id: b8u3d3

Odżywiamy dzieci w Malawii - Dzień Dziecka

Odżywiamy dzieci w Malawii - Dzień Dziecka

Nasi użytkownicy założyli 1 177 302 zrzutki i zebrali 1 229 563 970 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dzień Dziecka juz niebawem.

Troszcząc sie o nasze pociechy, pomyślmy o dzieciach z Malawii.


Dlatego poraz kolejny, wspieram posiłkiem dzieci z Afryki.


Jest to akcja realizowana od 2002 roku w ramach, której pomoc dociera do dzieci z jednego z najbiedniejszych krajów w Afryce-Malawi. Wiem, że z Waszą pomocą damy radę i dzieci z tych regionów będą najedzone i szczęśliwe :-)Jak wygląda ta pomoc? W ramach programu kupujemy darowiznę w postaci odżywczej kaszki Vitameal stworzonej z kukurydzy oraz prażonych ziaren soi, która stanowi arsenał 25 kluczowych witamin i minerałów, wyrównujących deficyt substancji odżywczych i wspomagają zdrowy wzrost i rozwój.

Kaszka wędruje bezpośrednio do potrzebujących. Co kluczowe, kaszki dystrybuowane są przez szkoły, wobec czego rodzice z ubogich rodzin chętniej posyłają swoje dzieci do placówek edukacyjnych, aby zapewnić im dostęp do pożywienia (szczególnie ważne w kontekście dziewczynek, które wyklucza się z dostępu do edukacji !!). Program wspiera również rozwój rolnictwa i gospodarki, zapewnia miejsce pracy lokalnej ludności (400 miejsc pracy) oraz podnosi standard życia i zapewnia samowystarczalność przyszłym pokoleniom Malawijczyków. 


1 torba kaszki to równowartość 30 posiłków dla dziecka na cały miesiąc. Koszt 1 torby to 87,50 zł, zaś jednego posiłku to nie całe 3 zł. Jak pomóc? O tym poniżej.


Celem zrzutki jest zakup minimum 30 toreb kaszki VitaMeal. Daje nam to możliwość wyżywienia 30 dzieci przez okres 1 miesiąca. Skąd kwota minimalna wpłaty 1 zł? Pomyślałam, że jeśli 2000 osób wpłaci chociaż złotówkę, to nakarmimy wiele dzieci, które otrzymają pełnowartościowy posiłek.


Stąd wielka prośba o wpłacanie jakichkolwiek kwot - każda złotówka się liczy!! Nie wstydźcie się wpłacić złotówki, bo ona na prawdę wiele znaczy!! Możecie zrobić wpłatę anonimowo.

Jeśli uda się uzbierać całą kwotę - wspaniale. Jeśli nie - kupię tyle toreb na ile wystarczy uzbieranych pieniędzy, przy czym deklaruję, iż dołożę tyle, ile będzie brakować do zakupu kolejnej torby kaszki VitaMeal. Po dokonaniu zakupu przedstawię Wam fakturę zakupu kaszek gdy tylko do mnie dotrze. Jeśli ktoś z Was ma wolę zrobić bezpośrednią darowiznę przez stronę akcji to proszę o informację.

Z góry dziękuje za każdą pomoc. Dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą ❤Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4

 
Dane ukryte
20 zł
JK
Karina
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
NN
No name
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!