3 091 zł 
z 8 000 zł
38%
zakończona 05.01.2020r
23 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zrzuta na Sztukę!

Zbieramy pieniądze na bierzącą działalność !

Dzięki tobie będziemy mogli dalej tworzyć spektakle, wystawy, zapraszać zaprzyjaźnione teatry z całego świata, realizować kolejne otwarte warsztaty artystyczne czy przygotowywać wydarzenia uliczne, dla naszej wspólnej korzyści.

Zrzeszamy i współpracujemy z aktorami teatralnymi, animatorami, plastykami, śpiewakami, badaczami historii i literatury a także innymi duszami poszukującymi.

W rytmie codziennym nasi artyści współpracują z takimi instytucjami jak Gdański Teatr Szekspirowski, Teatr Gardzienice, Akademia Sztuk Pięknych, Teatr w Oknie, Teatr Gdynia Główna czy fundacja Wspólnota Gdańska, Laboratorium Pieśni.

Nasz teatr dokonuje ciągłej transgresji – docieramy tam, gdzie inni zobaczyli nieprzebyty mur. Dokonujemy rzeczy niemożliwych organizując największe w skali Europy parady uliczne, spektakle grane dla naszej publiczności w śniegu i deszczu. Poszukujemy teatru na ulicy, scenie, w sytuacjach codziennych czy na wyprawach do odległych krajów, Przebijamy się z naszymi projektami rozwijając artystów w ich pasjach, a także odnajdujemy ją w sercach, każdego kto zazna naszych warsztatów.Jesteśmy ludźmi teatru. Nasza miłość do sztuki trwa. Pozwól nam się nią dzielić.

Zobacz czego już dokonaliśmy

Szekspir 400

Na zaproszenie prof. Jerzego Limona, Dyrektora Teatru Szekspirowskiego, zrealizowaliśmy, bodaj największe na świecie, misteryjne widowisko uliczne realizowane z okazji obchodów czterechsetlecia śmierci Szekspira! Imponujący i chwytający za serce kondukt żałobny złożony z 400 umalowanych i ucharakteryzowanych wolontariuszy ruszył ulicą długą w Gdańsku po czym dotarł do Teatru Szekspirowskiego, gdzie odbyła się etiuda teatralna z Grzegorzem Gzylem, który wcielił się w rolę ducha Szekspira.

Każdy z 400 uczestników przeszedł warsztaty teatralne ułatwiające wejście role, przygotowaliśmy 400 kostiumów, makijaży i scenografię.

Artykuły i nagrania z tego wydarzenia obiegły cały świat, a relacje pojawiły się m.in w Japoni, Meksyku, Indiach, Stanach Zjednoczonych, w całej Europie, a nawet w Etiopii. Gościliśmy na głównych stronach Yahoo, MSN oraz the Guardian.

A wszystko to, nie posiadając sceny, magazynu czy nawet biura :)

Media o wydarzeniu:

TVN24

EPA (European Pressfoto Agency)

Daily Mail / Mail Online (Wielka Brytania)

Hurriyet Daily News (Turkey and Region)

Wochenblatt, De Zeitung fur alle (Niemcy)

ABC News (Australian Broadcasting Corporation)

The Times of India

El Sol de Mexico

Realizacja teledysku "Jesteśmy Rodziną"

Zrealizowaliśmy wyjątkowy teledysk przy Kampani "Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!" na zaproszenie Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT Tolerado.

Obejrzało go wiele tysięcy osób i był szeroko omawiany w mediach. Miesiąc intensywnych przygotowań, cztery dni zdjęciowe, czterdzieści zaangażowanych osób. A oto efekt:

Parady uliczne podczas festiwalu etnowiosnowisko

Piękna rytualna Parada uliczna na przełomie marca i kwietnia. W trakcie jej trwania dochodzi do walki pomiędzy siłami zimy i wiosny, aby grabarz mógł ostatecznie pogrążyć Panią Marzannę.

From Poland With Love - Spektakl

Spektakl był próbą skonfrontowania inteligentnego patriotyzmu z odrzuceniem polskości. Artefakty rzeczywistości i matryce zasłyszanych zabobonów stanowią esencję spektaklu zbudowanego skojarzeniowo. Aktorzy natomiast stanowią ciało zbiorowe. Stado aktorów działa bardziej na emocje widza niż rozumowanie. Sceny rozgrywają się w kolejnych przedziałach pociągu, eksponując mieszkańców i banitów tej naszej wspólnej synczyzny.

Całość inspirowana twórczością Witolda Gombrowicza oraz Jacka Kaczmarskiego.

Hipergenitalia Witkacego - Spektakl.

Grand Prix oraz nagroda jurora honorowego za spektakl “Hipergenitalia w kolorze rakowym Witkacego” na Ogólnopolskim konkursie interpretacji dzieł S.I. Witkiewicza “Witkacy pod strzechy” w Słupsku w 2015r.

Romeo i Julia - spektakl edukacyjne

Romeo i Julia" to spektakl w reżyserii Marzeny Nieczuji-Urbańskiej, aktorki, reżyser i pedagog. Obecnie został reaktywowany po latach przez Teatr Korkoro - trójmiejski teatr niezależny. Spektakl który cieszył się niesamowitą popularnością dzięki Wybrzeżakowi, dziś w odsłonie Teatru Korkoro, zachwyci zupełnie nową jakością emocji i prawdy.

W spektaklu grają młodzi ludzie, którzy zmierzą się z tym tekstem po raz pierwszy, u boku uczestników poprzedniej realizacji. Jest to próba konfrontacji współczesności z klasycznym tekstem Williama Shakespeare`a . W przeciwieństwie do przestrzeni teatralnej z podziałem na scenę i widownię, u nas aktor jest cały czas widoczny, za widzem, przed widzem, obok widza. Nie posiadamy muzyki ilustrującej, bogactwa strojów, rekwizytów, dekoracji. Wyjątkowość tego spektaklu polega na tym, że naszą scenografią, muzyką i kostiumem jest żywy człowiek w kreacji aktorskiej.

Interwencje w przestrzeń publiczną

Seria kreatywnych interwencji w przestrzeń publiczną na ulicach trójmiasta:

Kolorowo, prowokacyjnie, kreatywnie

Podczas naszych działań przeszkoliliśmy na darmowych warsztatach teatralnych 725 osób !! Zobaczyło nas na żywo, podczas wydarzeń ulicznych, jak i na scenie 27500 widzów! Zasięg filmów, zdjęć i wzmianek o naszych akcjach liczony jest w setkach tysięcy!

Jesteśmy Teatrem Korkoro - teatrem niezależnym. Nie finansuje nas, żadna prywatna, ani miejska instytucja. Wszystko co widziałeś było wypracowane własnymi środkami lub finansowane przez organizacje współpracujące, które wiedziały, że tworzymy odważnie.

Panie i panowie… Zrzuta na Sztukę!

Dzięki wam możemy tworzyć kolejne piękne wydarzenia, planujemy m.in:

Spektakl w oparciu o historię polskich czarownic spalonych na stosie, umieszczony w realiach słowiańskich mitologii przedchrześcijańskich

Regularne otwarte warsztaty artystyczne

Mamy mnóstwo pasji i skuteczności... potrzebujemy siedziby.

Wesprzyj nas lub udostępnij dalej

Z miłościąZespół Teatru Korkoro

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 23

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
350 zł
 
Dane ukryte
133 zł
 
Dane ukryte
104 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
44 zł
 
Dane ukryte
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej

       

rozwiń

wybrano 7 razy

Wpłać 40 zł i więcej

  

rozwiń

wybrano 4 razy

Wpłać 100 zł i więcej

       

rozwiń

wybrano 3 razy

Nasi użytkownicy założyli

754 107 zrzutek

i zebrali

545 398 911 zł

A ty na co dziś zbierasz?