id: bc2c2n

Wspomnienie Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza

Wspomnienie Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza

Opis zrzutki

"W lipcu 2011 roku opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o tragicznej śmierci Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza, zamordowanych na Ukajali w Peru. Wstrząsnęła i mną, gdy poszukiwania pary moich kajakowych przyjaciół, w których w pewnym stopniu uczestniczyłem, doprowadziły do dramatycznego odkrycia. Chciałbym jednak, by o Celinie i Jarku wspominać nie tylko w kontekście ich tragicznej śmierci i analiz o niebezpieczeństwach czyhających na przemierzających Amazonię eksploratorów. Nade wszystko, trzeba pamiętać o dwóch bliskich sobie osobach, które z ogromnym entuzjazmem i radością wspólnie podróżowały przez życie i kajakami przez świat. Warto przywołać historie o pasjonatach, którzy wsiadali do swoich składaków, by płynąć na spotkanie nowych rzek, nowych miejsc, nowych ludzi i przygód. Warto przytoczyć ich relacje z podróży, prezentowane choćby na gdyńskich Kolosach, które porywały oczarowaną nimi publiczność na kajakowy spływ śladem tej niezwykłej dwójki i niewątpliwie urzekną także Czytelników książki Marcina Odrakiewicza."

Piotr Chmieliński, kajakarz, zdobywca (z grupą Canoandes) Kanionu Colka, pierwszy człowiek, który przepłynął Amazonkę od źródeł do ujścia.Jarek i Celina byli podróżnikami znanymi z 'filozofii pozytywnego podróżowania' – zarażali otwartością, inspirowali, animowali. Byli dobrymi duchami każdego towarzystwa. Chętnie dzielili się swoimi pasjami, wartościami i pozytywnym myśleniem. Twórcy nieformalnej grupy TT, aktywni uczestnicy imprez Stowarzyszenia Podróżników Horyzont oraz Kawiarenki pod Żaglami. On, emerytowany wykładowca Instytutu Filozofii Uniwersytetu Gdańskiego, Ona, emerytowana inżynier, pracownica m.in. Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, łączeni pasją i otwartością wspólnie przemierzali świat zarażając swą pasją innych.


"Celina Mróz i Jarek Frąckiewicz to było wspaniałe małżeństwo połączone pasją do turystyki kajakowej. Ich sposób poznawania kraju i świata z kajaka cieszył się zaciekawieniem i podziwem innych. Pogodni, radośni, rozśpiewani, nastawieni przyjaźnie do wszystkich. Książka pozwoli nam zachować w pamięci tak interesujące osobowości."

Aleksander Doba, kajakarz, pierwszy człowiek który samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem.


Czterokrotni laureaci Kolosów:

Kolosy 2003: Nagroda Publiczności za najlepszą prezentację (wspólnie),

Kolosy 2007: Nagroda Publiczności za najlepszą prezentację (JF),

Kolosy 2008: Nagroda Publiczności wyróżnienie (JF wraz z Wiesławem Michalakiem)

Kolosy 2010: Nagroda Specjalna (JF).Książka, oprócz wersji papierowej, będzie dostępna również bezpłatnie w formie elektronicznej, żeby pozytywne przesłanie Celiny i Jarka mogło dotrzeć jak najszerzej. Zbiórka przeznaczona jest na pokrycie kosztów przygotowania wersji elektronicznej, tj. redakcję, korektę, skład, opracowanie graficzne oraz fotoedycję, jak i utrzymanie serwera i skryptów obsługujących pobieranie e-booka. Oprócz tego konieczny jest, niezależny od ebookowego, skład dla wersji papierowej oraz związana z tym fotoedycja. Pozostała część zbiórki zostanie przeznaczona na druk papierowego wydania.


"Opracowywana przez Marcina Odrakiewicza książka o akcji poszukiwawczej po zaginionych na rzece Ukajali kajakarzach, Celinie Mróz i Jarosławie Frąckiewiczu, przedstawia ciekawą historię o wyzwaniu jakie postawili sobie ich przyjaciele i znajomi. Zorganizowane przez nich przedsięwzięcie, angażujące ludzi na trzech kontynentach, pozwoliło na poznanie prawdy o tej tragedii jak i ujęcie morderców kajakarzy z Gdańska. Książka też przybliży sylwetki Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza, odważnego, nietuzinkowego małżeństwa, które na kajakach spłynęło dzikimi rzekami całego niemal świata. Dziesiąta rocznica tych wydarzeń prosi o przypomnienie tego dramatu, którym interesowała się cała Polska."

Michał Kochańczyk, podróżnik, kierownik akcji poszukiwawczej w 2011 roku.


Książką przygotowywana jest pod patronatem Magazynu Kajakowego WIOSŁOkf4de6e74320c846.png


Wszystkich chcących podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z Celiną i Jarkiem zapraszam do kontaktu mailowego [email protected]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 53

MS
Marzenna Sztobryn
2 800 zł
GM
Grażyna Mańkucka-Caban
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
P
Piotr Chmielinski
600 zł
 
Dane ukryte
500 zł
K
Krystyna Szabuniewicz Jacek Roehring
300 zł
A
Adam Rohatyński
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
ZG
Zbigniew Galiński
200 zł
E
Elżbieta Kiełbasiewicz
200 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • MS
    Marzenna Sztobryn

    Wpłata to pozostałe pieniadze po zbiórce na kamień upamietniajacy Celinkę i Jarka + drobne odsteki +wyrównanie do okrągłej kwoty

    2 800 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Podziękowanie na końcu książki

Podziękowanie dla wszystkich darczyńców, wymienionych imiennie, zostanie umieszone na końcu książki. To dzięki Waszemu wsparciu książka będzie dostępna bezpłatnie w formie elektronicznej, pozwalając dotrzeć pozytywnemu przesłaniu Celiny i Jarka jak najszerzej.

rozwiń

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 27 lipca, 2021

Wybieram
Wpłać 49 zł i więcej
Książka w wersji papierowej + pocztówki

Książka w wersji papierowej wraz z przesyłką na terenie Polski oraz pocztówki z fotografiami z podróży Celiny i Jarka.

rozwiń

wybrano 21 razy

przewidywana dostawa: 5 sierpnia, 2021

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Książka w wersji papierowej z filmem DVD

Limitowane, specjalne wydanie książki w wersji papierowej, wraz z dołączoną płytą DVD z filmami z wypraw i wycieczek Celiny i Jarka oraz pocztówkami ze zdjęciami z ich podróży. Zapewniamy przesyłkę na terenie Polski.

rozwiń

wybrano 17 razy (pozostało 83 z 100)

przewidywana dostawa: 5 sierpnia, 2021

Wybieram
Wpłać 5000 zł i więcej
Mecenat wydania

Początkowa strona książki poświęcona Mecenasowi wydania zarówno w papierowej, jak i elektronicznej wersji książki. Oferta zarówno dla osób prywatnych, jak i firm i instytucji.

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

691 717 zrzutek

i zebrali

456 296 484 zł

A ty na co dziś zbierasz?