id: b5fth5

Bądź mecenasem sztuki! Oziu/Sosna nagrywa płytę

Bądź mecenasem sztuki! Oziu/Sosna nagrywa płytę

2 860 zł 
z 7 000 zł
40%
zakończona 28.02.2022r
18 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zwracamy się do Was z prośbą wielką, a jednocześnie niedużą o wsparcia zbiórki na debiutancką płytę projektu Oziu/Sosna. Gramy wspólnie już od 2012 roku i z biegiem czasu spotykamy się z coraz większym zainteresowaniem naszą muzyką. Chcielibyśmy mieć możliwość zarejestrowania autorskiego repertuaru w profesjonalnych warunkach. Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu uda nam się nagrać, a z czasem również wydać naszą pierwszą płytę!

qd513b64c1baa014.jpeg


Oziu/Sosna - co to jest?


Oziu/Sosna to projekt stworzony z inicjatywy dwóch indywidualności: Mariusza ,,Ozia” Orzechowskiego i Michała Sosny. Ich twórczość stanowi mieszankę tekstów pełnych dojrzałych przemyśleń o poetyckim zabarwieniu oraz muzyki - częściowo planowanej, a częściowo improwizowanej. Instrumentarium w postaci gitary, saksofonu, bębnów i looperów oraz połączenie dwóch intrygujących osobowości determinuje unikatowy charakter piosenek współtworzonych przez duet. W muzyce można doszukać się szeregu inspiracji: od jazzu i yassu po rocka, elektronikę i muzykę ludową. 
Kim jesteśmy?


Mariusz ,,Oziu” Orzechowski to pochodzący z Hajnówki autor tekstów piosenek, poeta i kompozytor, tworzący i występujący na scenach w całej Polsce od blisko 30 lat. Specyfika tego wielonarodowego i wielowyznaniowego miejsca miała ogromny wpływ na jego muzykalność. Od najmłodszych lat zafascynowany muzyką chóralną i współczesną muzyką wokalną. Laureat licznych nagród i wyróżnień ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej, m.in. PPA, Festiwalu FAMA, Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK czy Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. 


Oprócz licznych współprac artystycznych, Oziu ma na swoim koncie również kilka występów gościnnych na płytach. Nigdy jednak nie wydał w 100% autorskiego albumu. To może się zmienić dzięki Twojej pomocy!


Michał Sosna to eksperymentator o wyjątkowej muzykalności, nie stroniący od używania na scenie saksofonów, looperów czy dodatkowych instrumentów elektronicznych. Wszechstronnie uzdolniony muzyk współpracował m.in. z zespołem Akurat, Hipiersonik, The Abstinents, Huncwot czy brytyjską formacją Hawkwind. Sośnie zdarza się grać również w spektaklach teatralnych, m.in. ,,Miłość w Leningradzie”, ,,Trzecioligowy życia król” (reż. Łukasz Czuj) czy ,,Gdziekolwiek. Wibracje na temat Grechuty (reż. Mariusz Kilian). 

x14e60b950e38eda.jpeg


Co chcemy zrobić?

Celem akcji jest zebranie funduszy na nagranie w warunkach studyjnych, mix i mastering naszych autorskich piosenek. Tak przygotowany materiał będziemy mogli wydać w formie CD, a także wypuścić w świat za pomocą platform streamingowych. Niewykluczone również, że za uzyskane pieniądze uda nam się sfinansować realizację profesjonalnego teledysku!

Wiemy już gdzie chcemy tego dokonać i jacy specjaliści nam pomogą. Brakuje nam tylko funduszy.

C z y | z o s t a n i e s z | n a s z y m | m e c e n a s e m ?Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 18

MA
Marek
1 500 zł
ŁI
Łukasz i Dorotka
200 zł
Iza
150 zł
AB
(A)Dul(a)
100 zł
AG
Agnieszka Granatyr
100 zł
PT
Piotr Tamborski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
GN
Grzegorz Nawrocki
100 zł
RR
Robert Ruszkiewicz
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

862 872 zrzutki

i zebrali

758 745 589 zł

A ty na co dziś zbierasz?