id: b7p88g

Sprzęt medyczny Klinika Neurologii Dziecięcej ICZMP Łódź

Sprzęt medyczny Klinika Neurologii Dziecięcej ICZMP Łódź

Nasi użytkownicy założyli 1 067 780 zrzutek i zebrali 1 164 061 124 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie Kochani,


Oddział Neurologii Dziecięcej w Łodzi jest jednym z najbardziej rozchwytywanych w Polsce. Rocznie jako jedyna w woj. łódzkim Neurologia Dziecięca przyjmuje ok. 2500 pacjentów z całej Polski. Ogromne zainteresowanie leczeniem na Oddziale które ma swoją główną zasługę w pracującym tu zespole ściąga chore neurologicznie dzieci między 1mc a 18 rokiem życia z różnych zakątków kraju mi. ze Szczecina, Gdańska, Warszawy czy nawet z okolic granicy z Czechami.


Diagnozowane tu dzieci zarówno te ze schorzeniami układu OUN, padaczką lekooporną, SMA, czy różnego rodzaju komplikacjami po zabiegach czy regresach rozwojowych mają szansę na normalne funkcjonowanie. Ogromne serce i chęć pomocy jaką niewątpliwie obdarza swoich małych pacjentów Kierownik Klinki wraz ze swoim zespołem daje dzieciom szansę na życie bez ogromnego strachu jakim jest brak "przyczyny problemu" i często brak pomysłów na leczenie w innych placówkach. Należy jednak pamiętać, że często nawet i najlepszy zespół ma związane ręce wobec warunków i licznych ograniczeń jak chociażby brak miejsc czy brak niezbędnych do leczenia i monitorowania dzieci aparatur.


Oddział jak i cały szpital został otwarty w 1988 roku i od tego czasu niestety niewiele się na nim zmieniło. Większość sprzętów które są dostępne na oddziale a nawet łóżka na których śpią dzieci czy rodzice zostały dostarczone na oddział dzięki wsparciu WOŚP, wiadomo jednak, że zawsze ile by go nie było będą braki. Bywały niestety sytuacje gdzie ze względu na duża ilość pacjentów którym podawane są leki dożylnie brakowało sprzętu do monitorowania dzieci po silnych napadach i podaniu im leków je wstrzymujących...


Z listy przekazanej przez Panią Oddziałową na tą chwilę z niezbędnego sprzętu przydadzą się :


Pulsoksymetry w ilości 4 najchętniej 5 sztuk (choć wiadomo, że każda ilość będzie na wagę złota, nawet jeśli uda się uzbierać tylko na 1 albo aż 1 - będzie to AŻ jedno dziecko więcej z możliwością monitorowania)


Pompy do podawania leków np. POMPA INFUZYJNA MEDIMA P300 oraz wiele innych rzeczy czy sprzętów tj. przewijak dla maluchów CRM, skaner żył czy ciśnieniomierze.


Mam głęboką nadzieje, że dzięki zbiórce uda nam się wspomóc tych, którzy z taką determinacją i sercem na co dzień wspierają nasze dzieci.


Z poważaniem,

Rodzice Julka
P.S

Dodaję również zdjęcie z informacją dotyczącą zbiórki na remont Oddziału gdyby ktoś miał życzenie wpłacić środki.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 77

MK
Marek Kaźmierski
50 zł
EG
Ewa Galińska
40 zł
SP
Sandra
50 zł
 
ukryta
ŁC
Łukasz
100 zł
IK
Iza K
100 zł
GO
Gosia
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
IW
Iwona
50 zł
AK
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków