id: bbvbzd

Stwórzmy razem Podwodny Lokalizator Nurkowy Wavy

Stwórzmy razem Podwodny Lokalizator Nurkowy Wavy

Nasi użytkownicy założyli 1 038 058 zrzutek i zebrali 1 109 196 806 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Zakończyliśmy kampanię Crowdfundingową 💪

  Bardzo dziękujemy wszystkim wspierającym nas finansowo i nie tylko, naszym partnerom i ambasadorom 🤝 Zrealizowaliśmy wspólnie nasz główny cel kampanii, czyli stworzenie prototypu komunikacji podwodnej 🌊 Nagrody za wpłaty wyślemy do darczyńców w ciągu następnych dwóch tygodni 🎁


  Kolejnym naszym krokiem jest lokalizacja podwodna, nad którą pracujemy już od kilku tygodni i w niedługim czasie będziemy mogli podzielić się z Wami postępami prac na naszym fanpage na FB 🙉


  #partnerzywavy #potęgujmożliwości

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

r1f2fb17e1d80394.png

Misją naszego projektu jest zwiększenie przyjemności płynącej z uprawiania sportów wodnych tj. nurkowanie, kitesurfing czy pływanie. Ponadto zwiększanie świadomości nurków na temat ciekawych miejsc do nurkowania, zwiększania bezpieczeństwa w nurkowaniu, a także zwiększenie przyjemności płynącej z tego sportu. Od 3 lat nieustannie pracujemy nad naszym rozwiązaniem, jednak nasza determinacja i własne inwestycje nie wystarczają. Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby osiągnąć nasz cel i podbić międzynarodowe rynki!

Wavy to urządzenie, a także oprogramowanie mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo nurka pod wodą. Wyróżnia go nie tylko bezprzewodowy system lokalizacyjny, ale również duży nacisk na przyjemność płynącą z nurkowania. Z Wavy bezpiecznie zwiedzisz podwodny świat oraz podzielisz się wrażeniami ze swoimi bliskimi.

d4ef16fb81b52fd4.pngNasze urządzenie wysyła sygnał od nurka znajdującego się pod powierzchnią wody do bojki, która oblicza jego pozycję w czasie rzeczywistym. Bojka odpowiada również za wysyłanie pozycji nurka do osoby używającej smartfona na powierzchni. Zebrane dane trafiają do aplikacji mobilnej, w której możemy zobaczyć pozycję nurka w czasie rzeczywistym. W aplikacji  mobilnej nurkowie będą mogli znaleźć najlepsze dla nich miejsce do nurkowania, przeglądać swoje podwodne przygody, dzielić się nimi z rodziną i znajomymi, a w razie sytuacji awaryjnej wysłać sygnał SOS z nadajnika do aplikacji mobilnej.


Nasz zespół składa się z 6 osób: Damiana i Jakuba odpowiedzialnych za wizję projektu. Michała, Marcina i Łukasza zajmujących się oprogramowaniem naszego systemu. I Radka, który tworzy rozwiązania elektroniczne. Zdecydowaliśmy się wystartować z kampanią Crowdfundingową, ponieważ potrzebujemy funduszy na stworzenie w pełni funkcjonalnego prototypu naszego urządzenia i na wyprodukowanie kilku sztuk pilotażowych naszego systemu.

of5aa4e64cedb280.png

Naszym głównym celem, który chcemy osiągnąć dzięki kampanii Crowdfundingowej jest ukończenie prototypu komunikacji podwodnej, która pozwoli nam zlokalizować nurków pod wodą. W tym celu musimy zakupić odpowiednie moduły elektroniczne i sprzęt pomiarowy. Ponadto chcemy stworzyć strategię ochrony IP i uregulować prawa autorskie naszej aplikacji. Kolejnym bardzo ważnym krokiem dla nas będzie stworzenie prototypu wodoodpornej obudowy, która pozwoli nam zabezpieczyć nasze urządzenie. Po ukończeniu prototypu chcemy przeprowadzić testy naszego systemu z nurkami.

h0555e5cdd8324ac.png

Podzieliliśmy naszą kampanię na trzy progi. Pierwszy próg w wysokości 20 000 zł, który pozwolił nam zakupić odpowiedni sprzęt pomiarowy i potrzebne moduły elektroniczne. Osiągnęliśmy ten próg z pomocą kilku patronów, którzy odezwali się do nas tuż po starcie. Drugi próg osiągniemy przekraczając 30 000 zł wpłat. Pozwoli nam on rozpocząć prace nad prawną strategią ochrony naszego rozwiązania, uregulować prawa autorskie do naszej aplikacji z byłym członkiem zespołu i  stworzyć prototyp wodoodpornej obudowy dla naszego systemu. Ostatni próg 80 000 zł to kwota, która dodatkowo pozwoli nam wyprodukować kilka sztuk pilotażowych do wykorzystania podczas testów z nurkami.

zffe80f2f0e4f8aa.png


Lokalizacja nurka w czasie rzeczywistym

W aplikacji mobilnej będziemy mogli zobaczyć pozycję osoby nurkującej z naszym nadajnikiem w czasie rzeczywistym. Sygnał od nurka jest wysyłany do bojki, która oblicza lokalizację nurka

i przesyła tę informację do aplikacji mobilnej.

lfd856897d097cd5.pngSygnał SOS i ostrzeżenie

Dajemy możliwość wysłania sygnału SOS przez nurka do aplikacji mobilnej. Dodatkowo system sprawdza, czy nurek nie pozostaje zbyt długo w jednej pozycji i wysyła ostrzeżenie w aplikacji.

je4aca2f8ba47915.pngLogbook z trasą nurkową

W logbooku oprócz podstawowych informacji tj. głębokość, czas nurkowania, czy temperatura wody, pozwolimy również na podgląd przebytej trasy i napotkanych po drodze ciekawych atrakcji, czy wraków.

cc89ccaf589f429e.pngBaza miejsc i atrakcji podwodnych

W naszej aplikacji każdy będzie mógł wyszukać najlepsze miejsca i atrakcje podwodne do nurkowania. Ponadto aplikacja zasugeruje najlepsze miejsca na podstawie przebytych już nurkowań.

q454a1c63cf7af1f.png

yc93981d2086ad52.png

I miejsce na Microsoft Imagine Cup Poland 2018

04/2018 

III miejsce na Start.up.press Polish Press Group

06/2018 

Top 6 w kategorii BigData na Microsoft Imagine Cup World

07/2018

Grant Najlepsi z Najlepszych 3.0 MNiSW

09/2018 

Finalista konkursu „Mam pomysł na Startup” 2018, Młodzi w Łodzi

10/2018

I miejsce w Konkurs Konstrukcji Studenckich  NZS

05/2019 

III miejsce na Galileo Masters Czech Republic 2019

09/2019

Finalista konkursu „Start to the future”

09/2019

gc053589460a4857.png

Sporo już wiecie o naszym produkcie, ale warto też wspomnieć kto za nim stoi oraz jaka jest jego historia. Założycielami Wavy są Damian i Jakub, dwóch zagorzałych snowboardzistów, którzy poznali się na Zimowisku Politechniki Łódzkiej. Pierwsze spotkania i rozmowy zaowocowały tym, że wspólnymi siłami udało im się wcielić koncepcje Damiana, jaką jest Wavy, w życie. Skoro już przy nim jesteśmy, to jego głównymi cechami są opanowanie i ciągłe dążenie do wyznaczonego celu. Jako instruktor nurkowania ma wiele do zaoferowania i to właśnie on najlepiej rozumie podwodny świat. Warto wspomnieć, że jego pasja do nurkowania narodziła się po aż 10 latach treningów pływania z sukcesami na arenie wojewódzkiej czy ogólnopolskiej. Jako inżynier automatyki i robotyki postanowił rozwinąć swoje kompetencje w kierunkach menedżerskich i zawodowo zarządza procesem projektowym w branży IT. W projekcie odpowiedzialny jest za oprogramowanie komunikacji naziemnej i zarządzanie przebiegiem prac. 

d45b2829543fc6b9.png

Drugą osobą, która trzyma stery tego projektu jest Jakub. Projektant grafiki z zamiłowania oraz absolwent Politechniki Łódzkiej na kierunku Informatyka. Zdobyte projektowe doświadczenie na uczelni i poza nią, pomogło mu w zrozumieniu potrzeb rynkowych i problemów z jakim borykają się ludzie na co dzień. Czyni go to świetnym User Experience designerem, czym zajmuje się zawodowo. Łączy tę rolę z zarządzaniem zespołem jako team leader. Jest osobą niezwykle ceniącą sobie poczucie humoru i wizjonerem, który uwielbia inspirować ludzi w dążeniu do celu. Oprócz górskich wypraw kocha wiele sportów. Miłość do aktywnego trybu życia zapoczątkowały wieloletnie treningi karate sportowego, a przerodziło się to w pasję do koszykówki, jazdy na rolkach i łyżwach. Podczas swojego rozwoju miał nie tylko okazję realizować kilka własnych projektów startupowych, co zostało docenione na łamach artykułu klasyfikując go w 50 najważniejszych  ludzi na rynku startupowym przez NaTemat, ale również zawodowo dla sektora publicznego. 

fdd3155f0c46220b.pngWavy to również zespół, bez którego projekt nie miałby prawa bytu. Składa się na niego Marcin, Łukasz, Michał i Radek. Pierwsza trójka zajmuje się oprogramowaniem naszej aplikacji mobilnej oraz logiki chmurowej systemu. Każdy z nich specjalizuje się jednak w czymś innym, gdyż zadaniem Marcina jest przekucie wizualizacji Jakuba w działające widoki, Michał odpowiada za logikę rozwiązania i synchronizację danych, natomiast Łukasz jest ekspertem od aplikacji androidowych. Cała trójka ukończyła politechnikę Łódzką, na kierunku Informatyka. Opowiedzmy troszkę o tym, czym fascynują się każdego dnia. Michał nie tylko jest mistrzem klawiatury, ale również świetnie radzi sobie z graniem na gitarze. Dołóżmy do tego zainteresowanie psychologią i tworzy się niezwykle interesująca mieszanka.

d6d7ce4861b328fc.pngMichał nie jest jedynym fanem instrumentów strunowych, ponieważ Marcin również odnalazł w sobie pasję do muzyki. To co zwróciło jego uwagę to ukulele. Ostatni z trójki - Łukasz, kocha relaksować się podczas jazdy na rolkach i podczas grania ze znajomymi w siatkówkę. 

Ostatnim członkiem zespołu i również absolwentem Politechniki Łódzkiej, tym razem na kierunku Automatyka i Robotyka, jest Radek. Niczym wielkie legendy startupowe siedzi godzinami w garażu, dostarczając nam rozmaite rozwiązania technologiczne, niezbędne do ukończenia naszego projektu. Oprócz pasji do kinematografii, fotografii i tworzenia nowych rzeczy, niezwykle mocno fascynuje go rozwiązywanie problemów dotąd nierozwiązanych. 

hb2530bf7a573074.png

Wszyscy razem zebrani w jednym miejscu tworzymy Wavy. Nie jesteśmy jedynie projektem, który naszym zdaniem jest w stanie zrewolucjonizować rynek nurkowania rekreacyjnego, ale również zgraną drużyną, która nieustannie uzupełnia swoje braki i uparcie dąży do celu.

y75e2542022a3854.pnggdee15d845caa98f.png

ve0b9092a6a2b1cf.png

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 20

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Zniżka 15% na kursy nurkowe lub zakupy w Centrum nurkowym Seaquest
Voucher zniżkowy 15% na zakupy lub kursy nurkowe w Centrum nurkowym Seaquest (Łódź) ważny do 30.09.2022
100 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
Fotoobraz nr.5 na płótnie 20x30 ze zdjęciem podwodnego świata - autorstwa Marka Sadowskiego
Fotoobraz nr.5 na płótnie o wymiarach 20cm na 30cm, z wybranym zdjęciem, wykonanym przez fotografa nurkowego Marka Sadowskiego.
200 zł
Zakończona
Inne
Fotoobraz nr.4 na płótnie 20x30 ze zdjęciem podwodnego świata - autorstwa Ryszarda Jelonka
Fotoobraz nr.4 na płótnie o wymiarach 20cm na 30cm, z wybranym zdjęciem, wykonanym przez fotografa nurkowego Ryszarda Jelonka.
200 zł
Zakończona
Inne
Fotoobraz nr.1 na płótnie 20x30 ze zdjęciem podwodnego świata autorstwa - Ryszarda Jelonka
Fotoobraz nr.1 na płótnie o wymiarach 20cm na 30cm, z wybranym zdjęciem, wykonanym przez fotografa nurkowego Ryszarda Jelonka.
200 zł
Zakończona
Inne
Fotoobraz nr.2 na płótnie 20x30 ze zdjęciem podwodnego świata - autorstwa Ryszarda Jelonka
Fotoobraz nr.2 na płótnie o wymiarach 20cm na 30cm, z wybranym zdjęciem, wykonanym przez fotografa nurkowego Ryszarda Jelonka.
200 zł
Zakończona
Inne
Fotoobraz nr.3 na płótnie 20x30 ze zdjęciem podwodnego świata - autorstwa Ryszarda Jelonka
Fotoobraz nr.3 na płótnie o wymiarach 20cm na 30cm, z wybranym zdjęciem, wykonanym przez fotografa nurkowego Ryszarda Jelonka.
200 zł
Zakończona
Inne
Fotoobraz nr.7 na płótnie 20x30 ze zdjęciem podwodnego świata - autorstwa Marka Sadowskiego
Fotoobraz nr.7 na płótnie o wymiarach 20cm na 30cm, z wybranym zdjęciem, wykonanym przez fotografa nurkowego Marka Sadowskiego.
200 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Fotoobraz nr.8 na płótnie 20x30 ze zdjęciem podwodnego świata - autorstwa Marka Sadowskiego
Fotoobraz nr.8 na płótnie o wymiarach 20cm na 30cm, z wybranym zdjęciem, wykonanym przez fotografa nurkowego Marka Sadowskiego.
200 zł
Zakończona
Inne
Fotoobraz nr.6 na płótnie 20x30 ze zdjęciem podwodnego świata - autorstwa Marka Sadowskiego
Fotoobraz nr.6 na płótnie o wymiarach 20cm na 30cm, z wybranym zdjęciem, wykonanym przez fotografa nurkowego Marka Sadowskiego.
200 zł
Zakończona

Wpłaty 22

KP
Karolina NJ
200 zł
JW
Jarek W.
120 zł
ŁK
Aramis
111 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AS
Asia
100 zł
MI
Marcin W.
100 zł
TS
Tomasz Stachura
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
NG
Natalia
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!