lipca zeszłego roku odbył się u nas tygodniowy survival budowlany SPOT. Współpraca mogła dojść do skutku dzięki naszej Fundacji Końkretnie Pomagamy.

33 wolontariuszy (przede wszystkim studentów z całej Polski) wraz z dwoma majstrami pomogło nam w remoncie domu, w zamian nabywając doświadczenie praktyczne na budowie. Zaangażowanie studentów (m.in. budownictwa) pomogło w postawieniu dwóch ścianek działowych, podwieszenie jednego sufitu, wykucie dwóch otworów drzwiowych i zrobienie kilku bruzd pod instalacje elektryczne i wodne. Wykonali też m.in. projekty kuchni i łazienki.

Dzięki naszej pracy i zaangażowaniu SPOTu udało się pozyskać materiały budowlane i wyposażenie m.in. kuchni i łazienki, drzwi wejściowe i dwoje drzwi wewnętrznych a także inne materiały od:

- Geberit – Koło

- Porta Drzwi

- Wikęd

- Kuchinox

- Tartak Wygocki

- BAT Słupsk

- Laveo

- ZA Studio – projekt ogrodu

i inni…

Dziękujemy!


Co mamy do zrobienia / na co dokładnie zbieramy:  

Stajnia:

- konstrukcja boksów i dachu,

- hydraulika,

- dach,

- drzwi i okna,

- wyposażenie i boksów (poidła, żłoby),

- obudowa boksów

Dom:

- położenie i ocieplenie stropów,

- położenie instalacji elektrycznej i hydraulicznej,

- położenie ogrzewania,

- ocieplenie dachu,

- położenie gładzi na ścianach i sufitach,

- glazura,

- ściany działowe na piętrze,

- wstawienie okien na piętrze, w tym połaciowych,

- prace wykończeniowe

Teren:

- przeniesienie i ustawienie hali

- ogrodzenie terenu i maneżu

- wyposażenie ogrodu i ogrodzenie pastwisk

Jak więc widzicie, biorąc pod uwagę ilość pracy i nakładów, nie damy rady zrobić tego bez Was i Waszej pomocy. Szczególnie w czasie pandemii i lockdownów , które skutecznie ograniczają nasze dochody.

 

 

Krótka historia naszego życia na wsi

Nazywamy się Gosia i Grzesiek Tuszyńscy. Jesteśmy małżeństwem, które ponad 10 lat temu postanowiło zostawić zgiełk miasta (3-miasta) na rzecz ciszy i spokoju na wsi. Postanowiliśmy kontynuować tam działalność firmy Koniczynka i hipoterapia konna, która powstała w 2007 r. w Sopocie wraz z kupnem pierwszego konia – hucuła Stępka.

I tak ze Stępkiem wylądowaliśmy w okolicach Lęborka. Mieliśmy krótki epizod w Lubowidzu, dzierżawiąc tam ziemię, stajnię i konie, jak się później okazało od kogoś, kto zapomniał powiedzieć nam, iż to nie jest jego ziemia. I w ten sposób musieliśmy zmienić miejsce - przeprowadziliśmy się do Krępy Kaszubskiej, gdzie zakupiliśmy mały kawałeczek ziemi, resztę dzierżawiąc. Powoli rozwijaliśmy się, własnymi siłami i przy pomocy przyjaciół wybudowaliśmy stajnię, sami mieszkając w zaadoptowanym przez nas do mieszkania baraku. Dzięki pomocy finansowej ojca kupiliśmy halę namiotową, żeby móc prowadzić zajęcia podczas brzydkiej pogody. Hala polepszyła warunki prowadzenia zajęć dla dzieci niepełnosprawnych. Po niedługim okresie hala się zawaliła pod wpływem silnego wiatru, który niestety okazał się normą w tym miejscu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a hala była na gwarancji.


 


Mieliśmy chwile ciężkie i ciężkie warunki, ale nigdy się nie poddawaliśmy i nie zeszliśmy z obranej drogi marzeń. Parliśmy do przodu, mimo że rozkręcenie interesu nie przebiegało tak szybko, jak myśleliśmy. Zamieszkaliśmy w  całorocznym domku typu holenderskiego, gdzie mieszkamy do dzisiaj. Dzięki temu barak mogliśmy przeznaczyć na noclegi dla klientów. Wszystkie zarobione pieniądze inwestowaliśmy w rozwój, m.in. nowe konie.  Mając do dyspozycji więcej koni i noclegi, w 2014r. mogliśmy zacząć prowadzić obozy jeździeckie i ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Większa liczba koni sprawiała, że mogliśmy pomóc większej ilości dzieci niepełnosprawnych poprzez hipoterapię. Współpracowaliśmy m.in. z Przedszkolem Integracyjnym "Jesteśmy Razem" i Stowarzyszeniem Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu "Niebieski Skarb".

Wybudowaliśmy też wiatę – miejsce odpoczynku, gdzie rodzice i opiekunowie mogli sobie usiąść, odpocząć, poczytać gazetę, wypić herbatę, zrelaksować się i poobserwować swoje dzieci i jeźdźców na padoku.  


W 2016 r. udało nam się powołać do życia Fundację Końkretnie Pomagamy dzięki Fundatorowi mojemu Tacie. Obecnie mamy pod stałą opieką 9 koni oraz 9 psów, z czego 4 pieski mamy do adopcji. Dzięki Fundacji mogliśmy brać udział w projektach i konkursach gminnych oraz powiatowych. Zwiększyło to nasze możliwości w zakresie realizacji bezpłatnych zajęć hipoterapii i jazdy konnej.


Ale nie samym jeździectwem człowiek żyje... kultura to bardzo ważna część naszego życia. Realizowaliśmy Night Fluo Horse Riding - czyli nocną jazdę konną przy muzyce, w świetle UV pomalowani specjalnymi farbami.

Ambasadorem Fundacji jest McGlennSkii znany z zespołów Blenders czy Groovekojad. Obecnie śpiewa m.in. w zespole FreeQButiQ https://www.facebook.com/FreeQButiQ, z którym nagrali u nas teledysk do utworu "Rancho Texas" https://www.youtube.com/watch?v=BVKRMtxsa2I oraz wystąpili z koncertem. W nowym miejscu zamierzamy kontynuować organizowanie wydarzeń kulturalnych.

b846bb4a526fae97.jpegkoncert zespołu Glenna oraz Night Fluo Horse Riding


Na początku 2020 r. przez pandemię koronawirusa stadnina musiała zawiesić działalność, a co za tym idzie, generowania jakichkolwiek przychodów, czyli również wsparcia Fundacji i tym samym źródła utrzymania naszych zwierząt. Przetrwaliśmy dzięki  Waszej pomocy  rzeczowej (sucha karma dla psów, siano, owies) i finansowej.  Dziękujemy, że byliście w tym trudnym okresie z nami <3


To duże koszty. Miesięcznie zużywamy ok. 180 kg suchej karmy dla psów, a rocznie dla koni pozyskujemy około 150 balotów siana i tyle samo balotów słomy. Do tego jeszcze opieka i leczenie weterynaryjne.

Jak widzicie włożyliśmy dużo pracy, serca i pieniędzy w to miejsce… Jednak silne wiatry (ponad 100 km/h), ciężkie jesienie i zimy, gdzie co roku stresowaliśmy się, czy nie zawali się hala ( Grzesiek musiał wzmacniać ją od środka rurami), a także fakt, że większość infrastruktury znajduje się na dzierżawionej ziemi, skłoniły nas do szukania nowego, własnego miejsca, gdzie moglibyśmy zostać do końca życia i robić to co lubimy. Czyli miejsca przyjaznego ludziom i zwierzętom….

I znaleźliśmy to miejsce w Rzuskim Lesie, zaledwie 24 km od Krępy Kaszubskiej. Jest tam pięknie i magicznie. Jednak potrzebujemy Waszej pomocy, by je stworzyć.


Dlatego prosimy o wsparcie. Każda wpłata uczyni z Was twórców tego miejsca!

Możecie to dokonać poprzez:

- udostępnienie zrzutki ,

- wsparcie finansowe wpłacając na zrzutkę oraz wybierając nagrodę,

- wsparcie rzeczowe np. materiały na budowę,

- udział w bazarku poprzez wystawienie lub kupno jakiegoś przedmiotu na rzecz naszego projektu https://www.facebook.com/groups/bazarekprzenosimykoniczynke

Dziękujemy bardzo! Stworzyliśmy też grupę, w której będziemy na bieżąco informować o postępach w remoncie, zdawać Wam foto i wideorelacje https://www.facebook.com/groups/koniczynka Zapraszamy do dołączenia!


Dziękujemy i pozdrawiamy!

Gosia, Grzesiek, Zosia ze zwierzakami

tel. 603 129 218

www.koniczynka.eu

www.konkretniepomagamy.pl


 

 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłacający 51

AG
Aleksandra Gizler
5 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AN
Agata Nowak
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
90 zł
 
Dane ukryte
50 zł
R
Radek
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AG
Aga
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
35 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej
Magnesy na lodówkę z naszymi koniczynkowymi końmi
Oryginalne magnesy na lodówkę z naszymi końmi. Możliwość wybrania sobie swojego ulubieńca, a nawet wysłania zdjęcia z którego ma być ten magnes.
rozwiń

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Wieczorne ognisko w doborowym towarzystwie :)
Ognisko + kiełbaski + fajni ludzie + zależnie od chmur piękne, rozgwieżdżone niebo...Cóż więcej chcieć? :)
rozwiń

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 75 zł i więcej
Zdjęcie z koniem
Na tym zdjęciu brakuje tylko Ciebie! Zrób sobie lub komuś w prezencie piękne zdjęcie z wybranym koniem z naszej stajni &amp;amp;amp;lt;3 Zdjęcie w wysokiej rozdzielczości w formie cyfrowej + wydruk na papierze fotograficznym. Termin wykonania zdjęcia do umówienia z doświadczonym fotografem @Artur Tyran w jakiś ładny, słoneczny dzień :)
rozwiń
Wpłać 100 zł i więcej
Jazda konna dla dwóch osób
Chcesz wybrać się na jazdę konną z kimś, kogo lubisz, a może kochasz? &amp;amp;amp;lt;3 Wspólna przejażdżka konna to niezapomniane przeżycie! Zapraszamy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców :) Uśmiech na twarzy gwarantowany :)Jazda 45 min.
rozwiń

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Teren konny
1,5 godz. teren konny z instruktorem w pięknych okolicach Kaszub. Dla osób jeżdżących.
rozwiń
Wpłać 1000 zł i więcej
Pobyt agroturystyczny w Koniczynce
Weekendowy pobyt dla darczyńcy i osoby towarzyszącej w agroturystyce Koniczynka, z lekcjami jazdy konnej, ogniskiem (gdy pogoda pozwoli) i wspaniałym jedzeniem od Grześka.
rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

850 998 zrzutek

i zebrali

735 110 958 zł

A ty na co dziś zbierasz?