Namiot ochronny przed COVID-19 ID: baygp8

Namiot ochronny przed COVID-19 ID: baygp8

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

4 010 zł z 10 000 zł

40%

4 010 zł

4 010 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

30.06.2020r

52

52

wspierających
40%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

 • Kilka dobrych informacji


  W niedzielę dnia 24.05.20r udało się zorganizować przymiarki izolatora do noszy w karetce. Wszystko pasuje wedle założeń i w przyszłym tygodniu, po kilku dodatkowych ulepszeniach, pierwsza sztuka powinna trafić do pogotowia. Przypomnę, że to ta wersja namiotu, której rozłożenie zajmuje raptem ok. 10-20s! To bardzo ważne, aby ratownicy trafili jak najszybciej do poszkodowanego ✈️


  Dzień później, czyli w poniedziałek, dotarła do mnie nowa drukarka 3D kupiona za część pieniędzy ze zrzutki. Aktualnie druk jednego izolatora to kwestia nie 2-3 dni a raptem 20h.


  Prace nad oba izolatorami, zarówno tym mobilnym jak i tym do szpitala, trwają dalej. W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinny nastąpić znaczne postępy w liczbie przekazanych namiotów 


  Dziękuję wszystkim za wsparcie przy realizacji tego przedsięwzięcia! 


  u64dcccb1ab93000.jpeg

  be4a491a03a50224.jpeg

  zffdb5c6a8a38d8d.jpeg

  of6531fd75ef19cb.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziś przekazałem kolejną sztukę izolatora osobistego chroniącego personel przed zakażeniem wirusem!


  To już kolejna wersja namiotu izolacyjnego, którą miałem przyjemność skonstruować. W poprzedniej wersji zostało wykryte kilka drobnych błędów, które są już naprawione. 


  W przyszłym tygodniu pokażę kilka zdjęć z projektu wersji rozkładanej błyskawicznie - jej złożenie będzie zajmować nie 4 min, a ok. 20s! Będzie ona służyć w karetkach pogotowia ratowniczego, co przede wszystkim będzie chronić medyków, ale również zaoszczędzi im wiele czasu, który muszą poświęcać na dezynfekcje samochodu po przewozie pacjenta z podejrzeniem choroby COVID-19!


  Chciałbym również bardzo podziękować wszystkim darczyńcom wspierającym mój projekt! Jest to dla mnie bardzo ważne, bo bez tych pieniędzy nie mógłbym dalej rozwijać projektu.


  Dzięki! ❤️

  g08cf8bd0a786f8c.jpeg

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

W związku z sytuacją epidemiczną panującą w Polsce postanowiłem, że i ja wesprę polskie szpitale w walce. Zaprojektowałem "namiot" zakładany na łóżko szpitalne, dzięki któremu można transportować osobę zakażoną, nie narażając personelu medycznego oraz osób postronnych na kontakt z wirusem.

s77d79ced9df264f.jpeg

Używając takiego mobilnego namiotu szpital może transportować pacjenta pomiędzy oddziałami, wykorzystując powszechnie udostępnione korytarze i windy, a przy tym nie narażając tych miejsc na skażenie. Dodatkowo zwiększa komfort psychiczny ratowników, pielęgniarek i lekarzy, ponieważ stanowi fizyczną, a także widoczną barierę między nimi, a zarażonym pacjentem!


Cel zbiórki

Moim celem jest wyprodukowanie ok. 15-20 szt. takich namiotów. Aby tego dokonać przed szczytem zachorowań, muszę wyposażyć się w nowszą i szybszą drukarkę 3D, a także wszystkie pozostałe elementy do budowy namiotów w postaci:

 • Filamentu, czyli materiału do drukarki 3D, z którego powstają wszystkie łączniki rurek i klipsy trzymające folię na miejscu,
 •  Rurek PCV, które tworzą cały stelaż "namiotu". Do budowy potrzeba aż 15 metrów rurek, czyli 5 szt.- są sprzedawane w odcinkach 3 metrowych.
 • Folii, najważniejszy element budowli, to ona stanowi barierę, o której była mowa wcześniej. Na jeden namiot przypada ok. 10 m2 .
 • Kolorowych taśm do oznaczenia poszczególnych elementów konstrukcji, aby budowa była szybka i intuicyjna.

Prace nad projektem trwały już 3 tygodnie przed zrzutką. Aktualnie pracuję również nad wersją mobilną do karetek. Najnowsze informacje na temat tej gałęzi projektu znajdują się w zakładce aktualności.


f27afa15047e0077.jpeg


Do kogo trafią "namioty"?

Pierwszy, egzemplarz trafił już do tczewskiego szpitala. Aktualnie jestem w trakcie rozmów z innymi placówkami - skupiam się na tych najbardziej potrzebujących w woj. pomorskim. Szpital w Tczewie otrzyma jeszcze 1 sztukę. Kolejne ok. 10-15 szt. trafi najprawdopodobniej do Szpitala zakaźnego w Kościerzynie, aczkolwiek jestem dopiero w trakcie rozmów z tą placówką. Aktualny status liczby przekazanych namiotów dostępny w zakładce aktualności.


Kim jestem?

Jestem 15 latkiem mieszkającym w gminie Tczew. Aktualnie prowadzę współpracę z ratownikami medycznymi z Tczewa i Gdyni, od których pozyskuję informację na temat potrzeb w zakresie walki z koronawirusem. Dotychczas drukowałem przejściówki na filtry medyczne do profesjonalnych masek ochronnych, a także jestem zaangażowany w druk przyłbic dla szpitali w woj. pomorskim.


W razie wszelkich pytań proszę o kontakt poprzez email: [email protected] lub telefon: 503445696.

zfc94751f0992f37.jpeg

Wpłacający52

A
Agata Chróścicka-Kreft
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
TC
Teresa Chodorowicz
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
BG
Brygida Genca
100 zł
R
Renata
100 zł
S
Szysza
100 zł
 
Babcia i Dziadek Kubiak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Ł
Łukasz
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

521 994 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?