id: b4cx38

NIELEGALNI - pomóżmy parom LGBT wziąć ślub za granicą + cykl dokumentalny

NIELEGALNI - pomóżmy parom LGBT wziąć ślub za granicą + cykl dokumentalny

Nasi użytkownicy założyli 939 614 zrzutek i zebrali 932 167 410 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W piątą rocznicę naszego ślubu Zbigniew Ziobro sprawił nam wyjątkowy prezent - nasłał na nas prokuratora. Za to, że postanowiliśmy zawalczyć o naszą miłość i przy braku możliwości zawarcia ślubu w Polsce - pobraliśmy się za granicą. Za to także, że od pięciu lat walczymy w sądach o uznanie naszego małżeństwa w Polsce i odnosimy sukcesy. Na naszej ostatniej rozprawie sąd wygłosił przełomowe uzasadnienie o tym, iż Konstytucja RP i słynny artykuł 18. nie stoją na przeszkodzie legalizacji naszego małżeństwa. Teraz, tuż przed finalną rozprawą przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, przerażony tym uzasadnieniem Zbigniew Ziobro postanowił wkroczyć do akcji i dołączył do naszej sprawy prokuratora.

Nie przestraszy nas to jednak. Wręcz przeciwnie - wszelkie przeszkody motywują nas tylko do działania. Dlatego w odpowiedzi na ruch Ziobry, postanowiliśmy powołać do życia projekt NIELEGALNI, który będzie pomagał parom LGBTQ+ wziąć ślub za granicą. Będzie to specjalna platforma pomagająca organizacyjnie, prawnie i finansowo spełniać marzenia o ślubie takim parom jak my.

Integralną częścią projektu będzie cykl dokumentalny pt. NIELEGALNI pokazujący drogę wybranych par w ich drodze do upragnionego ślubu.

Sami pamiętamy własne perypetie z organizacją naszej ceremonii na Maderze i uwierzcie nam - nie było łatwo. Najpierw odmowa ze Szwecji, później odmowa z Portugalii, następnie pisanie odwołania, perypetie z naszymi rodzinami... Nie było łatwo, ale na pewno było warto.

To zainspirował nas do napisania scenariusza na cykl dokumentalny o ślubach par jednopłciowych pt. NIELEGALNI.

W tym cyklu chcemy pokazać kilka takich par i ich drogę do ślubu. Od zaręczyn, poprzez załatwianie formalności, wszelkie przygotowania aż do samego ślubu. Z kamerą towarzyszylibyśmy im w każdym ważnym momencie ich drogi do ślubu, a historie poszczególnych par przeplatałyby się ze sobą w cyklu. 

Celem tego cyklu jest przybliżenie szerszej widowni problemów z jakimi muszą borykać się takie pary jak my w drodze do wymarzonego ślubu. Na ich przykładzie chcemy pokazać, że nasza miłość nie różni się niczym od miłości innych ludzi, a jednocześnie zwrócić uwagę jak bardzo krzywdzi nas obecne prawo nie zezwalając na równość małżeńską w Polsce.

Do powstania platformy pomocowej dla par LGBTQ+ pragnących wziąć ślub potrzebujemy 35 tyś. złotych. W ramach tej kwoty będziemy mogli pomóc parom prawnie, organizacyjnie, a w wyjątkowych wypadkach także finansowo. Z doświadczenia wiemy, że wyjazd za granicę czasem przekracza budżety niektórych par, a nie chcemy aby brak funduszy przekreślał czyjeś marzenia. 

Natomiast na pierwsze cztery odcinki cykl dokumentalnego NIELEGALNI potrzebujemy 45 tyś. złotych. Ta kwota jest potrzebna dla reżysera, operatora, dźwiękowca, montaż, a także transport ekipy. Częściowo będą to bowiem zdjęcia za granicami Polski. Nasz udział w tym projekcie będzie zupełnie darmowy.

W sumie na start projektu NIELEGALNI potrzebujemy 80 tyś. złotych. To mało i dużo. Chcemy jednak pożenić i wydać za mąż jak najwięcej osób, a z naszej korespondencji wiemy, że chętnych nie brakuje. Zalejmy zatem statystyki Ziobry tęczowymi małżeństwami!

Nie raz pokazaliście, że w trudnych sytuacjach możemy na Was liczyć, a i my udowodniliśmy chyba wiele razy, że warto zaufać w nasze pomysły. Obaj ogromnie wierzymy w ten projekt i w to, że otworzy on oczy wielu ludziom w Polsce na nasze problemy i być może kiedyś doczekamy się chwili, że nasz ślub stanie się wreszcie LEGALNY w Polsce. Tego sobie i nam wszystkim życzymy.

Pomożecie?Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 6 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Inne
Podziękowanie

Każda, nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie, bo udowadnia nam, że w walce o prawa osób LGBT+ nie jesteśmy sami, a nasze działania są dla was ważne. Każdemu kto...

50 zł

Kupione 64

Inne
Podziękowanie video

Ta kampania to nasza wspólna sprawa i ogromnie się cieszymy na taką wpłatę, bo 100zł, to dla nas już godzina montażu. W ramach naszej wdzięczności wyślemy Wam o...

100 zł

Kupione 40

Inne
Tęczowy plecak

Bardzo chcemy się odwdzięczyć, więc w ramach podziękowań wyślemy tęczowy plecak z naszego sklepu. Niech tęcza będzie z Tobą!

500 zł

Kupione 3

Inne
Kosz tęczowych gadżetów

Wpłacając taką okrągłą kwotę wiemy, że pomagasz nam nie oczekując w zamian nic poza dobrze przygotowaną kampanią. Niemniej bardzo chcemy się odwdzięczyć, więc w...

1000 zł

Kupione 1 z 1000

Inne
Spotkanie

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Twojego gestu. Taka wpłata to ogromny zastrzyk finansowy, po którym już śmiało możemy planować realizację projektu. Nasza radość ...

2000 zł

Kupione 1 z 2

Inne
Weekend w Helu

Jesteśmy naprawdę wzruszeni. Taka kwota to już nie pomoc, a niemal współfinansowanie naszego projektu. Teraz możemy Cię jedynie zapewnić, że jest ona tego warta...

4000 zł

Kupione 2 z 5

Wpłaty 209

 
Dane ukryte
1 000 zł
PM
Przemyslaw Myslinski
50 zł
MM
Mariusz Mendys
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
SK
Sebastian
200 zł
LW
Lucjan Wojcieszak
100 zł
AG
Aga
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków