Namiot ochronny przed COVID-19
Namiot ochronny przed COVID-19
Nasi użytkownicy założyli 1 233 742 zrzutki i zebrali 1 371 380 546 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności2
-
Kilka dobrych informacji
W niedzielę dnia 24.05.20r udało się zorganizować przymiarki izolatora do noszy w karetce. Wszystko pasuje wedle założeń i w przyszłym tygodniu, po kilku dodatkowych ulepszeniach, pierwsza sztuka powinna trafić do pogotowia. Przypomnę, że to ta wersja namiotu, której rozłożenie zajmuje raptem ok. 10-20s! To bardzo ważne, aby ratownicy trafili jak najszybciej do poszkodowanego ✈️
Dzień później, czyli w poniedziałek, dotarła do mnie nowa drukarka 3D kupiona za część pieniędzy ze zrzutki. Aktualnie druk jednego izolatora to kwestia nie 2-3 dni a raptem 20h.
Prace nad oba izolatorami, zarówno tym mobilnym jak i tym do szpitala, trwają dalej. W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinny nastąpić znaczne postępy w liczbie przekazanych namiotów
Dziękuję wszystkim za wsparcie przy realizacji tego przedsięwzięcia!
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
W związku z sytuacją epidemiczną panującą w Polsce postanowiłem, że i ja wesprę polskie szpitale w walce. Zaprojektowałem "namiot" zakładany na łóżko szpitalne, dzięki któremu można transportować osobę zakażoną, nie narażając personelu medycznego oraz osób postronnych na kontakt z wirusem.
Używając takiego mobilnego namiotu szpital może transportować pacjenta pomiędzy oddziałami, wykorzystując powszechnie udostępnione korytarze i windy, a przy tym nie narażając tych miejsc na skażenie. Dodatkowo zwiększa komfort psychiczny ratowników, pielęgniarek i lekarzy, ponieważ stanowi fizyczną, a także widoczną barierę między nimi, a zarażonym pacjentem!
Cel zbiórki
Moim celem jest wyprodukowanie ok. 15-20 szt. takich namiotów. Aby tego dokonać przed szczytem zachorowań, muszę wyposażyć się w nowszą i szybszą drukarkę 3D, a także wszystkie pozostałe elementy do budowy namiotów w postaci:
- Filamentu, czyli materiału do drukarki 3D, z którego powstają wszystkie łączniki rurek i klipsy trzymające folię na miejscu,
- Rurek PCV, które tworzą cały stelaż "namiotu". Do budowy potrzeba aż 15 metrów rurek, czyli 5 szt.- są sprzedawane w odcinkach 3 metrowych.
- Folii, najważniejszy element budowli, to ona stanowi barierę, o której była mowa wcześniej. Na jeden namiot przypada ok. 10 m2 .
- Kolorowych taśm do oznaczenia poszczególnych elementów konstrukcji, aby budowa była szybka i intuicyjna.
Prace nad projektem trwały już 3 tygodnie przed zrzutką. Aktualnie pracuję również nad wersją mobilną do karetek. Najnowsze informacje na temat tej gałęzi projektu znajdują się w zakładce aktualności.
Do kogo trafią "namioty"?
Pierwszy, egzemplarz trafił już do tczewskiego szpitala. Aktualnie jestem w trakcie rozmów z innymi placówkami - skupiam się na tych najbardziej potrzebujących w woj. pomorskim. Szpital w Tczewie otrzyma jeszcze 1 sztukę. Kolejne ok. 10-15 szt. trafi najprawdopodobniej do Szpitala zakaźnego w Kościerzynie, aczkolwiek jestem dopiero w trakcie rozmów z tą placówką. Aktualny status liczby przekazanych namiotów dostępny w zakładce aktualności.
Kim jestem?
Jestem 15 latkiem mieszkającym w gminie Tczew. Aktualnie prowadzę współpracę z ratownikami medycznymi z Tczewa i Gdyni, od których pozyskuję informację na temat potrzeb w zakresie walki z koronawirusem. Dotychczas drukowałem przejściówki na filtry medyczne do profesjonalnych masek ochronnych, a także jestem zaangażowany w druk przyłbic dla szpitali w woj. pomorskim.
W razie wszelkich pytań proszę o kontakt poprzez email: [email protected] lub telefon: 503445696.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Takich ludzi nam potrzeba a nie tych co tracą czas na gierki...
Powodzenia.
Zarażaj swoimi pomysłami jak najwięcej młodzieży.
Powodzenia, trzymam kciuki :)
Brawo Filip, świetna inicjatywa obywatelska!
pozdrawiamy,
Krystian i Julia
Dzięki za to co robisz :)
Dzięki! :)
Powodzenia!
Dziękuje!