id: b5a47x

STOLEN FISH - montaż i postprodukcja filmu dokumentalnego

STOLEN FISH - montaż i postprodukcja filmu dokumentalnego

20 189 zł 
z 38 000 zł
53%
zakończona 29.02.2020r
217 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki


-> At the bottom of the page (on the right side) you can switch the language to English!


Cześć!


O CO CHODZI?

Po 5 tygodniach zdjęć zbieramy na dokończenie filmu dokumentalnego o chińskich fabrykach mączki rybnej, które eksploatują gambijskie wybrzeże, zanieczyszczają środowisko i zaburzają lokalną gospodarkę. Popularna ryba bonga, zamiast trafiać na gambijskie stoły, jest mielona i eksportowana jest do Europy i Chin jako karma dla zwierząt.


NASZA PODRÓŻ W GŁĄB

Gambijczycy zawsze się uśmiechają, jednak ich wrodzony optymizm blednie w zetknięciu z zachodnim koncumpcjonizmem, wyzyskiem, zanieczyszczeniem środowiska i brakiem środków do życia. W Afryce Zachodniej spędziłyśmy ponad miesiąc. Produkcja filmu dokumentalnego wymagała od nas dokładnego wejścia w teren. Mamy za sobą niezliczone godziny intymnych rozmów, długie tygodnie w portach rybackich, doświadczenie krzepiące ale też wiele trudnych momentów, które postawiły przed nami wyzwania. Przede wszystkim, spotkałyśmy wielu ciepłych ludzi, którzy okazali nam ogromną ilość wsparcia i pozwolili wejść w ich świat, zetknąć się z prywatnym doświadczeniem i codziennym życiem w gambijskiej rzeczywistości. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, jak bardzo nasi bohaterowie się otworzyli, z jaką dokładnością przedstawili nam historię, która budzi w nich lęk i frustrację.


i14d9d6917d05f84.jpeg

 

OSTATNIA PROSTA!

Po długiej i owocnej podróży do Gambii, jesteśmy na ostatniej prostej do osiągnięcia celu, jakim jest nagłośnienie problemu. Do skończenia projektu brakuje nam montażu i postprodukcji. W realizację filmu zaangażowało się wiele osób: z branży filmowej, tłumaczy, aktywistów i ekspertów z różnych dziedzin. Czujemy się zobowiązane w stosunku do samych siebie, ale przede wszystkim wobec Gambijczyków, aby dokończyć nasz projekt. Konkretnie zbieramy na:

- montaż

- korekcję barwną

- udźwiękowienie

- tłumaczenia i przygotowanie napisów

- oprawę graficzną

- promocję filmu

Chcemy pokazać Wam film o problemie, o którym nasi bohaterowie sami nie mogą opowiedzieć światu.


CZY KTOŚ KIEDYŚ SŁYSZAŁ O GAMBII?

Gambia to wyjątkowo jaskrawy przykład wyzysku zachodniego wybrzeża Afryki. Jako najmniejszy kraj Afryki i jeden z najbiedniejszych, którego populacja liczy zaledwie 2 miliony mieszkańców, szczególnie odczuwa skutki ingerencji Zachodu i Chin. Swoją wolność spod jarzma kolonializmu Gambia uzyskała najpóźniej i nie cieszyła się nią zbyt długo. 20-letnia dyktatura tyrana Yahya Jammeh pozostawiła niezagojone jeszcze rany. Choć w 2017 r. powiał wiatr długo wyczekiwanej demokracji, Gambijczycy nadal czekają na realne zmiany. Chińskie fabryki mączki rybnej, które eksploatują zasoby morskie i bezkarnie zanieczyszczają ocean, choć powstały za rządów dyktatora, są równie silnie wspierane przez nowy rząd. Właściciele fabryk obiecali mieszkańcom wiele dobrego: setki miejsc pracy, nowe drogi, szeroko pojęty rozwój. Żadna z tych obietnic nie została spełniona. Fabryki przyniosły za to podziały społeczne i widmo niedożywienia.


Śpiewa o tym w języku Mandinka ST - popuarny gambjski raper. W swojej artystycznej krytyce, zarysowując kontekst biedy i migracji, nie pomija chińskiej fabryki w Gunjur. ST również wspiera nasz projekt.


CHIŃSKIE FABRYKI

Większość ryb bonga – podstawowego jak dotąd źródła białka – trafia teraz do fabryk. Przez to ich dostępność na lokalnym rynku jest coraz mniejsza, a ceny ryb idą w górę. Trzeba przy tym pamiętać, że nielicznych stać na mięso, a warzywa i owoce też bywają zbyt drogie dla przeciętnego mieszkańca wsi.


Dodatkowo fabryki zanieczyszczają środowisko w zupełnie niekontrolowany sposób (wpuszczają do oceanu ścieki i emitują toksyczne gazy), co nie tylko oddziałuje na środowisko ale zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców, których dostęp do opieki medycznej jest bardzo ograniczony. Fabryki zawłaszczają również ziemię i zagrażają sektorowi turystyki, który generuje aż 30% PKB kraju.


Rybołówstwo to jedyne źródło utrzymania dla wielu Gambijczyków, których dochód szacuje się na zaledwie 2 dolary dziennie. Zatrudnienie w całym sektorze tradycyjnego rybołówstwa: od rybaków po kobiety wędzące ryby i sprzedających je na targu stoi pod znakiem zapytania.MĄCZKA RYBNA – z czym to się je?

Mączka rybna może brzmieć tajemniczo, ale to po prostu sproszkowana ryba, która stanowi bardzo bogate źródło białka. Do wyprodukowania 1 kg mączki, potrzeba 5 kg świeżych ryb. Mączkę wytwarza się z odpadów, niejadalnych części ryby – niestety chińskie fabryki w Gambii wykorzystują całą, świeżą rybę, pozostawiając mieszkańcom mały procent dostępnych zasobów wybrzeża. Mączka wyprodukowana z gambjskich ryb trafia do Europy i Chin, gdzie stanowi karmę dla zwierząt hodowlanych (szczególnie świń). Swoją drogę najczęściej kończy na stołach konsumentów z Europy. Stosuje się ją również jako pokarm dla ryb hodowlanych w Chinach, które często eksportuje się do Afryki Zachodniej i sprzedaje mieszkańcom po wyższej niż rynkowa cenie.


Opracowany przez Greenpeace raport jasno stanowi, że produkcja mączki rybnej stoi w sprzeczności z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Tzw. overfishing, czyli niczym nieograniczony połów, zaburza działanie ekostytemów oceanicznych i skutkuje migracją ryb – czego efektem jest ich brak w dostępnej dla rybaków odległości od brzegu.


DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE

Film realizowany jest we współpracy z organizacją Minority Rights Group, działającą na rzecz grup mniejszościowych i praw człowieka na całym świecie. W dobie ksenofobicznych i rasistowskich ataków w Europie, szczególnie ważne jest, aby pochylić się nad przyczynami migracji, zobaczyć, co jest po drugiej stronie Morza Śródziemnego. Zrozumieć mechanizmy, które powodują, że Afrykańczycy decydują się na podróż do Europy, często ryzykowną i bardzo niebezpieczną.


NASI BOHATEROWIE


Paul.

p3a46a027fc4531b.jpeg

Kryje w sobie historię bardzo trudnej drogi. Ucieczki i powrotu, migracji, której ciężar wciąż nosi na swoich barkach.


Abou.

p4c2f870536783b4.jpeg

Rybak z miejscowości Bakau. Choć miasto jest wolne od chińskich fabryk, ich działalność jest tutaj silnie odczuwalna. Abou co noc widzi chińskie statki na oceanie, również za dnia, kiedy wypływa na morze swoją małą, drewnianą łodzią. Wrze w nim frustracja i obawa.

 

Mariama.

sa65a6bfc64f7903.jpeg

Jak wiele innych kobiet żyje z wędzenia i sprzedaży ryb. To bardzo wyczerpująca praca. Godziny wyczekiwania na łódź w pełnym słońcu, dźwiganie ciężkich wiader, długotrwałe wędzenie i wdychanie dymu. Mariama jest świadomą problemów aktywistką. Uświadamia tych, którzy patrzą tylko krótkowzrocznie.

 

 

POZNAJMY SIĘ

Gosia Juszczak – reżyserka filmów dokumentalnych, dziennikarka, fotografka, tłumaczka, była obserwatorka praw człowieka na Okupowanych Terytoriach Palestyńskich


Emilia Pluskota – antropolożka kultury, fotografka, ekspertka od kultury Gambii. Zainteresowana szczególnie problematyką Afryki Zachodniej, w której regularnie prowadzi badania terenowe.


Filip Drożdż – wielokrotnie nagradzany autor zdjęć filmowych, operator kamery


Igor Kłaczyński – dźwiękowiec, twórca muzyki filmowej, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich


Mustapha Manneh – fixer i tłumacz. Gambijski dziennikarz i aktywista środowiskowy. Koordynator „Their Voice Must Be Heard”, stowarzyszenia przeicwdziałającego degradacji środowiska. Współpracuje z międzynarodowymi mediami, np. The Guardian


l47f1ea5b8b16bbb.jpegWSPIERAJĄ NAS

aa207b0e3a67eb3e.jpeg


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

  Wpłać 5 zł i więcej
  Mądrość ludowa grupy Wolof. Folk wisdom of the Wolof group

  Prześlemy Wam mądrość ludową/przysłowie grupy etnicznej Wolof. W wersji oryginalnej i z polskim tłumaczeniem. Treść czerpiemy z książek, które zakupiłyśmy w lokalnej księgarni. (wersja elektroniczna)

  English below:

  ~ 1 EUR. We will send you the folk wisdom / proverb of the Wolof ethnic group. In the original version and with English translation.

  rozwiń

  wybrano 8 razy

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 10 zł i więcej
  Lekcja Mandinka w wersji elektronicznej + Mądrość Wolof. A Mandinka lesson in electronic version.

  Podzielimy się z Tobą naszymi rozmówkami w języku Mandinka, które z pewnością pomogą Wam w podróży, ale będą też ciekawostką językową! (wersja elektroniczna) + Mądrość Wolof

  English below:

  ~ 2,5 EUR. Know your basics when you go to the Gambia (and other countries too)! We will share with you our small-talks lesson in Mandinka, which will certainly help you on your journey, but will also be a language curiosity! + Wolof Wisdom

  rozwiń

  wybrano 8 razy

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 15 zł i więcej
  Teledysk gambijskiego zespołu. Music video of the Gambian band

  W małym, zatłoczonym busie nowy kolega przesłał nam przez bluetooth gambijskie teledyski, których nie znajdziecie w internecie. Podzielimy się! + Mądrość Wolof

  English below:

  ~ 3,5 EUR. In a small, crowded bus, a new friend sent us gambian music videos via bluetooth that you won't find on the Internet. We will share it with you! + Wolof Wisdom

  rozwiń

  wybrano 10 razy

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 20 zł i więcej
  Pocztówka z pozdrowieniami. Greeting card with frame from our movie

  Prześlemy Ci pocztówkę z kadrem z naszego filmu z serdecznymi pozdrowieniami od ekipy! + Mądrość Wolof

  English below:

  ~ 4,5 EUR. You will get a postcard with a frame from our movie and warm regards from the film crew! + Wolof Wisdom

  rozwiń

  wybrano 22 razy

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 25 zł i więcej
  Przepis na domodę prosto z Gambii + Mądrość Wolof. Domoda reciepe from the Gambia + Wolof Wisdom

  Prześlemy Wam przepis na nasze ulubione, gambijskie danie

  English below:

  ~ 6 EUR. Wanna learn how to cook Gambian style? We will send you the recipe of our favorite Gambian dish - domoda.

  rozwiń

  wybrano 19 razy

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 30 zł i więcej
  Gambijska bajka + Mądrość Wolof. Gambian fairy tale in english + Wolof Wisdom

  Prześlemy Ci tłumaczenie gambijskiej bajki dla dzieci z naszego zbioru. + Mądrość Wolof 

  English below:

  ~ 7 EUR. We will send you a translation of the Gambian fairy tale for children + Wolof Wisdom

  rozwiń

  wybrano 17 razy

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 35 zł i więcej
  Podziękowania video w wiadomości prywatnej + mądrość Wolof + rozmówki Mandinka. Video thanks in a private message + Wolof Wisdom + Mandinka lesson in electronic version


  English below:

  ~ 8 EUR.

  rozwiń

  wybrano 2 razy

  Wpłać 45 zł i więcej
  Podziękowania video na naszym facebooku! + mądrość Wolof + Rozmówki Mandinka. Video thanks on our facebook + Wolof wisdom + Mandinka lesson in electronic version


  English below:

  ~ 10,5 EUR.

  rozwiń

  wybrano 4 razy

  Wpłać 50 zł i więcej
  Zestaw 3 pocztówek. Set of 3 empty postcards with frames from our movie

  Zestaw 3 pustych pocztówek z oryginalnymi kadrami z filmu + Mądrość Wolof

  English below:

  ~ 12 EUR. A set of 3 empty postcards with original film frames. + Wolof Wisdom

  rozwiń

  wybrano 23 razy

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 85 zł i więcej
  Plakat filmu z podpisem reżyserki. Movie poster with the signature of the director

  Gosia z przyjemnością pochwali się swoimi umiejętnościami kaligraficznymi i namaluje Wam osobisty podpis na plakacie.

  English below:

  ~ 20 EUR.

  only in PL

  rozwiń

  wybrano 7 razy

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 100 zł i więcej
  Gambijski zeszyt + mądrość Wolof. Gambian school notebook + wolof wisdom + video thanks on our facebook

  Przywiozłyśmy dla Was oryginalne, gambijskie zeszyty, z których dzieci korzystają w każdej szkole.

  English below:

  ~ 23,5 EUR.

  only in PL

  rozwiń

  wybrano 12 razy (pozostało 28 z 40)

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 140 zł i więcej
  Płyta CD z tradycyjną, gambijską muzyką. CD with Gambian music from our friends

  Wśród naszych gambijskich znajomych jest też wielu instrumentalistów i wokalistów, którzy podzielili się z nami swoją twórczością. Prześlemy Wam utwory pełne kory i jembe. 20% ze sprzedaży przekażemy w ręcę muzyków.

  English below:

  ~ 33 EUR. If you are not in Poland, we will send you electronic version!

  rozwiń

  wybrano 7 razy

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 150 zł i więcej
  Lokalny wachlarz. Local fan

  Ręcznie wykonane wachlarze w różnych kolorach, obecne w każdym gambijskim domu.

  English below:

  ~ 35 EUR.

  only in PL

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 200 zł i więcej
  Prywatny link do filmu.. Private video link

  Nasz dokument będzie można zobaczyć jedynie podczas festiwali filmowych. Z ochotą prześlemy Ci prywatny link z video, który pomoże Ci obejrzeć film w dowolnej chwili, gdzie tylko chcesz.

  English below:

  ~ 47 EUR. We will show our documentary only during film festivals. We can send you a private video link that will help you to watch the movie whenever you want.

  rozwiń

  wybrano 7 razy

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 250 zł i więcej
  Zdjęcie autorstwa Emilii Pluskoty z certyfikatem fotografii kolekcjonerskiej. Photograph made by Emilia Pluskota with certificate of authenticity

  Zdjęcia autorstwa Emilii Pluskoty, które wykonała podczas swoich podróży do Gambii. Format 30x40 cm, wydrukowane na profesjonalnym, matowym papierze. Do każdej fotografii załączony certyfikat autentyczności. Katalog ze zdjęciami do wyboru prześlemy w wiadomości prywatnej.

  English below:

  ~ 59 EUR.

  only in PL

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 24 z 25)

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 300 zł i więcej
  Torba ekologiczna z afrykańskiej tkaniny. ECO bag made from African fabrics

  Kupiłyśmy dla Was piękne tkaniny, typowe dla gambijskich strojów. Według nas najlepiej prezentują się w formie eko torby, wyglądają bosko!

  English below:

  ~ 71 EUR.

  only in PL

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 29 z 30)

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 400 zł i więcej
  Podróż do Gambii? Pomożemy!. Travel to the Gambia? Emilia will help you!

  Emilia chętnie pomoże w organizacji Waszej pierwszej podróży do Gambii. Podzieli się swoją wiedzą od A do Z. Rezerwacje lotów, terminy, szczepienia, ekwipunek, najlepsze noclegi, atrakcje, jedzenie, wszystko co chcielibyście wiedzieć! Spotkacie się przy kawie lub zgadacie na skypie.

  English below:

  ~ 94 EUR. Emilia will be happy to help you to organize your first trip to the Gambia. She will share with you her knowledge from A to Z. Flight reservations, dates, vaccinations, equipment, the best accommodation, attractions, food, everything you would like to know! You will meet for a coffee or talk on Skype!

  rozwiń

  wybrano 2 razy

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 500 zł i więcej
  Ręcznie robione lalki. Gambian handmade dolls

  Ręcznie szyte lalki, które znalazłyśmy w małej miejscowości nieopodal Banjulu. Są znaaacznie większe niż standardowa barbie i posiadają metalową podpórkę, na której można je postawić.

  English below:

  ~ 118 EUR.

  only in PL

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 750 zł i więcej
  Tytuł oficjalnego sponsora w napisach końcowych! + Prywatny link do filmu.. Your name in credits as an official sponsor!

  Tytuł przy wpłacie do 25 stycznia.

  English below:

  ~ 177 EUR. Title of the official sponsor in credits with payment until January 25.

  rozwiń

  wybrano 1 raz

  przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

  Wpłać 1100 zł i więcej
  Spotkanie autorskie/wykład/slajdowisko + tytuł oficjalnego sponsora. Author's meeting / lecture / slide show + title of official sponsor

  Spotkanie indywidualne lub grupowe (w szkole, w firmie, na evencie, w grupie pasjonatów) z Emilią Pluskotą, która w szczegółach opowie o kulturze Gambii, problemach społecznych, zapozna z lokalnymi obrzędami i wyjaśni religijne rytuały. Odpowie również na wszelkie pytania dotyczące podróżowania po Gambii. Termin spotkania do ustalenia z Emilią, dowolne miejsce w Polsce. Język polski lub angielski. + Tytuł oficjalnego sponsora w napisach końcowych tylko przy wpłacie do 12 stycznia.

  English below:

  ~ 260 EUR. An individual or group meeting (at school, in the company, at an event, in a group of enthusiasts) with Emilia Pluskota, who will talk in detail about Gambia's culture, social problems, familiarize yourself with local and religious rituals. She will also answer any questions about traveling in the Gambia. Date of meeting you will set with Emilia by private message. Any place in Poland. Language of meeting: Polish or English.

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

Wpłaty 217

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków

Nagrody / oferty

Wpłać 5 zł i więcej
Mądrość ludowa grupy Wolof. Folk wisdom of the Wolof group

Prześlemy Wam mądrość ludową/przysłowie grupy etnicznej Wolof. W wersji oryginalnej i z polskim tłumaczeniem. Treść czerpiemy z książek, które zakupiłyśmy w lokalnej księgarni. (wersja elektroniczna)

English below:

~ 1 EUR. We will send you the folk wisdom / proverb of the Wolof ethnic group. In the original version and with English translation.

rozwiń

wybrano 8 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 10 zł i więcej
Lekcja Mandinka w wersji elektronicznej + Mądrość Wolof. A Mandinka lesson in electronic version.

Podzielimy się z Tobą naszymi rozmówkami w języku Mandinka, które z pewnością pomogą Wam w podróży, ale będą też ciekawostką językową! (wersja elektroniczna) + Mądrość Wolof

English below:

~ 2,5 EUR. Know your basics when you go to the Gambia (and other countries too)! We will share with you our small-talks lesson in Mandinka, which will certainly help you on your journey, but will also be a language curiosity! + Wolof Wisdom

rozwiń

wybrano 8 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 15 zł i więcej
Teledysk gambijskiego zespołu. Music video of the Gambian band

W małym, zatłoczonym busie nowy kolega przesłał nam przez bluetooth gambijskie teledyski, których nie znajdziecie w internecie. Podzielimy się! + Mądrość Wolof

English below:

~ 3,5 EUR. In a small, crowded bus, a new friend sent us gambian music videos via bluetooth that you won't find on the Internet. We will share it with you! + Wolof Wisdom

rozwiń

wybrano 10 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 20 zł i więcej
Pocztówka z pozdrowieniami. Greeting card with frame from our movie

Prześlemy Ci pocztówkę z kadrem z naszego filmu z serdecznymi pozdrowieniami od ekipy! + Mądrość Wolof

English below:

~ 4,5 EUR. You will get a postcard with a frame from our movie and warm regards from the film crew! + Wolof Wisdom

rozwiń

wybrano 22 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 25 zł i więcej
Przepis na domodę prosto z Gambii + Mądrość Wolof. Domoda reciepe from the Gambia + Wolof Wisdom

Prześlemy Wam przepis na nasze ulubione, gambijskie danie

English below:

~ 6 EUR. Wanna learn how to cook Gambian style? We will send you the recipe of our favorite Gambian dish - domoda.

rozwiń

wybrano 19 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 30 zł i więcej
Gambijska bajka + Mądrość Wolof. Gambian fairy tale in english + Wolof Wisdom

Prześlemy Ci tłumaczenie gambijskiej bajki dla dzieci z naszego zbioru. + Mądrość Wolof 

English below:

~ 7 EUR. We will send you a translation of the Gambian fairy tale for children + Wolof Wisdom

rozwiń

wybrano 17 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 35 zł i więcej
Podziękowania video w wiadomości prywatnej + mądrość Wolof + rozmówki Mandinka. Video thanks in a private message + Wolof Wisdom + Mandinka lesson in electronic version


English below:

~ 8 EUR.

rozwiń

wybrano 2 razy

Wpłać 45 zł i więcej
Podziękowania video na naszym facebooku! + mądrość Wolof + Rozmówki Mandinka. Video thanks on our facebook + Wolof wisdom + Mandinka lesson in electronic version


English below:

~ 10,5 EUR.

rozwiń

wybrano 4 razy

Wpłać 50 zł i więcej
Zestaw 3 pocztówek. Set of 3 empty postcards with frames from our movie

Zestaw 3 pustych pocztówek z oryginalnymi kadrami z filmu + Mądrość Wolof

English below:

~ 12 EUR. A set of 3 empty postcards with original film frames. + Wolof Wisdom

rozwiń

wybrano 23 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 85 zł i więcej
Plakat filmu z podpisem reżyserki. Movie poster with the signature of the director

Gosia z przyjemnością pochwali się swoimi umiejętnościami kaligraficznymi i namaluje Wam osobisty podpis na plakacie.

English below:

~ 20 EUR.

only in PL

rozwiń

wybrano 7 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 100 zł i więcej
Gambijski zeszyt + mądrość Wolof. Gambian school notebook + wolof wisdom + video thanks on our facebook

Przywiozłyśmy dla Was oryginalne, gambijskie zeszyty, z których dzieci korzystają w każdej szkole.

English below:

~ 23,5 EUR.

only in PL

rozwiń

wybrano 12 razy (pozostało 28 z 40)

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 140 zł i więcej
Płyta CD z tradycyjną, gambijską muzyką. CD with Gambian music from our friends

Wśród naszych gambijskich znajomych jest też wielu instrumentalistów i wokalistów, którzy podzielili się z nami swoją twórczością. Prześlemy Wam utwory pełne kory i jembe. 20% ze sprzedaży przekażemy w ręcę muzyków.

English below:

~ 33 EUR. If you are not in Poland, we will send you electronic version!

rozwiń

wybrano 7 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 150 zł i więcej
Lokalny wachlarz. Local fan

Ręcznie wykonane wachlarze w różnych kolorach, obecne w każdym gambijskim domu.

English below:

~ 35 EUR.

only in PL

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 200 zł i więcej
Prywatny link do filmu.. Private video link

Nasz dokument będzie można zobaczyć jedynie podczas festiwali filmowych. Z ochotą prześlemy Ci prywatny link z video, który pomoże Ci obejrzeć film w dowolnej chwili, gdzie tylko chcesz.

English below:

~ 47 EUR. We will show our documentary only during film festivals. We can send you a private video link that will help you to watch the movie whenever you want.

rozwiń

wybrano 7 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 250 zł i więcej
Zdjęcie autorstwa Emilii Pluskoty z certyfikatem fotografii kolekcjonerskiej. Photograph made by Emilia Pluskota with certificate of authenticity

Zdjęcia autorstwa Emilii Pluskoty, które wykonała podczas swoich podróży do Gambii. Format 30x40 cm, wydrukowane na profesjonalnym, matowym papierze. Do każdej fotografii załączony certyfikat autentyczności. Katalog ze zdjęciami do wyboru prześlemy w wiadomości prywatnej.

English below:

~ 59 EUR.

only in PL

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 24 z 25)

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 300 zł i więcej
Torba ekologiczna z afrykańskiej tkaniny. ECO bag made from African fabrics

Kupiłyśmy dla Was piękne tkaniny, typowe dla gambijskich strojów. Według nas najlepiej prezentują się w formie eko torby, wyglądają bosko!

English below:

~ 71 EUR.

only in PL

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 29 z 30)

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 400 zł i więcej
Podróż do Gambii? Pomożemy!. Travel to the Gambia? Emilia will help you!

Emilia chętnie pomoże w organizacji Waszej pierwszej podróży do Gambii. Podzieli się swoją wiedzą od A do Z. Rezerwacje lotów, terminy, szczepienia, ekwipunek, najlepsze noclegi, atrakcje, jedzenie, wszystko co chcielibyście wiedzieć! Spotkacie się przy kawie lub zgadacie na skypie.

English below:

~ 94 EUR. Emilia will be happy to help you to organize your first trip to the Gambia. She will share with you her knowledge from A to Z. Flight reservations, dates, vaccinations, equipment, the best accommodation, attractions, food, everything you would like to know! You will meet for a coffee or talk on Skype!

rozwiń

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 500 zł i więcej
Ręcznie robione lalki. Gambian handmade dolls

Ręcznie szyte lalki, które znalazłyśmy w małej miejscowości nieopodal Banjulu. Są znaaacznie większe niż standardowa barbie i posiadają metalową podpórkę, na której można je postawić.

English below:

~ 118 EUR.

only in PL

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 750 zł i więcej
Tytuł oficjalnego sponsora w napisach końcowych! + Prywatny link do filmu.. Your name in credits as an official sponsor!

Tytuł przy wpłacie do 25 stycznia.

English below:

~ 177 EUR. Title of the official sponsor in credits with payment until January 25.

rozwiń

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wpłać 1100 zł i więcej
Spotkanie autorskie/wykład/slajdowisko + tytuł oficjalnego sponsora. Author's meeting / lecture / slide show + title of official sponsor

Spotkanie indywidualne lub grupowe (w szkole, w firmie, na evencie, w grupie pasjonatów) z Emilią Pluskotą, która w szczegółach opowie o kulturze Gambii, problemach społecznych, zapozna z lokalnymi obrzędami i wyjaśni religijne rytuały. Odpowie również na wszelkie pytania dotyczące podróżowania po Gambii. Termin spotkania do ustalenia z Emilią, dowolne miejsce w Polsce. Język polski lub angielski. + Tytuł oficjalnego sponsora w napisach końcowych tylko przy wpłacie do 12 stycznia.

English below:

~ 260 EUR. An individual or group meeting (at school, in the company, at an event, in a group of enthusiasts) with Emilia Pluskota, who will talk in detail about Gambia's culture, social problems, familiarize yourself with local and religious rituals. She will also answer any questions about traveling in the Gambia. Date of meeting you will set with Emilia by private message. Any place in Poland. Language of meeting: Polish or English.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

Nasi użytkownicy założyli

879 509 zrzutek

i zebrali

809 403 879 zł

A ty na co dziś zbierasz?