id: b7d9xw

Srebrne miasto i jego mieszkańcy. Ilustrowany przewodnik po Tarnowskich Górach z elementami gry miejskiej

Srebrne miasto i jego mieszkańcy. Ilustrowany przewodnik po Tarnowskich Górach z elementami gry miejskiej

3 130 zł
z 3 000
104%
zakończona
30.11.2020r
31
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 589 zrzutek i zebrali 1 065 205 491 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Celem zrzutki jest wydanie 132 stronnicowej książki „Srebrne miasto i jego mieszkańcy” w formacie 148x210 mm, która została opracowana w ramach pracy dyplomowej w Pracowni Ilustracji na ASP w Katowicach pod okiem dr hab. Justyny Szklarczyk-Lauer przez studentkę tejże uczelni, mieszkankę powiatu tarnogórskiego, p. Wiolettę Wojciechowską. Książka jest przygotowana z uwzględnieniem jej atrakcyjności dla dzieci i młodzieży oraz rodzin z dziećmi. Stanowi ona kreatywną i ciekawą formę spędzania czasu wolnego. W książce opisane są znane i mniej znane historie miejsc i postaci, które na przestrzeni wieków tworzyły kulturę miasta Tarnowskie Góry. Historię miasta i jego mieszkańców odkrywać można poprzez zwiedzanie go z wykorzystaniem trzech tras opisanych w książce (trasa A, B i C) znajdujących się w różnych dzielnicach miasta. Trasę należy pokonać pieszo a potrzebny na to czas waha się w granicach 60-90 minut. Zakończenie każdej z tras odbywa się poprzez zdobycie pieczątki w finalnym miejscu. Pieczątka stanowi dowód rozwiązania wszystkich znajdujących się na trasie zagadek. Na końcu każdej trasy, znajdują się również zadania do rozwiązania w formie ciekawych łamigłówek. Łamigłówki mają zachęcić do dalszego odkrywania miasta poza trasą zwiedzania - także w zaciszu własnego domu. W książce przedstawione zostały historie 24 postaci związanych z miastem oraz historie 18 historycznych lokalizacji.


Publikacja po jej wydaniu zostanie przekazana do mieszkańców, bibliotek, instytucji kultury oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych działających na terenie miasta Tarnowskie Góry. W ramach inicjatywy zostanie zorganizowana również gra miejska w której uczestnicy będą odkrywać miasto korzystając z jednej z trzech tras zwiedzania opisanych w książce. Gra miejska będzie prezentacją możliwości książki, będzie miała także na celu zachęcenie do samodzielnego odkrywania miasta.


Inicjatywa z samego założenia stanowi doskonały przykład współpracy sfer kultury i oświaty. Studentka katowickiej ASP – Wioletta Wojciechowska, lokalna patriotka i miłośniczka kultury miasta Tarnowskie Góry podjęła bliski sobie temat i pod kierunkiem dr hab. Justyny Szklarczyk-Lauer opracowała w ramach pracy dyplomowej książkę dotyczącą kultury i historii Tarnowskich Gór. Na wielu uczelniach w Polsce powstają w ramach prac dyplomowych bardzo wartościowe projekty, które w większości przypadków z powodu trudności z pozyskaniem środków finansowych na ich wydanie, „trafiają do szuflady” i nie docierają do potencjalnie zainteresowanego odbiorcy. Wydanie książki „Srebrne miasto i jego mieszkańcy” samo w sobie stanowić będzie doskonały przykład współpracy ludzi kultury ze środowiskiem akademickim. Ponadto założeniem projektu jest przekazanie książki do instytucji kultury działających w mieście Tarnowskie Góry (Tarnogórskie Centrum Kultury i jego filii), bibliotek oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Otrzymana przez te instytucje książka może być doskonałym narzędziem dla nauczycieli i wychowawców, którzy będą mogli wykorzystać je w ramach lekcji „w terenie”. W ramach zajęć uczniowie mieliby możliwość w kreatywny i ciekawy dla nich sposób odkrywać znane i mniej znane historie miasta i związanych z nim postaci.


Książka „Srebrne miasto i jego mieszkańcy” przygotowana jest w sposób atrakcyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej. Książka ta jest doskonałym narzędziem dla nauczycieli, które można wykorzystać podczas prowadzenia zajęć w terenie oraz zajęć stacjonarnych. Książka zachęca do samodzielnego odkrywania historii miasta oraz licznych przejawów dziedzictwa materialnego i niematerialnego znajdujących się na jego terenie. Zawarte w książce informacje, ilustracje i zagadki inspirują do zgłębiania historii Tarnowskich Gór i poszerzania wiedzy na temat tego miasta. „Srebrne miasto i jego mieszkańcy” jest kompletnym, gotowym rozwiązaniem na przynajmniej trzy lekcje w terenie realizowane w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych – książka składa się z trzech niezależnych tras zwiedzania miasta. Niekwestionowanym walorem książki jest zachęta ucznia do jeszcze wnikliwszego pogłębiania wiedzy na temat miasta w którym mieszka także w czasie czasu wolnego bowiem nie wyczerpuje ona w 100% tematu i pozostawia „młodym odkrywcom” możliwość uszczegółowienia tematu który ich zainteresuje. Wpływ książki „Srebrne miasto i jego mieszkańcy” na edukację kulturową przy odpowiednim jego wykorzystaniu przez nauczycieli i wychowawców może być nieoceniony.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Książka "Srebrne miasto i jego mieszkańcy" z autografem autorki
Każda osoba, która wpłaci na zrzutkę minimum 100 zł otrzyma jeden z pierwszych egzemplarzy książki "Srebrne miasto i jego mieszkańcy" z autografem aut...
100 zł

Kupione 10

Zakończona

Wpłaty 31

SW
Sara Wójcik
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
IY
Ilona Yasumi Tarnowskie Góry
150 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AW
Michał
1 zł
JB
Joanna Burian
123 zł
DT
Dominika Tomczyk
100 zł
RG
Robert Grzmil
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!