id: bc52gw

Zbiórka na środki ochrony bezpośredniej oraz wsparcie dla seniorów i ich rodzin w czasie pandemii koronawirusa

Zbiórka na środki ochrony bezpośredniej oraz wsparcie dla seniorów i ich rodzin w czasie pandemii koronawirusa

2 466 zł 
z 20 000 zł
12%
zakończona 31.05.2020r
21 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

„zŁĄCZEni dla seniorów”

 Bieżący czas łączy każdego z nas. Wirus zamknął nas w domach, nie możemy chodzić do pracy, do szkół, na spacery. Nie możemy robić tego, co swobodnie robiliśmy jeszcze dwa miesiące temu. Wielu z nas spędza ten czas z rodziną, z dziećmi. Jednak wśród nas są osoby, które czują się teraz bardzo samotne, czują, że nie mają po co żyć.

 Wyobraź sobie, że każdego dnia jesteś sam. Może masz rodzinę, ale jest ona daleko, bądź stale zabiegana. Rozmawiacie przez telefon, ale brakuje Ci bliskości, dotyku dłoni. Chciałbyś z kimś porozmawiać przy kawie, ale jedyny rozmówca jest po drugiej stronie szklanego ekranu. Chcesz być potrzebny, ale komu? Każdy teraz walczy i dba o siebie. Widzisz co się dzieje na świecie, ale nie masz środków ani narzędzi, by pomagać innym ludziom, bo jak możesz pomóc, gdy jesteś zamknięty w czterech ścianach? Jeszcze niedawno chodziłeś na spotkania, zajęcia, wykłady. Ćwiczyłeś swój umysł, swoje ciało i duszę. Karaoke, bale, gry planszowe… Wszystko jednego dnia się zmieniło… Czekałeś na wizytę u lekarza całe wieki. Ale jak możesz opuścić miejsce zamieszkania, gdy nie masz ani maseczki, ani rękawiczek? To mogłoby być bardzo niebezpieczne. Dzwonisz po pomoc, a nikt nie odbiera. Ogarnia Cię coraz większy strach. Wydaje Ci się, że jesteś pozostawiony sam. Sam z problemem, ze strachem, ze swoimi łzami, byś może siedząc na wózku inwalidzkim na ósmym piętrze bloku. 

A teraz wyobraź sobie, że ktoś wyciąga do Ciebie pomocną dłoń. Mówi: „Potrzebuję Cię! Jesteś niezwykle ważny! Dzięki Tobie świat może być piękniejszy”. Zapala się w Tobie iskra nadziei, czujesz, że znowu masz cel w życiu. Wiesz, że od Twojego zaangażowania zależy zdrowie i szczęście wielu ludzi, Twoich sąsiadów, Twoich towarzyszy gier planszowych, znajomych z klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku. To właśnie Ty, nikt inny, może nieść im uśmiech i spokój w ten trudny czas. Możesz być ich iskierką i przewodnikiem. Teraz to Ty możesz pokazać innym, jak niewiele trzeba, by odnaleźć w sobie chęć do działania i niesienia pomocy. W końcu wszyscy jesteśmy ze sobą złączeni. 

 

Szanowni Państwo, w tym trudnym dla wszystkich czasie, a szczególnie dla wszystkich seniorów, zachęcamy do włączenia się do akcji „Złączeni dla seniorów”.

Po co to robimy? Codziennie odbieramy telefony od seniorów, którzy muszą wyjść do lekarza, MOPRu lub w inne miejsca, w których muszą stawić się osobiście, a nie mają odpowiedniej ochrony. Dzwonią też osoby, które otwierając drzwi np. listonoszowi czułyby się bezpieczniej mając maseczkę, rękawiczki. Obecnie jest bardzo trudno w sklepach znaleźć rękawiczki, maseczki, żele antybakteryjne. Stąd pomysł aby zorganizować zbiórkę środków finansowych, którą przeznaczymy na zakup materiałów, rękawiczek, żeli, a wszystko to dla szczecińskich seniorów.

W ramach akcji pragniemy również zaktywizować osoby, które do tej pory prężnie działały w klubach, organizacjach, ale z wiadomych przyczyn muszą teraz przebywać w domach. To właśnie m.in. oni przygotowują różne rzeczy i rękodzieła, które podlegają licytacji. Sprzedaż tych przedmiotów tutaj sprawi, że poczują się oni z powrotem potrzebni i ważni, a cel na jaki zostaną przekazane środki nada ich pracy szczególnej wartości. Wniosek – licytując u nas stwarzasz podwójną korzyść dla społeczeństwa senioralnego!

Na co zbieramy? Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony bezpośredniej (maseczek, żeli, rękawiczek), a także materiałów do uszycia maseczek wielorazowych, które będą przekazywane seniorom. Z części środków w razie konieczności zakupimy drobne materiały (np. włóczkę, papier kolorowy, klej, szydełka), z których seniorzy będą robić przedmioty na licytacje.

 Złotówka która może wydawać się niczym, może być wszystkim dla drugiej osoby. Może być uśmiechem, bezpieczeństwem, spokojem. Może pozwolić poczuć, że życie, mimo tej całej sytuacji dalej się toczy, poczuć, że ja też jestem w tym życiu potrzebny.

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 21

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

880 230 zrzutek

i zebrali

810 547 933 zł

A ty na co dziś zbierasz?