Freeshop i pralnia dla osób doświadczających bezdomność ID: b89682

Freeshop i pralnia dla osób doświadczających bezdomność ID: b89682

5 765 zł z 10 000 zł

57%

5 765 zł

5 765 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

06.06.2020r

72

72

wspierających
57%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Drodzy sojusznicy. Od 5 lat działamy w Płocku jako Jedzenie zamiast bomb, czyli pacyfistyczna brygada do walki z wykluczeniem :) Dzielimy się gorącymi posiłkami, ciepłymi ciuchami, środkami higieny i zawartością apteczki z osobami w kryzysie. Jesteśmy pionierami zawieszonych obiadów w Płocku oraz zawieszonych kąpieli, co jest ewenementem na całą Polskę. Od września 2019 roku, prowadzimy jedyny na Mazowszu Północnym Freeshop, w którym każdy może zostawić zbędne mu rzeczy, które mogą stać się prawdziwymi skarbami dla kogoś innego. Działając w duchu Zero Waste, przeciwstawiając się demolowaniu naszej planety przez nadmierny konsumpcjonizm, zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym projekcie. Jego największą wartością jest fakt, że buduje on więzi w społeczności lokalnej, w której nie ma podziału na jej lepszych czy gorszych członków. Podstawą Freeshopu, prócz aspektu ekologicznego, jest solidarność. Najubożsi mieszkańcy, mogą swobodnie zaopatrywać się w potrzebne im ubrania, sprzęt domowy, książki, rośliny, zabawki a nawet karmę dla zwierząt. Freeshop jest również miejscem spotkań, w którym osoby dotknięte bezdomnością, mogą szukać wsparcia, przyjaznej rozmowy, otuchy.

Częścią Freeshopu jest jedyna w Płocku darmowa pralnia. Tu, bez żadnych zbędnych pytań, każdy może prać dowolną ilość ubrań czy pościeli. To bardzo ważny punkt, z którego korzystają zarówno osoby w kryzysie bezdomności, jak i najubożsi mieszkańcy Płocka. Staramy się przywracać ludziom godność w najprostszy sposób, kierując się współczuciem i sprawiedliwością społeczną.

Ponieważ cała nasza działalność oparta jest na wolontariacie i samopomocy, nasze możliwości finansowe wyczerpały się. Najzwyczajniej na świecie nie mamy już kasy na czynsz. Nie dostajemy żadnego wsparcia finansowego ze strony miasta, nie mamy sponsorów. Jeśli nas nie wesprzecie, będziemy musieli zamknąć Freeshop i pralnię.

Na wszelkie pytania odpowiemy na stronie https://www.facebook.com/fnbplock/

Wpłacający72

 
Maciek
666 zł
 
Lukasz
300 zł
 
Dane ukryte
249 zł
IC
Izabela Czubak
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AR
Agata Rull Quesada
200 zł
 
LUkasz
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

591 604 zrzutki

i zebrali

335 283 670 zł


A ty na co dziś zbierasz?