id: bbhmp2

Wódka ta co u Jacka na uro

Wódka ta co u Jacka na uro

0 zł
z 100
0%
zakończona
16.01.2018r
0
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 309 zrzutek i zebrali 1 060 693 962 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kultura picia alkoholu w Polsce jest dość specyficzna. Jeśli już pijemy, to dużo i szybko. Zazwyczaj w towarzystwie. Często tempo nadaje wodzirej, czy też gospodarz, który polewa toasty i pilnuje, żeby nikt się nie ociągał. Za ociągnie są karniaki, a jeśli znajdzie się ktoś, kto nie pije, zazwyczaj wydaje się reszcie bardzo podejrzany. Oczywiście wszyscy pijący są święcie przekonani o tym, że picie jest dobre, właściwe i wskazane. Bo jak tu nie napić się na chrzcinach, komunii, weselu, czy imieninach? Jak odmówić wzniesienia toastu za zdrowie szefa, kolegi, czy za cokolwiek innego? To byłaby zniewaga i każdy o tym wie. Wszak asertywność podczas picia jest bardzo niemile widziana. No dobra, ale co jeśli okazji nie ma? Jeśli na horyzoncie próżno wypatrywać pretekstu do wypicia kieliszka, bądź wzniesienia kufelka? Na to też są sposoby. Polacy w zanadrzu mają bowiem wiele alkoholowych pretekstów. Na dobrą sprawę, wystarczy zwykłe kichnięcie, by nadarzyła się okoliczność, do odkręcenia butelki. No bo przecież kicha się "nie na wodę", prawda? To rzecz jasna nie jedyne alkoholowe powiedzenie, będące pretekstem do rozpoczęcia biesiady. Tych jest o wiele więcej. Podczas redakcyjnej burzy mózgów zebraliśmy do kupy wszystkie alko-teksty, jakie przyszły nam do głowy i podzieliliśmy je na trzy grupy: Przed, w trakcie i po piciu. Te zaś, które nie pasowały nam do żadnej z grup, umieściliśmy w kategorii "Inne". Tak powstało nasze minikompendium alkoholowych powiedzeń Polaków, które rzecz jasna nie wyczerpuje tematu. Mamy jednak nadzieję, że jeśli zauważycie, że na liście brakuje jakiegoś istotnego powiedzenia, dopiszecie go w komentarzu. No to co panowie, siup w ten głupi dziób!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!