id: bc2c2n

Wspomnienie Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza

Wspomnienie Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza

Nasi użytkownicy założyli 1 035 582 zrzutki i zebrali 1 103 216 608 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Aktualne informacje o książce znajdują się na stronie www.odrakiewicz.pl. Pod tym adresem będzie można pobrać bezpłatny e-book.


Aktualizacja lipiec 2022: Treść książki o Celinie Mróz i Jarosławie Frąckiewiczu jest gotowa, obecnie trwają prace redakcyjne i wydawnicze. Książka w wersji papierowej nie będzie dostępna w powszechnej sprzedaży - wydrukujemy tylko tyle egzemplarzy, ile będzie przeznaczonych dla wspierających zrzutkę. Zachęcamy do wsparcia wydania!


"W lipcu 2011 roku opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o tragicznej śmierci Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza, zamordowanych na Ukajali w Peru. Wstrząsnęła i mną, gdy poszukiwania pary moich kajakowych przyjaciół, w których w pewnym stopniu uczestniczyłem, doprowadziły do dramatycznego odkrycia. Chciałbym jednak, by o Celinie i Jarku wspominać nie tylko w kontekście ich tragicznej śmierci i analiz o niebezpieczeństwach czyhających na przemierzających Amazonię eksploratorów. Nade wszystko, trzeba pamiętać o dwóch bliskich sobie osobach, które z ogromnym entuzjazmem i radością wspólnie podróżowały przez życie i kajakami przez świat. Warto przywołać historie o pasjonatach, którzy wsiadali do swoich składaków, by płynąć na spotkanie nowych rzek, nowych miejsc, nowych ludzi i przygód. Warto przytoczyć ich relacje z podróży, prezentowane choćby na gdyńskich Kolosach, które porywały oczarowaną nimi publiczność na kajakowy spływ śladem tej niezwykłej dwójki i niewątpliwie urzekną także Czytelników książki Marcina Odrakiewicza."

Piotr Chmieliński, kajakarz, zdobywca (z grupą Canoandes) Kanionu Colka, pierwszy człowiek, który przepłynął Amazonkę od źródeł do ujścia.Jarek i Celina byli podróżnikami znanymi z 'filozofii pozytywnego podróżowania' – zarażali otwartością, inspirowali, animowali. Byli dobrymi duchami każdego towarzystwa. Chętnie dzielili się swoimi pasjami, wartościami i pozytywnym myśleniem. Twórcy nieformalnej grupy TT, aktywni uczestnicy imprez Stowarzyszenia Podróżników Horyzont oraz Kawiarenki pod Żaglami. On, emerytowany wykładowca Instytutu Filozofii Uniwersytetu Gdańskiego, Ona, emerytowana inżynier, pracownica m.in. Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, łączeni pasją i otwartością wspólnie przemierzali świat zarażając swą pasją innych.


"Celina Mróz i Jarek Frąckiewicz to było wspaniałe małżeństwo połączone pasją do turystyki kajakowej. Ich sposób poznawania kraju i świata z kajaka cieszył się zaciekawieniem i podziwem innych. Pogodni, radośni, rozśpiewani, nastawieni przyjaźnie do wszystkich. Książka pozwoli nam zachować w pamięci tak interesujące osobowości."

Aleksander Doba, kajakarz, pierwszy człowiek który samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem.


Czterokrotni laureaci Kolosów:

Kolosy 2003: Nagroda Publiczności za najlepszą prezentację (wspólnie),

Kolosy 2007: Nagroda Publiczności za najlepszą prezentację (JF),

Kolosy 2008: Nagroda Publiczności wyróżnienie (JF wraz z Wiesławem Michalakiem)

Kolosy 2010: Nagroda Specjalna (JF).Książka, oprócz wersji papierowej, będzie dostępna również bezpłatnie w formie elektronicznej, żeby pozytywne przesłanie Celiny i Jarka mogło dotrzeć jak najszerzej. Zbiórka przeznaczona jest na pokrycie kosztów przygotowania wersji elektronicznej, tj. redakcję, korektę, skład, opracowanie graficzne oraz fotoedycję, jak i utrzymanie serwera i skryptów obsługujących pobieranie e-booka. Oprócz tego konieczny jest, niezależny od ebookowego, skład dla wersji papierowej oraz związana z tym fotoedycja. Pozostała część zbiórki zostanie przeznaczona na druk papierowego wydania.


"Opracowywana przez Marcina Odrakiewicza książka o akcji poszukiwawczej po zaginionych na rzece Ukajali kajakarzach, Celinie Mróz i Jarosławie Frąckiewiczu, przedstawia ciekawą historię o wyzwaniu jakie postawili sobie ich przyjaciele i znajomi. Zorganizowane przez nich przedsięwzięcie, angażujące ludzi na trzech kontynentach, pozwoliło na poznanie prawdy o tej tragedii jak i ujęcie morderców kajakarzy z Gdańska. Książka też przybliży sylwetki Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza, odważnego, nietuzinkowego małżeństwa, które na kajakach spłynęło dzikimi rzekami całego niemal świata. Dziesiąta rocznica tych wydarzeń prosi o przypomnienie tego dramatu, którym interesowała się cała Polska."

Michał Kochańczyk, podróżnik, kierownik akcji poszukiwawczej w 2011 roku.


Książką przygotowywana jest pod patronatem Magazynu Kajakowego WIOSŁOkf4de6e74320c846.png


Wszystkich chcących podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z Celiną i Jarkiem zapraszam do kontaktu mailowego [email protected].

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 5

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Podziękowanie na końcu książki
Podziękowanie dla wszystkich darczyńców, wymienionych imiennie, zostanie umieszone na końcu książki. To dzięki Waszemu wsparciu książka będzie dostępn...
1 zł

Kupione 3

Zakończona
Inne
Książka w wersji papierowej + pocztówki
Podziękowania na końcu książki, egzemplarz w wersji papierowej wraz z przesyłką na terenie Polski oraz pocztówki z fotografiami z podróży Celiny i Jar...
49 zł

Kupione 26 z 26

Zakończona
Inne
Książka w wersji papierowej
Podziękowanie na końcu książki oraz papierowe wydanie z przesyłką na terenie Polski
80 zł

Kupione 42

Zakończona
Inne
Książka w wersji papierowej z filmem DVD
Podziękowanie na końcu książki oraz papierowe wydanie wraz z dołączoną płytą DVD z filmami z wypraw i wycieczek Celiny i Jarka oraz pocztówkami ze zdj...
200 zł

Kupione 17 z 17

Zakończona
Inne
Mecenat wydania
Spersonalizowane podziękowanie Mecenasowi wydania zajmujące co najmniej jedną czwartą strony, zarówno w papierowej, jak i elektronicznej wersji książk...
5000 zł

Kupione 1

Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 110

AS
Andrzej Stelmasiewicz
MS
Marzenna Sztobryn
GM
Grażyna Mańkucka-Caban
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
PC
Piotr Chmielinski
600 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
380 zł
WM
Wiesław Michalak
KS
Krystyna Szabuniewicz Jacek Roehring
300 zł
PC
Piotr Cieślak
280 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków