id: 9earjx

Badania pomiaru zanieczyszczenia niebia światłem sztucznym

Badania pomiaru zanieczyszczenia niebia światłem sztucznym

Nasi użytkownicy założyli 912 479 zrzutek i zebrali 874 570 855 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć,

mam na imię Szymon, od pewnego czasu interesuję się zagadnieniami związanymi z fotogrametrią za pomocą bezzałogowych statków powietrznych. Postanowiłem połączyć moje zawodowe doświadczenie z hobby i wykorzystać to do celów sprzyjającym wszystkim. Od gimnazjum w zasadzie zaszczepiłem w sobie pasję do astronomii i bardzo aktywnie uczestniczyłem w działaniach lokalnego klubu astronomicznego, współprowadząc także projekty z grantami europejskimi.

Z połączenia tych wszystkich spraw wpadł mi do głowy pomysł i chęć realizacji ciekawego zagadnienia, a mianowicie ochrony nieba przed zanieczyszczeniami światłem sztucznym. Problem ten jest coraz bardziej znany i badany przez czołowe instytucje w Polsce i Europie. Dzięki takim działaniom umożliwia się racjonalne gospodarowanie np światłem ulicznym, ograniczając jego emisję poza niezbędne strefy, co wpływa pozytywnie na ekonomię, ekologię i ochronę ciemnego nieba.

W ramach zrzutki chciałbym dokonać zakupu odpowiedniej klasy bezzałogowego statku latającego, czyli drona, wyposażonego w kamerę multispektralną lub termowizyjną, dzięki której byłoby możliwe wykonywanie pomiarów zanieczyszczenia światłem w czasie rzeczywistym (obecnie bazuje się na zdjęciach satelitarnych). Pomiary uzgadniane będą we współpracy z lokalnymi organizacjami zainteresowanymi tego typu działaniem, udostępniane za darmo do użytku publicznego oraz opracowywane we współpracy z w/w organizacjami. Na chwilę obecną planuję obszar działania na terenie południowej Polski (śląsk i małopolska). W celu rozwoju projektu rozpoczałem szkolenia w ramach uslug termowizyjnych, ortofotogrametrii i uprawnień NSTS, ktore nabede w grudniu 2022, abym zgodnie z prawem mogl wykonywac loty oraz posiadal wiedze do opracowań danych pobranych z nalotów.

Oczywiscie abym mógł rozwijać sieć badanych obszarów chciałbym przy pomocy zakupionego sprzetu ptowadzic dzialalnosc zarobkowa, z ktorej pokrywane bylyby w czesci koszty eksploatacyjne i dojazdu.

Z checia także w ramach działań i w miarę możliwości (wolny czas, pogoda, brak przeszkód prawnych)udostepnie swoje uslugi bezpłatnie osobom ktore postanowiły mnie wesprzec

Lokalizacja

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Przydatne linki 1

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!