id: b44cxr

Zadaszenie tarasu i drzwi z salonu

Zadaszenie tarasu i drzwi z salonu

3 245 zł 
z 10 000 zł
32%
zakończona 17.07.2021r
33 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Miejsce Aktywności Twórczej_Kosobudki 3


Wyobraź sobie letni poranek, wstajesz rano, wyspany i wypoczęty, schodzisz po lawendowych schodach do salonu, ptaki śpiewają, pachnie kawa, i ciepła owsianka z owocami, nalewasz sobie filiżankę i wychodzisz przez białe drzwi na taras, drewniana ciepła deska pod stopami, jak wolisz, to siadasz w cieniu albo wystawiasz twarz ku słońcu...

k7912bf68e02b141.jpeg ... to miejsce które wielu z Was dobrze zna i dobrze się tu czuje. Jesteśmy z Wami od 2014 roku! Każdy kto przyjedzie do nas regeneruje siły, wycisza się, wolniej chodzi, dłużej myśli. Użyczamy nasz dom, aby był dla Was miejscem gdzie można przystanąć, pobyć, odpocząć, zebrać myśli, zastanowić się nad tym co jest ważne. Lubimy ludzi, lubimy jak z nami są, każdy z Was jest wartością i niepowtarzalna osobowością, kosmosem, niezależnym światem.

Mamy tu salon, pokoje, białą przestrzeń, nazywamy je dormitorium, salę do jogi, stodołę miejsce działań warsztatowych, pracownię letnią. Zawsze podajemy tu pyszne jedzenie, które gotuje nam Kuba Chwistek znany niektórym jako Leśny Klub Kolacyjny. Jak mówią: Warto opuścić swoją strefę komfortu, żeby dostać coś zupełnie innego.

Więcej: www.facebook.com/lesnyklubkolacyjny

oc31f166e9d70561.jpeg

Więcej: www.kosobudki.pl

To miejsce w którym stworzyliśmy przestrzenie, gdzie jest możliwe przyjrzenie się swoim reakcjom i emocjom w kontaktach z ludźmi. To bezpieczna strefa na wyrażanie swoich potrzeb, pragnień, celów i uczuć. Wszystko po to, aby bardziej świadomie budować autentyczne relacje z ludźmi, by móc sprostać coraz to nowym zadaniom stawianym przez życie.

Warsztaty

Organizujemy warsztaty o bardzo urozmaiconej tematyce ale cechą wspólną tych wydarzeń jest wewnętrzny rozwój i realizacja niezbadanych pokładów kreatywności drzemiących w każdym człowieku niezależnie od wieku.

Wyzwalamy twórczą aktywności, realizujemy rozmaite nasze i Wasze idee. Dom dział tak:

Jeśli masz pomysł i chcesz zaprosić ludzi, zorganizować im czas, warsztaty to, to jest idealne miejsce dla Ciebie i Twoich pomysłów! Dzieją się tu warsztaty dla rozwoju, integracji sztuki, nauki, rozmaitych form terapii. U nas możesz uczestniczyć we wspólnym graniu, słuchaniu, działaniu, odbieraniu, malowaniu, spontanicznym rysowaniu, by w naturalny sposób przebudzić wewnętrzną siłę kreacji znajdującą się we wnętrzu każdego człowieka. Nasze miejsce to dla nas to sposób na spotkanie i poznanie innych ludzi. To miejsca dla nauki i poznania, aby lepiej zrozumieć otaczający świat. To miejsce dla warsztatów artystycznych, przyrodniczych i rozwojowych.

Tutaj w czasie warsztatów fotograficznych, poprzez obiektyw aparatu odkryjesz schowany świat, przeprowadzony zostaniesz przez tajniki fotografii. To miejsce dla muzyki, dla terapii ruchem, tańcem, medytacją, miejsce dla warsztatów jogi, bo ciało to lustro duszy. U nas możesz uczestniczyć we wspólnym graniu, słuchaniu, malowaniu, odbieraniu. Spotkania te, to otwarcie się na nową praktykę pomagająca w naturalny sposób przebudzić wewnętrzną siłę kreacji drzemiącą we wnętrzu każdego człowieka.

To również miejsce dla plenerów, warsztaty pod nazwa Wystarczy być, dzięki którym odkryjesz, że nie liczy się technika ani umiejętności, ale sam akt kreacji polegający na wyrażaniu własnych odczuć, to rozwój i sposób na poznanie samego siebie. Wystarczy być to czas, wypełniony spacerami, uważnością, świadomą obecnością, rozmową, intuicyjnym malowaniem, zabawą, muzyką, zapachem dobrego jedzenia, kadzideł, herbaty z imbirem, kardamonem lub cynamonem.


Od roku 2014 zorganizowaliśmy tu około siedemdziesięciu warsztatów. Były to plenery malarskie, fotograficzne, Leśne Kręgi Kobiet, plenery akwarelowe prowadzone przez Agnieszkę Kujawę - Bartosik, Mariusza Kulę, Rytmoteka Kuby Lichwy, Drum&Dance II Camp Pavela Nowaka, około 10 edycji Komix Kosobudki prowadzone przez Szymona Teluka, warsztaty robienia własnej, szklanej biżuterii Marty Jędras i Darumy, warsztaty Silent Joga prowadzone przez cudowną nauczycielkę Justynę Staszewską, cykliczne kręgi kobiet, treningi uważności, spotkania kobiecości, dzikie męskie wyprawy, przyrodnicze wycieczki, wiosenne odnowy, jesienne grzybobrania oraz kolacje Leśnego Klubu Kolacyjnego na otwarcie i zamkniecie sezonu!

Wszystko możecie zobaczyć na stronie facebookowej, w zakładce wydarzenia.

Lubicie nas bo jest Was prawie 1500 cudownych osób!

https://www.facebook.com/kosobudki

oraz na stronie Miejsca Twórcze

http://miejscatworcze.pl/

m30e7404a66dd978.jpeg

Dom

Dom w Kosobudkach, kto go zna wie, że odnawiamy go z miłością… stoi w sercu Puszczy Rzepińskiej, nad rzeką Pliszką, otoczony śpiewem ptaków, w ciszy lasów sosnowych, bukowych, akacjowych. Jest miejsce do tworzenia i bycia w kontakcie z naturą i pięknem nas samych. Lubimy się dzielić nim z innymi… stąd pomysł na otwarcie drzwi. Niepowtarzalną atmosferę tworzy jesienią i zimą ciepło kominka, urocze pokoje, przestronny salon ze stołem gdzie wspólnie jemy wegetariańskie posiłki, w których przeważają dzikie rośliny zbierane wiosną w sadzie i na łąkach. Miło tu spędzać czas. Wszędzie obecna jest sztuka, obrazy, rzeźby, obiekty, kolekcje. Żaden przedmiot nie jest tu pozbawiany znaczenia, ma tu swoje miejsce i wszystko ma tu swój sens.

Zarobione przez nas pieniądze inwestujemy w coraz to nowe rzeczy, wzbogacamy dom by mógł Wam lepiej służyć.

Więcej: www.kosobudki.pl


Taras

Podążamy za sugestiami gości, ich koncepcjami jak można wzbogacić bycie w domu aby było jeszcze lepiej, jeszcze przyjemniej. Tak narodził się pomysł tarasu, od południowej strony, zadaszony. To tam chcemy urządzić jadalnię na świeżym powietrzu, miejsce do praktyki jogi, czas pandemii pozbawił nas możliwości pozyskania funduszy na wybudowanie tego miejsca. Przeliczyliśmy się z kosztami. Część pieniędzy udało nam się zgromadzić, ale okazało się, że jest to nadal poza naszymi możliwościami.

Pojawił się pomysł zrzutki przyjaciół Kosobudek, miłośników tego miejsca. To dla Was chcemy uatrakcyjniać nasz dom i tworzyć miejsca które będą służyć waszej aktywności i sprzyjać realizowania waszych pomysłów. Dach na tarasie jest niezbędny, ponieważ słońce, choć tak wyczekiwane i spragnione pozwala przebywać tam dość krótko. Prawie jest podłoga, to 40 metrów dodatkowej dla Was przestrzeni, teraz potrzebujemy Waszego wsparcia na dokończenie tej inwestycji, aby nie czekać i zrobić to teraz tej wiosny, tego lata aby móc z nie jak najszybciej się cieszyć się. Z salonu chcemy wyprowadzić drzwi aby można bezpośrednio wyjść na taras.

Krótko mówiąc potrzebujemy ok 10 000 tysięcy na zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

mab66c8af5d9d2b1.jpegPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 33

FZ
Filip Zakowany
250 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
200 zł
OT
Olaf i Monika
145 zł
MJ
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EG
Ela Gierasimow-Zakowany
100 zł
HG
Hubi Bubi
100 zł
MM
MAŁGORZATA MARCINIAK
100 zł
KM
80 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 40 zł i więcej
Lekcja gry na bębnach

Lekcja gry na bębnach od kosobudkowego dziecka! Efka Iwanowska! Każdy zna jej energię, śmiałość, zaangażowanie! Jako nauczycielka jest bardzo cierpliwa!

rozwiń
Wpłać 50 zł i więcej
Upominek z kosobudkowego skarbczyka

Każdy wpłacający otrzyma mały upominek ze skarbczyka Kosobudek (soczki, suszona pokrzywa, lipa, mięta, ocet z jabłek z naszego sadu…) lub kawa z ciasteczkiem w miłym towarzystwie lub inna miła niespodzianka!

(Ukryci wpłacający prosimy o priv)

rozwiń

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 80 zł i więcej
Kolorowa torebeczka (huba)

Kolorowa torebeczka (huba), ręcznie szyta przez Miejsca Twórcze. Połączenie oryginalnej tkaniny wodoodpornej i washpapy. Zamykana na zameczek z kieszonką w środku. Regulowany pasek. 

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 80 zł i więcej
Kolorowa torebeczka (huba)

Kolorowa torebeczka (huba), ręcznie szyta przez Miejsca Twórcze. Połączenie oryginalnej tkaniny wodoodpornej i washpapy. Zamykana na zameczek z kieszonką w środku. Regulowany pasek. 

rozwiń
Wpłać 80 zł i więcej
Kolorowa torebeczka (huba)

Kolorowa torebeczka (huba), ręcznie szyta przez Miejsca Twórcze. Połączenie oryginalnej tkaniny wodoodpornej i washpapy. Zamykana na zameczek z kieszonką w środku. Regulowany pasek. 

rozwiń
Wpłać 90 zł i więcej
Lustro w makramie

Przepiękne lustro w makramie, ozdobi każde wnętrze.

Więcej na:

https://www.facebook.com/media/set?vanity=kosobudki&set=a.3956269867828838

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Medalion

Piękny medalion, z serca, wyszywany z dobrą intencją od:

https://www.facebook.com/miejscatworcze

rozwiń

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Prywatna, godzinna, sesja jogi

Prywatna sesja jogi z nauczycielką Justyna Staszewską. Justa to nasz bliźniaczy płomień! Jest praktykującą od ponad 20 lat psycholożką, z doświadczeniem. Prowadzi warsztaty z zakresu podstaw jogi Iyengara.

rozwiń
Wpłać 100 zł i więcej
Wegańskie cynamonowe ślimaczki

Wegańskie cynamonowe, przepyszne ślimaczki od Mercedes Sakrajda.

rozwiń
Wpłać 150 zł i więcej
Mikroświat

Mikroświat zamknięty w szkle (wys 30 cm) albo albo cztery noce w mikroświecie kosobudkowym, w dowolnie wybranym terminie w środku tygodnia (poniedziałek-piątek)

rozwiń
Wpłać 500 zł i więcej
Obraz

Niewielki obraz (30x30) z cyklu Horyzonty, zasilony dobrą energią od:

https://www.facebook.com/magdalenagryskartist/

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

862 838 zrzutek

i zebrali

758 680 818 zł

A ty na co dziś zbierasz?