id: b9bmhn

Objazdowe kino dla dzieci - Wrocławska Fundacja Filmowa

Objazdowe kino dla dzieci - Wrocławska Fundacja Filmowa

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
536 zł 
z 90 000
0%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności1

 • Pod tym linkiem znajdziecie rozmowę z Weroniką Sowińska na antenie Radia Wrocław Kultura, z której dowiecie się nieco o naszym projekcie.


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wiemy, że kino ma moc - pozwala nam przenieść się w inny świat, odpłynąć na chwilę myślami, zmienić perspektywę. Chcemy to wykorzystać!


Od lat tworzymy wydarzenia związane z filmem - festiwale, przeglądy, seanse kina plenerowego, warsztaty dla dzieci połączone z edukacją filmową. Chcemy to robić również dzisiaj.


Objazdowe kino dla dzieci skierowane jest do dzieci przybyłych do Wrocławia w wyniku wojny w Ukrainie - chcemy stworzyć im przyjazną przestrzeń, miejsce gdzie choć na chwilę przeniosą się do świata dziecięcych marzeń i kreatywnych zabaw.


m50097640e86df1e.jpeg


W pierwszej kolejności połączyliśmy siły z Border Crossing Children’s Film Festival - festiwalu, który powstał zaledwie 2 marca 2022 i działa prężnie programując i pokazując animowane filmy bez dialogów dzieciom i ich rodzicom.

Dzięki tej współpracy udało nam się stworzyć miejsce w przestrzenii Filii MBP nr 12 mieszczącej się na I piętrze Dworca Głównego we Wrocławiu - mamy tam kącik filmowy, z którego mogą skorzystać wszyscy chętni w oczekiwaniu na transport czy dalsze zakwaterowanie. 


Kolejnym etapem naszych działań jest organizowanie pokazów na terenie całego Wrocławia, a jeśli starczy nam środków to i całego Dolnego Śląska. Pokazy chcemy również wzbogacać warsztatami kreatywnymi prowadzonymi przez doświadczonych animatorów i animatorki. Oprócz współpracy z BCCFF do naszego repertuaru chcemy włączyć filmy i bajki w języku ukraińskim.


Ważnym aspektem naszych działań jest również tworzenie miejsc pracy dla osób, które przybywają do Wrocławia - animatorek_ów, graficzek_ów, fotografek_ów.


a30a8bd3bae4ad19.jpeg


Naszym marzeniem jest by projekt objazdowego kina dla dzieci mógł się rozwijać i trwać miesiącami.


Aby móc tego wszystkiego dokonać, dotrzeć z pokazami we wszystkie miejsca i wywołać uśmiech na jak największej liczbie twarzy potrzebujemy środków. Jako Wrocławska Fundacja Filmowa w większości działamy w oparciu o granty - staramy się o nie również w tym przypadku, ale procedura grantowa jest długa i niepewna. Nasze działania już się zaczęły i nie chcemy ich przerywać!


Wszystkie organizowane przez nas pokazy i warsztaty są i pozostaną bezpłatne.


Aktualna lista pokazów:


 • w każdy wtorek w godzinach 17-18 -  Dobre Czasy na Jagodnie (https://www.facebook.com/FundacjaDobrychCzasow) (ul. Sygnałowa 23) - na miejscu opiekunowie będą mogli skorzystać ze wsparcia pracowników Dobrych Czasów na Jagodnie, napić się kawy, uzyskać informacje w zakresie wsparcia prawnego czy psychologicznego, uczestniczyć w lekcjach języka polskiego

 

 • codziennie w godzinach 11-18 - Miejska Biblioteka Publiczna (hala dworca - I piętro) - w przestrzeni Dworca znajdują się punktu informacyjne oraz koordynacyjne. To tutaj można chwilę odetchnąć  w oczekiwania na transport i zakwaterowanie.


 • 27.03 / 10.04 / 24.04 godz. 11:00 - Centrum Kultury Wrocław ZachódWpłacone środki zostaną wykorzystane na:

 • wynagrodzenie animatorów
 • transporty
 • materiały warsztatowe / drobne poczęstunki w ramach wydarzeń
 • wynagrodzenie osób od obsługi technicznej
 • promocję


A przede wszystkim - na chwilę radości dla dzieci i ich opiekunów!


Każda kwota będzie dla nas wsparciem.

 

Środki można również wpłacać na konto Wrocławskiej Fundacji Filmowej:


67 1750 0012 0000 0000 3153 0881

z dopiskiem: „Darowizna - objazdowe kino dla dzieci"


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 3

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Karnet na Festiwal Filmowy Spektrum - https://spektrumfestiwal.pl/

Festiwal Filmowy Spektrum to wydarzenie promujące kino artystyczne - w programie zarówno krótkie jak i pełne metraże. W tym roku po raz 8. zaprosimy Was jesieni...

od 5000 zł
Zakończona
Karnet na Festiwal filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie - https://miastomovie.pl/

Festiwal filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie to wydarzenie organizowane przez Wrocławską Fundację Filmową od 2014 roku. Jest to przestrzeń dyskusji, có...

od 5000 zł
Zakończona
Zoorganizowanie pokazu kina plenerowego

Jako Wrocławska Fundacja Filmowa zoorganizujemy pokaz kina plenerowego w dowolnym miejscu na Dolnym Śląsku. Zajmiemy się wydarzenie kompleksowo - od wybrania pr...

od 10000 zł
Zakończona

Lokalizacja

51

Wrocław, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Skarbonki

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 12

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

51

Wrocław, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

894 860 zrzutek

i zebrali

839 508 794 zł

A ty na co dziś zbierasz?