id: b5aakt

SON isolado - spektakl teatralny o Joannie Szalonej i Filipie Pięknym

SON isolado - spektakl teatralny o Joannie Szalonej i Filipie Pięknym

3 385 zł 
z 5 000 zł
67%
zakończona 31.08.2019r
54 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności7

 • Przekroczyliśmy próg 3000 zł. Kochamy was! :* Dziękujeeeemy ! :)
  Czytaj więcej
 • Kochani! Zebraliśmy 50% Minął lekko ponad miesiąc od założenia zbiórki, a my mamy już połowę. Dziękujemy! :*
  Czytaj więcej
 • Mamy już prawie 2000 zł. Niech żyje królowa i król ! :)
  Czytaj więcej
 • 1/4 celu w zaledwie 6 dni zbiórki! Kochamy was !
  Czytaj więcej
 • Cudownie ! Do 1000 brakuje nam tylko 20 zł. :) Dziękujemy wszystkim wpłacającym. Spełniacie nasze marzenia.
  Czytaj więcej
 • Dziękujemy! Mamy już 816 zł! Każda nawet najmniejsza darowizna to dla nas duży krok do zrealizowania naszego marzenia.
  Czytaj więcej
 • Kochani! Od rozpoczęcia zbiórki minęło zaledwie kilka godzin, a my już mamy 12% zebranej kwoty. Dziękujemy i oczywiście szykujemy dla was nagrody :)
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

KIM JESTEŚMY?

Po pierwsze – studenci V roku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku Wydziału Sztuki Lalkarskiej na kierunku aktorstwo.

Po drugie partnerzy! Zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Po trzecie przyszli aktorzy na początku drogi zawodowej.

Przez 4 lata szlifowaliśmy swój warsztat aktorski i lalkarski pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Na trzecim roku w ramach przedmiotu „Teatr ożywionej formy” wspólnie stworzyliśmy spektakl Gry Rodzinne (opieka pedagogiczna: Jacek Dojlidko, Agnieszka Makowska). Przedstawienie to pokazywaliśmy m. in. na IX Międzynarodowym Festiwalu Szkół Lalkarskich Lalka nie lalka w Białymstoku oraz jako pokaz mistrzowski na 50. Puławskich Spotkaniach Lalkarzy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Czwarty rok przyniósł spektakl dyplomowy Matki w reżyserii Agaty Kucińskiej, z którym pojechaliśmy na 37. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi oraz na 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych METAMORFOZY LALEK.

Chcemy ten owocny okres edukacji zakończyć realizacją własnego projektu teatralnego. To dla nas wielka szansa na stworzenie własnej wypowiedzi scenicznej oraz na zdobycie nowego doświadczenia. Chcemy samodzielnie zaprojektować i wykonać lalki. Spektakl stworzymy we współpracy z Akademią Teatralną w Białymstoku. Premiera odbędzie się w murach naszej uczelni na scenie Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku przy ulicy Sienkiewicza 14.

SON isolado? Ale o co chodzi?

SON isolado – tak będzie zatytułowany spektakl teatralny, który stworzymy. Przedstawienie to adaptacja dramatu Jolanty Janiczak Joanna szalona; królowa uzupełniona cytatami z powieści John’a Maxwella Coetzee W sercu kraju. Będzie to opowieść o Joannie I Kastylijskiej, królowej Kastylii i Leonu, zwanej Szaloną. To „szaleństwo” jest tematem, który chcemy podjąć. Wcielimy się w postaci historyczne: Joannę Szaloną i Filipa Pięknego. Przedstawienie ukaże problemy bohaterów z perspektywy historycznej i współczesnej. Zależy nam na uświadomieniu widzowi, że ich kondycja emocjonalna jest bardzo zbliżona do naszej współczesnej. W spektaklu pojawią się również inni bohaterowie tacy jak: Izabela i Ferdynand – rodzice Joanny, Karol – syn Joanny oraz Suchy Fakt i Wolność. Postaci te będą lalkami, które poprzez swoją formę będą mogły przekraczać najróżniejsze granice i sfery życia Joanny. Formy plastyczne odzwierciedlą glosy, myśli i wspomnienia w głowie szalonej królowej. Całość spektaklu wzbogaci muzyka na żywo, którą będziemy tworzyli przy użyciu loopera i mikrofonu.

OBSADA

Bernadeta Burszta jako Joanna Szalona

Poeci, dramatopisarze i malarze widzieli w niej uosobienie miłości doskonałej, czystej i wiernej aż po grób. Miłości tak wielkiej i nieodzownej jak samo życie, które, gdy śmierć zabrała ukochanego, zasnuła mrokiem i pozbawiła sensu.

Bernadeta to aktorka, lalkarka, wokalistka i hobbystycznie malarka w jednej osobie. Kobieta orkiestra. Elektryzująca osobowość o namiętnych hiszpańskich oczach. Absolwentka Szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie gitary i wokalu. Ze Śląska do Białegostoku przywiozła otwarte i pozytywne nastawienie do świata oraz głęboki kobiecy alt, który na pewno usłyszą widzowie spektaklu. Bernadeta podobnie jak Joanna wierzy w wielką i romantyczną miłość, dla której warto poświęcić życie.

Karol Czarnowicz jako Filip Piękny

Filip był młody, postaci powabnej, ujmujący w sposobie bycia, uprzejmy i inteligentny. Z pewnością nie brak mu przymiotów, jakich kobieta mogłaby się spodziewać po mężczyźnie.

Karol to aktor, lalkarz i hobbystycznie: wokalista, gitarzysta i filozof. Rozmarzony idealista o wyrazistej słowiańskiej urodzie. Zakochany w rosyjskiej literaturze i w podlaskich puszczach. Dzieciństwo spędził biegając za żubrami. Rodowity Podlasiak. Pierwsze aktorskie kroki stawiał na musicalowej scenie w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Najchętniej rzuciłby wszystko i wyruszył na wyprawę autostopem dookoła świata. Do Filipa upodabnia go jego stanowcze spojrzenie i narcystyczne skłonności.

Na co zbieramy?

Na materiały do wykonania lalek i scenografii

Na sprzęt muzyczny

Na opłacenie praw autorskich

Spektakl realizowany we współpracy z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filią w Białymstoku.

Materiały promocyjne zrealizowane dzięki uprzejmości FILM PARROT.

Wielkie podziękowania dla Magdaleny Cwajny i Dominika Gremlowskiego, z których pomocą powstał film, muzyka i zdjęcia promujące naszą zbiórkę. :)

Premiera: wrzesień 2019, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku.

MASZ CHĘĆ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Odwiedź naszą stronę na facebooku

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 54

BS
Barbara Sieklucka
300 zł
JK
Jerzy Kwaśniewski
300 zł
WS
Wiesława Szczesiul
KC
Krzysztof Czarnowiczx
200 zł
MS
Miłosz Sabina
200 zł
KC
Leonarda Czarnowicz
200 zł
AK
Adam Kaczmarczyk
160 zł
JC
Jan Cwajna
100 zł
BM
Boguska Młyńska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Podziękowanie!
Na fanpage'u SON isolado umieścimy podziękowanie za wsparcie.
rozwiń

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 20 zł i więcej
Zdjęcie z dedykacją na fanpage'u.

Joanna i Filip zrobią specjalne zdjęcie z dedykacją na facebooku.

rozwiń

wybrano 11 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Przyślemy Ci zdjęcie!

Joanna i Filip wyślą Ci gońca z własną ślubną fotografią. Na fanpage'u umieścimy podziękowanie za wsparcie.

rozwiń

wybrano 10 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Zaproszenie na spektakl.

Joanna i Filip wyślą Ci gońca z imiennym zaproszeniem na premierę przedstawienia. Na fanpage'u umieścimy zdjęcie z dedykacją.

rozwiń

wybrano 6 razy (pozostało 44 z 50)

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Plakat i zaproszenie na spektakl

Joanna i Filip wyślą Ci gońca z plakatem oraz imienne zaproszenie na premierę spektaklu. Na facebooku umieścimy podziękowanie ze specjalną dedykacją. 

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
ZŁOTE KRZESŁO

Na premierze spektaklu będzie czekało na Ciebie złote krzesło w pierwszym rzędzie z imienną rezerwacją. Joanna i Filip wyślą Ci gońca z wywołanym ślubnym zdjęciem i podwójnym imiennym zaproszeniem na premierę. Na fanpage'u umieścimy specjalne podziękowanie za darowiznę.

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
ZŁOTY TRON

Na premierze spektaklu będzie czekał na Ciebie złoty tron w pierwszym rzędzie. Umieścimy Twoje imię i nazwisko na plakacie bądź logo Twojej firmy. Joanna i FIlip wyślą Ci gońca z plakatem oraz imiennym zaproszeniem na premierę przedstawienia.

rozwiń

(pozostało 2 z 2)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

862 986 zrzutek

i zebrali

758 917 679 zł

A ty na co dziś zbierasz?