koniec za 170 dni ID: bc8b7k

Zrzuta na sztukę

Zebrano 3 091 zł
z kwoty 8 000 zł

38 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

530
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Zrzuta na Sztukę!


Zbieramy pieniądze na bierzącą działalność !

Dzięki tobie będziemy mogli dalej tworzyć spektakle, wystawy, zapraszać zaprzyjaźnione teatry z całego świata, realizować kolejne otwarte warsztaty artystyczne czy przygotowywać wydarzenia uliczne, dla naszej wspólnej korzyści.

Zrzeszamy i współpracujemy z aktorami teatralnymi, animatorami, plastykami, śpiewakami, badaczami historii i literatury a także innymi duszami poszukującymi.

W rytmie codziennym nasi artyści współpracują z takimi instytucjami jak Gdański Teatr Szekspirowski, Teatr Gardzienice, Akademia Sztuk Pięknych, Teatr w Oknie, Teatr Gdynia Główna czy fundacja Wspólnota Gdańska, Laboratorium Pieśni.

Nasz teatr dokonuje ciągłej transgresji – docieramy tam, gdzie inni zobaczyli nieprzebyty mur. Dokonujemy rzeczy niemożliwych organizując największe w skali Europy parady uliczne, spektakle grane dla naszej publiczności w śniegu i deszczu. Poszukujemy teatru na ulicy, scenie, w sytuacjach codziennych czy na wyprawach do odległych krajów, Przebijamy się z naszymi projektami rozwijając artystów w ich pasjach, a także odnajdujemy ją w sercach, każdego kto zazna naszych warsztatów.

Jesteśmy ludźmi teatru. Nasza miłość do sztuki trwa. Pozwól nam się nią dzielić.


Zobacz czego już dokonaliśmy


Szekspir 400

Na zaproszenie prof. Jerzego Limona, Dyrektora Teatru Szekspirowskiego, zrealizowaliśmy, bodaj największe na świecie, misteryjne widowisko uliczne realizowane z okazji obchodów czterechsetlecia śmierci Szekspira! Imponujący i chwytający za serce kondukt żałobny złożony z 400 umalowanych i ucharakteryzowanych wolontariuszy ruszył ulicą długą w Gdańsku po czym dotarł do Teatru Szekspirowskiego, gdzie odbyła się etiuda teatralna z Grzegorzem Gzylem, który wcielił się w rolę ducha Szekspira.

Każdy z 400 uczestników przeszedł warsztaty teatralne ułatwiające wejście role, przygotowaliśmy 400 kostiumów, makijaży i scenografię.

Artykuły i nagrania z tego wydarzenia obiegły cały świat, a relacje pojawiły się m.in w Japoni, Meksyku, Indiach, Stanach Zjednoczonych, w całej Europie, a nawet w Etiopii. Gościliśmy na głównych stronach Yahoo, MSN oraz the Guardian.

A wszystko to, nie posiadając sceny, magazynu czy nawet biura :)


Realizacja teledysku "Jesteśmy Rodziną"

Zrealizowaliśmy wyjątkowy teledysk przy Kampani "Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!" na zaproszenie Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT Tolerado.

Obejrzało go wiele tysięcy osób i był szeroko omawiany w mediach.
Miesiąc intensywnych przygotowań, cztery dni zdjęciowe, czterdzieści zaangażowanych osób. A oto efekt:


Parady uliczne podczas festiwalu etnowiosnowisko


Piękna rytualna Parada uliczna na przełomie marca i kwietnia. W trakcie jej trwania dochodzi do walki pomiędzy siłami zimy i wiosny, aby grabarz mógł ostatecznie pogrążyć Panią Marzannę.


From Poland With Love - Spektakl


Spektakl był próbą skonfrontowania inteligentnego patriotyzmu z odrzuceniem polskości. Artefakty rzeczywistości i matryce zasłyszanych zabobonów stanowią esencję spektaklu zbudowanego skojarzeniowo. Aktorzy natomiast stanowią ciało zbiorowe. Stado aktorów działa bardziej na emocje widza niż rozumowanie. Sceny rozgrywają się w kolejnych przedziałach pociągu, eksponując mieszkańców i banitów tej naszej wspólnej synczyzny.

Całość inspirowana twórczością Witolda Gombrowicza oraz Jacka Kaczmarskiego.


Hipergenitalia Witkacego - Spektakl.

Grand Prix oraz nagroda jurora honorowego za spektakl “Hipergenitalia w kolorze rakowym Witkacego” na Ogólnopolskim konkursie interpretacji dzieł S.I. Witkiewicza “Witkacy pod strzechy” w Słupsku w 2015r.


Romeo i Julia - spektakl edukacyjne

Romeo i Julia" to spektakl w reżyserii Marzeny Nieczuji-Urbańskiej, aktorki, reżyser i pedagog. Obecnie został reaktywowany po latach przez Teatr Korkoro - trójmiejski teatr niezależny. Spektakl który cieszył się niesamowitą popularnością dzięki Wybrzeżakowi, dziś w odsłonie Teatru Korkoro, zachwyci zupełnie nową jakością emocji i prawdy.

W spektaklu grają młodzi ludzie, którzy zmierzą się z tym tekstem po raz pierwszy, u boku uczestników poprzedniej realizacji. Jest to próba konfrontacji współczesności z klasycznym tekstem Williama Shakespeare`a . W przeciwieństwie do przestrzeni teatralnej z podziałem na scenę i widownię, u nas aktor jest cały czas widoczny, za widzem, przed widzem, obok widza. Nie posiadamy muzyki ilustrującej, bogactwa strojów, rekwizytów, dekoracji. Wyjątkowość tego spektaklu polega na tym, że naszą scenografią, muzyką i kostiumem jest żywy człowiek w kreacji aktorskiej.Interwencje w przestrzeń publiczną

Seria kreatywnych interwencji w przestrzeń publiczną na ulicach trójmiasta:

Kolorowo, prowokacyjnie, kreatywnie


Podczas naszych działań przeszkoliliśmy na darmowych warsztatach teatralnych 725 osób !! Zobaczyło nas na żywo, podczas wydarzeń ulicznych, jak i na scenie 27500 widzów! Zasięg filmów, zdjęć i wzmianek o naszych akcjach liczony jest w setkach tysięcy!


Jesteśmy Teatrem Korkoro - teatrem niezależnym. Nie finansuje nas, żadna prywatna, ani miejska instytucja. Wszystko co widziałeś było wypracowane własnymi środkami lub finansowane przez organizacje współpracujące, które wiedziały, że tworzymy odważnie.

Panie i panowie… Zrzuta na Sztukę!


Dzięki wam możemy tworzyć kolejne piękne wydarzenia, planujemy m.in:


Spektakl w oparciu o historię polskich czarownic spalonych na stosie, umieszczony w realiach słowiańskich mitologii przedchrześcijańskich

Regularne otwarte warsztaty artystyczne

Mamy mnóstwo pasji i skuteczności... potrzebujemy siedziby.
Wesprzyj nas lub udostępnij dalejZ miłością
Zespół Teatru Korkoro


Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy
1 000 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia!

Użytkownik anonimowy
1 000 zł

Użytkownik anonimowy

Super! Popieram działalność tego Teatru!

Adrianna Kucner

Powodzenia!

WK

Wioleta Karwacka

Powodzenia, Teatrze Korkoro!

Dane ukryte
1 000 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 000 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
350 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
133 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
44 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
28 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
8 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
Nasi użytkownicy założyli

335 218 zrzutek

Pomóż zebrać 8 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

530
udostępnień

NAGRODY

20 zł i więcej

       

wybrano 7 razy

40 zł i więcej

  

wybrano 4 razy

100 zł i więcej

       

wybrano 3 razy

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.