id: b5cntk

,, Śpiączka To Nie Sen '' Norbert WALCZY O POWRÓT DO ZDROWIA

,, Śpiączka To Nie Sen '' Norbert WALCZY O POWRÓT DO ZDROWIA

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
39 178 zł 
z 40 000 zł
97%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności1

  • Minęło dwa dni od otworzenia zbiórki, dziękujemy za każde wsparcie - jest nie do opisania. Kręci nam się łza w oku - gdy widzimy każde udostępnienie i wpłaconą kwotę na konto Norberta.


    Dziś Arek (brat Norberta) mógł wejść na widzenie.. Było to bardzo wyczekiwane spotkanie. Gdy Arek zapytał się czy go słyszy, Norbert potwierdził to spojrzeniem. Rusza rękoma i nogami. Nie poddaje się. Usiłuje nam coś powiedzieć - niestety widzimy tylko poruszenie ust - jest to moment bezsilności...

     Norbert wie, że my wszyscy czekamy na niego i ma wsparcie wszystkich dobrych ludzi. Dziękujemy za to - w imieniu Norberta i całej rodziny.


    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

MŁODY I SILNY NORBERT WALCZY O POWRÓT DO ZDROWIA.

 

To był czwartek i zwyczajny powrót do domu… Ostatnia prosta droga, by móc wrócić i odpocząć w domowym zaciszu po całym dniu. Ale niestety, los chciał inaczej. Po godzinie 18:00, słychać alarm straży pożarnej i jadącej karetki… Wypadek. Samochód zahaczył o pobocze i uderzył nieszczęśliwie w drzewo..  W wypadku brały udział trzy osoby (rodzeństwo). Norbert trafił do szpitala w Radomiu, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej zaintubowano i pozostawiono jego życie w ręce Boga.

Stwierdzono stłuczenie pnia mózgu – nie podlega operacji. Mijają kolejne tygodnie a stan młodego, bo 28-letniego chłopaka jest bardzo ciężki.. Nadal jest w śpiączce – potrzebuje rehabilitacji pod stałą (całodobową) opieką lekarza – jednak jest to niemożliwe w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym. Problemem jest wchłanianie pokarmu, co dodatkowo utrudnia przeniesienie na oddział rehabilitacyjny. Gorączkuje – ale jest silny. Niestety musimy być przygotowani na wszystko, chwilowa stabilizacja przeplatana jest z nieprzewidzianymi komplikacjami – Norbert ostatnio przeszedł pilną i niezaplanowaną wcześniej operacje (zapalenie otrzewnej). 

Jedna chwila przekreśliła możliwości normalnego funkcjonowania – najważniejsze czynności sprawiają trudności, chociażby oddychanie. Początkowo reagował na bodźce z otoczenia prężeniami – ALE Norbert jest silny i walczy – daje znam znaki (ściska dłoń, otwiera powieki, mruga oczami), chce do nas wrócić, ale bez pomocy rodziny i dobrych ludzi jest to niemożliwe

To trudny czas dla całej rodziny i bliskich, dodatkowo spotęgowany przez wirus COVID-19  - ograniczenie wejście do szpitala oraz brak możliwości zobaczenia Norberta. Każda rozłąka z bliską osobą w trudnym czasie związana jest z wielkim stresem, tęsknotą i bezsilnością – niemożność wsparcia go chociażby przez samą obecność i trzymanie go za dłoń jest najtrudniejsza dla rodziców, rodzeństwa, bliskich…

Chcemy by ten silny młody chłopak wrócił do nas – zawsze okazywał bezinteresowną pomoc, kocha motoryzację, większość czasu spędzał przy naprawie samochodów przyprowadzonych przez znajomych i nigdy nie oczekiwał dużej zapłaty za wykonaną pracę.

Teraz i TY możesz pomóc. Wesprzyj chociażby symboliczną złotówką, która zostanie przeznaczona na bardzo pilną i intensywną rehabilitację ( ośrodek rehabilitacyjny).

Norbert będzie wymagał intensywnej rehabilitacji. Niestety, polskie realia nie dają możliwości szybkiej rehabilitacji na NFZ, ponieważ miejsca są ograniczone i ciężko dostać się w krótkim czasie. W tym czasie rodzina musi zapewnić leczenie w prywatnej placówce rehabilitacyjnej, w której koszt pobytu wynosi około 15 tysięcy miesięcznie. (Musimy szybko podjąć takie działanie, by zapewnić ciągłość leczenia – biorąc pod uwagę szacowany koszt leczenia, nie jesteśmy w stanie pokryć całorocznej rehabilitacji. To dopiero początek leczenia, nie wiemy jako rodzina – co będzie jutro, tydzień czy rok. Chcemy, być gotowi na wszystko, dlatego rozpoczynamy zbiórkę, by walczyć o zdrowie Norberta.

Jest to niewyobrażalna kwota – ale wierzymy, że z pomocą dobrych ludzi uda nam się zdobyć potrzebną kwotę -  POMÓŻMY – dajmy szansę Norbertowi na powrót do nas.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 417

 
Użytkownik niezarejestrowany
2 000 zł
AW
Agnieszka Wakuła
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
TG
Tomczyk Grzegorz
1 000 zł
TR
1 000 zł
MH
Monika Hamela
730 zł
B
Buszi
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
B
Molek
500 zł
MW
Mariusz Wiatrak
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 19

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

777 231 zrzutek

i zebrali

578 896 117 zł

A ty na co dziś zbierasz?