id: 5fdydz

Basia zawsze pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy!

Basia zawsze pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
138 757 zł z 80 000 zł
173%
197 dni do końca
1108 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Basia w tym roku miała zdawać maturę. Mimo trudnej sytuacji związanej w pandemią koronawirusa i nauką zdalną, uczyła się dzień w dzień i przygotowywała do egzaminu maturalnego. Tego dnia, po całym dniu nauki wyszła na spacer – odetchnąć i dać odpocząć głowie. Niestety nie dotarła na miejsce – podczas przechodzenia przez jezdnię na przejściu dla pieszych potrącił ją samochód.


Do domu przyjechała policja…

O wypadku dowiedzieliśmy się od policji, która pojawiła się w naszym domu z telefonem córki w ręku. Szok i niedowierzanie to mało powiedziane. Trudno opisać, co wtedy czuliśmy razem z żoną – czas zaczął inaczej płynąć i miałem wrażenie, że poruszam się jak w śnie. Żona pojechała do szpitala - w związku z pandemią, nie wpuścili nas wszystkich do córki.


Śmigłowcem do szpitala

W związku z dowiezieniem Basi do szpitala nastąpiło spore zamieszanie. Najpierw przyjechała karetka, natomiast w związku z ciężkim stanem córki, do szpitala dostarczył ją śmigłowiec. Oprócz tego Basia jest dosyć drobnej budowy, dlatego na początku umieszczono ją w szpitalu dla dzieci, dopiero potem, jak okazało się, że ma 19 lat, przeniesiono ją do szpitala dla dorosłych.


x9d199a940c2638d.jpeg

LPR - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - zdjęcie poglądowe


Oczywiście wszystkie te zawirowania nie spowodowały, że czuliśmy się z żoną spokojniejsi ze względu na zdrowie i los Basi.


Najbardziej ucierpiała głowa

s28aa9af43b257eb.jpegW szpitali lekarze stwierdzili u córki uraz wielonarządowy, złamanie obu kości lewego podudzia, stłuczenie płuc i co najgorsze bardzo poważne i obszerne obrażenia twarzy – liczne złamania lewej strony twarzoczaszki. O otarciach i siniakach na całym ciele nie ma co nawet wspominać.


Basia została skonsultowana z chirurgiem, neurochirurgiem i laryngologiem, w kolejnym szpitalu także z chirurgiem szczękowo-twarzowym oraz ortopedą.


2 tygodnie w śpiączce

Moja córeczka przez 2 tygodnie znajdowała się w śpiączce. Po dwóch tygodniach zaczęła się wybudzać i bardzo powoli, ale kontaktować.


Pomimo tego, że w związku z pandemią nie mogę odwiedzać córki w szpitalu jestem pewien, że jest pod bardzo dobrą opieką na oddziale intensywnej terapii.


Rokowania na przyszłość

Jakie są rokowania lekarzy? Lekarze bardzo ostrożnie podchodzą do przewidywań, szczególnie w przypadku uszkodzeń głowy i obrażeń neurologicznych. Mówią, że jest jeszcze za wcześnie, żeby coś mówić, a także że wszystko jest możliwe.


h2230a39d4409113.jpeg


Jednak twierdzą, że zaraz po wyjściu ze szpitala konieczna będzie natychmiastowa rehabilitacja neurologiczna. Im szybciej, tym lepiej. W takich przypadkach czas ma znaczenie.


Orientowaliśmy się z żoną co do kosztów turnusów rehabilitacyjnych i wychodzi na to, że to ogromne pieniądze – jeden turnus wyjazdowy do prywatnej kliniki to kilkanaście tysięcy złotych! To straszna kwota dla każdej średnio zarabiającej w Polsce rodziny. Zrobimy co w naszej mocy, ale obawiam się, że sami tego nie udźwigniemy. Dlatego zwracamy się tutaj o pomoc dla mojej córeczki.


Basia zawsze pomagała innym, teraz sama potrzebuje wsparcia

Basia ma dopiero 19 lat. Zawsze lubiła się uczyć i rozwijać. To ścisły umysł - na maturze wybrała rozszerzoną matematykę, fizykę, chemię, biologię i angielski. Planowała iść na medycynę. Odkąd pamiętam, pomagała innym ludziom. Jako wolontariuszka brała w tak dużych akcjach, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ale także w wielu akcjach lokalnych w naszej miejscowości.


bf43e284df333296.jpeg

Teraz moja córka sama potrzebuje pomocy. Wypadek zdarzył się tydzień przed maturą. Wszystkie plany legły w gruzach, ale wierzę, że wszystko jest możliwe i moja córka wróci do zdrowia, zda maturę i pójdzie na wymarzone studia. Potrzebujemy jednak do tego Twojej pomocy. Pomożesz?

Cezary, tata Basi

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1108

DM
DMG MORI Polska
13 500 zł
W
Właściciele firmy Florentyna
12 000 zł
B
Bianka, Michał i Julian z rodzicami
10 000 zł
A
Anestezjolodzy z PCM
10 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
AO
Aleksander O.
2 000 zł
GA
Gosia and James Parker
2 000 zł
M
Magda i Krzysztof
1 500 zł
EI
Ewa i Arek
1 500 zł
ZK
Z koncertu charytywnego zespołu The Greeners w ZST Pleszew
1 131,05 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 21

 
2500 znaków
 • Teresa Grzybowska

  Błagam pomóż mi id: kptwnr. Chce znowu zacząć żyć i uśmiechać każdego dnia.

 • Klaudia Żuchowska

  Błagam pomóż uratować moją mamę😞ID:xxhya9 Mama bardzo potrzebuje pomocy, zbieramy na leki ,które bardzo jej pomogą wyzdrowieć. Choruje na depresję stopnia średniego. Jest bardzo ciężko, błagam o pomoc. Mamę ma się tylko jedną,a ja mogę ją stracić. Depresja na każdego wpływa inaczej. Na leki nas nie stać, nie mamy nikogo kto mógłby nam pomóc. Każda złotóweczka się liczy:(

 • POTRZEBUJE POMOCY

  Witam wpłaciłem ile mogłem jednocześnie chcialbym prosić o pomoc dla mnie poniewaz mam problem z kręgosłupem i nie mogę chodzić prosze pomoc zbieram na rehabilitację id: 9kwg35

 • MI
  Małgorzata i Stankowska

  Walcz dziewczyno, jeszcze kiedyś sama będziesz leczyć ludzi!

  50 zł
 • Katarzyna Kłosowska

  Kochani błagamy 🙏🙏🙏zajrzyjcie na zbiórkę naszego synka . Bez waszych dobrych serc ❤️ nie uda nam się uzbierać kwoty na leczenie wzroku Jasia . Nasz synek traci wzrok 😥, a my jako rodzice zrobimy wszystko aby nasz synek w przyszłości mógł spełniać marzenia bez ograniczeń jakie mu teraz los zgotował . UDOSTEPNIAJCIE 🙏 podzielcie się zlotoweczka która dla nas jest na wagę złota 🙏 i każda najmniejsza wpłata przybliża nas do osiągnięcia kwoty na leczenie Jasia oczek . Bardzo prosimy 🙏🙏🙏😢 a zarazem bardzo Wam dziękujemy . Rodzice Jasia zajrzyjcie na zrzutkę 🙏🙏🙏natxz9

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 467 zrzutek

i zebrali

473 975 934 zł

A ty na co dziś zbierasz?