id: bajtp5

ZAKUP ORTEZ oraz TRZY INTENSYWNE TURNUSY REHABILITACYJNE DLA FILIPKA

ZAKUP ORTEZ oraz TRZY INTENSYWNE TURNUSY REHABILITACYJNE DLA FILIPKA

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
23 790 zł
z 20 200
117%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 980 643 zrzutki i zebrali 1 002 307 414 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Filip jest pogodnym, wesołym i inteligentnym ośmiolatkiem, który od września pójdzie do drugiej klasy. W wyniku urazu okołoporodowego, zamartwicy i sepsy cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Nauka jedzenia i połykania, codzienna, systematyczna rehabilitacja od pierwszych miesięcy życia, podejmowane terapie, turnusy rehabilitacyjne, opieka Boża i ogromna wola walki sprawiają, że Filipek dzielnie walczy z niepełnosprawnością, pomimo, że po urodzeniu nie dawano mu żadnych szans na przeżycie i jakąkolwiek samodzielność i aktywność.


Dziś Filo samodzielnie siedzi, stoi, porusza się za pomocą trójnogów na niewielkie odległości, mówi całymi zdaniami (może niewyraźnie, ale mówi), ma dobry kontakt z otoczeniem, przyjmuje pokarmy bez potrzeby używania sondy. Nie potrafi chodzić, gdyż ma spore problemy z równowagą. I nad tym głównie teraz pracujemy. Filip doskonale zdaje sobie sprawę że swoich ograniczeń ruchowych i przez to narasta frustracja i pojawiają się problemy emocjonalne.


Pracuje i ćwiczy z wielkim zapałem. Powtarza, że chce chodzić i biegać jak Jego zdrowi koledzy.


Staramy się ze wszystkich sił Mu w tym dopomóc. Walczymy razem z Nim. Ale z defektami mózgu Filipka i szarą codziennością nie dajemy rady. Jako Rodzice czujemy bezsilność i mimo, że dajemy z siebie wszystko, nie jesteśmy w stanie pokonać niedowładu naszego ukochanego dziecka. Każdy nasz dzień, każda godzina to walka o lepsze jutro dla Filipka, dlatego prosimy Państwa o wsparcie nas w walce o sprawność Naszego Ukochańca.


Turnusy rehabilitacyjne

Po 8 latach walki o sprawność Filipka wiemy, że najlepsze rezultaty przynoszą intensywne turnusy rehabilitacyjne i codzienna systematyczna rehabilitacja. Turnusy są niestety bardzo kosztowne. Czasami uda nam się zmieścić w kwocie 5 tys. zł za same zajęcia turnusowe (np. gdy z przyczyn losowych odwołane mamy kilka zajęć). Nie wiemy ile jeszcze potrzebujemy turnusów, żeby Filo zaczął sam chodzić. Przed nami jeszcze godziny, tygodnie, miesiące, lata rehabilitacji....a może nawet i całe Jego życie.


Ortezy

Ortezy są niezbędne do ustabilizowania stóp Filipa we właściwym ułożeniu podczas pionizacji i chodu. Są wykonane z bardzo lekkich i wytrzymałych materiałów termoplastycznych o określonej grubości i sprężystości. Oprócz stabilizacji mają na celu wzmocnić obniżone napięcie mięśniowe, zapobiegać

braku kontroli nerwowo - mięśniowej w obrębie stopy a także zapobiegać koślawości stóp i bólom stopy wywołanych męczliwością mięśni.


500 km Głównym Szlakiem Beskidzkim w 7 dni - dla Filipa

Na naszej drodze spotykamy wielu Aniołów, którzy pomagają Filipkowi w Jego walce o sprawność. TYM RAZEM jest to dwóch WYCZYNOWCÓW - SZCZEPAN I MACIEJ, którzy bezinteresownie, ale z ogromnym, morderczym wręcz poświęceniem wkraczają na wyżyny swoich możliwości i organizują sportową wyprawę, w czasie której chcą wesprzeć naszego synka.


Maciek - amator górskich wypraw, biegacz amator, przeszedł drogę od grubasa do ultrasa. Mąż, ojciec. Propagator zdrowego trybu życia. Chętnie wspiera i pomaga innym.


Szczepan – lubi chodzić po górach, czasami wejdzie na mniejszą, czasami na nieco wyższą. Zdobywca Everestu i Korony Ziemi wie jak trudne bywają wyzwania. Od kilku lat biega ultra maratony, w szczególności te górskie. 


Razem, chcą przebiec w 7 dni 500 km po górach. To mniej więcej po 70 km na dzień. Jak mówią nie wiedzą czy starczy sił ale dadzą z siebie wszystko!


SZCZEPAN,MACIEK - DZIĘKUJEMY WAM Z CAŁEGO SERCA!!!


PRZYJACIELE, ZNAJOMI JEŚLI MACIE OCHOTĘ PROSIMY I WAS O WSPARCIE


DZIĘKUJEMY

AGATA, MAREK I NASZ BOHATER FILIP

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 167

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AL
Al.Capone
1 500 zł
EB
Ewa Bogucka
10 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków
 • Szczepan Brz

  🔥Aktualizacja 10.9.2020 ✅UWAGA! Już 93 osoby wsparły zbiórkę i łącznie mamy 13 745 zł. To 68% celu 🔥 Bardzo dziękujemy 💛 ✅Biegnie z nami coraz więcej osób – już 31 osób chce partycypować z nami podczas biegu. Cieszymy się na spotkanie z każdą z osób 🙏 ✅Do grona partnerów i sponsorów biegu dołączyły kolejne 2 firmy – jeden Sponsor finansowy i jeden Partner.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Szczepan, jestem z Tobą w Nie-Mocy, wysyłam pozytywną energię. A Filipkowi dużo zdrowia, odwagi i wytrwałości.

  50 zł
 • Szczepan Brz

  🔥 Aktualizacja 14.8.2020 Cały tydzień intensywnie działaliśmy i mamy efekty: ✅ Coraz więcej osób jest z nami Wpłaca i udostępnia zbiórkę. Za wszystkie te działania serdecznie dziękujemy 🙏 Mamy UWAGA! 61 wpłat na 8750 zł. To 43% celu zbiórki 🔥💛 ✅ Do grona partnerów i sponsorów biegu dołączyły kolejne 3 firmy. Już niedługo przedstawimy je Wam szerzej. ✅ Promocja. Media zaczynają interesować się naszą zbiórką i projektem sportowym. Dzisiaj napisała o nas Gazeta Krakowska a niedługo wBieszczady.pl ✅ Nasze treningi. W ostatnich 4 dniach Maciej przebiegł 48 km w 3 treningach. Dodatkowo ćwiczył na siłowni wchodzenie po schodach. Szczepan po mocnym tatrzańskim weekendzie postawił na regenerację (masaż sportowy, sauna, zimne baseny), ćwiczenia siłowe i kardio (wspinaczka, basen, siłownia). Przebiegł 10 km. 🌅🌄💪. Filip w dalszym ciągu na turnusie rehabilitacyjnym 🤗. 🧿 Pomoc i Wasz udział – uruchomiliśmy Wydarzenie na Facebooku – prosimy o dołączenia tutaj: >>>>>>> https://www.facebook.com/events/320137772679377/ Zapraszamy – dołączajcie. Będzie nam miło jak włączycie się w promocję wydarzenia 🧡

 • MJ
  Maja Jurczak

  31,32,33

  15 zł
 • Szczepan Brz

  🔥 Aktualizacja 10.8.2020 Mamy nadzieję, że wypoczęliście i pojawił się wiatr w żagle. Warto ten nadchodzący tydzień przeżyć na fali 🌊. My mamy właśnie taki plan 🤗 ✅ Dobra wiadomość ‼️ Mamy potwierdzone informacje, że dwie firmy dołączą do naszej akcji i spodziewamy się dwóch wpłat z ich strony w najbliższym czasie ✊✊ ✅ Zbiórka trwa i coraz więcej osób jest z nami 🔥💛 Wpłaca i udostępnia link. Za wszystkie te działania serdecznie dziękujemy 🙏 Mamy 38 wpłat na ponad 5570 zł. To 27% celu zbiórki💪😊 🎯 ✅ Ten weekend był dla nas mocno treningowy. I o to chodzi bo forma musi być 🔥 Maciej przebiegł 47 km w 4 treningach. Szczepan przebiegł 42 km po Tatrach dorzucając 3300 m przewyższeń 🌅🌄💪. Filip na turnusie też dzielnie sobie radzi 🤗