id: b5fth5

Bądź mecenasem sztuki! Oziu/Sosna nagrywa płytę

Bądź mecenasem sztuki! Oziu/Sosna nagrywa płytę

Nasi użytkownicy założyli 913 853 zrzutki i zebrali 877 524 205 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zwracamy się do Was z prośbą wielką, a jednocześnie niedużą o wsparcia zbiórki na debiutancką płytę projektu Oziu/Sosna. Gramy wspólnie już od 2012 roku i z biegiem czasu spotykamy się z coraz większym zainteresowaniem naszą muzyką. Chcielibyśmy mieć możliwość zarejestrowania autorskiego repertuaru w profesjonalnych warunkach. Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu uda nam się nagrać, a z czasem również wydać naszą pierwszą płytę!

qd513b64c1baa014.jpeg


Oziu/Sosna - co to jest?


Oziu/Sosna to projekt stworzony z inicjatywy dwóch indywidualności: Mariusza ,,Ozia” Orzechowskiego i Michała Sosny. Ich twórczość stanowi mieszankę tekstów pełnych dojrzałych przemyśleń o poetyckim zabarwieniu oraz muzyki - częściowo planowanej, a częściowo improwizowanej. Instrumentarium w postaci gitary, saksofonu, bębnów i looperów oraz połączenie dwóch intrygujących osobowości determinuje unikatowy charakter piosenek współtworzonych przez duet. W muzyce można doszukać się szeregu inspiracji: od jazzu i yassu po rocka, elektronikę i muzykę ludową. 
Kim jesteśmy?


Mariusz ,,Oziu” Orzechowski to pochodzący z Hajnówki autor tekstów piosenek, poeta i kompozytor, tworzący i występujący na scenach w całej Polsce od blisko 30 lat. Specyfika tego wielonarodowego i wielowyznaniowego miejsca miała ogromny wpływ na jego muzykalność. Od najmłodszych lat zafascynowany muzyką chóralną i współczesną muzyką wokalną. Laureat licznych nagród i wyróżnień ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej, m.in. PPA, Festiwalu FAMA, Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK czy Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. 


Oprócz licznych współprac artystycznych, Oziu ma na swoim koncie również kilka występów gościnnych na płytach. Nigdy jednak nie wydał w 100% autorskiego albumu. To może się zmienić dzięki Twojej pomocy!


Michał Sosna to eksperymentator o wyjątkowej muzykalności, nie stroniący od używania na scenie saksofonów, looperów czy dodatkowych instrumentów elektronicznych. Wszechstronnie uzdolniony muzyk współpracował m.in. z zespołem Akurat, Hipiersonik, The Abstinents, Huncwot czy brytyjską formacją Hawkwind. Sośnie zdarza się grać również w spektaklach teatralnych, m.in. ,,Miłość w Leningradzie”, ,,Trzecioligowy życia król” (reż. Łukasz Czuj) czy ,,Gdziekolwiek. Wibracje na temat Grechuty (reż. Mariusz Kilian). 

x14e60b950e38eda.jpeg


Co chcemy zrobić?

Celem akcji jest zebranie funduszy na nagranie w warunkach studyjnych, mix i mastering naszych autorskich piosenek. Tak przygotowany materiał będziemy mogli wydać w formie CD, a także wypuścić w świat za pomocą platform streamingowych. Niewykluczone również, że za uzyskane pieniądze uda nam się sfinansować realizację profesjonalnego teledysku!

Wiemy już gdzie chcemy tego dokonać i jacy specjaliści nam pomogą. Brakuje nam tylko funduszy.

C z y | z o s t a n i e s z | n a s z y m | m e c e n a s e m ?Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 18

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków