id: bcu58r

Zbiórka pieniędzy dla rodziny Pana Ryszarda

Zbiórka pieniędzy dla rodziny Pana Ryszarda

Nasi użytkownicy założyli 1 188 649 zrzutek i zebrali 1 251 853 490 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Zbiórka środków dla rodziny pana Ryszarda Zięby


Pan Ryszard, mieszkaniec gminy Radziemice w powiecie Proszowickim od paru lat zmaga się z trudną sytuacją rodzinną. Córka Pana Ryszarda od lat walczy z chorobami kręgosłupa. W związku ze zdiagnozowaną u niej chorobą von Recklinghausena kilka razy poddawana była operacji kręgosłupa. Dotychczas przeszła łącznie pięć operacji a ostatnią z nich w 2023 roku. Córka jest pod stałą opieką lekarzy: ortopedy oraz neurologa. W kręgosłupie na stałe posiada zamontowane instrumentarium ortopedyczne.


U syna (8 lat) w maju tego roku wykryto glejaka umiejscowionego w lewym nerwie wzrokowym. W związku z tym czeka go niebawem długa i żmudna hospitalizacja, istnieje również ryzyko częściowej utraty wzroku. Nie mniej jednak potrzebna jest dalsza szczegółowa diagnostyka.


W tym momencie sytuacja rodziny jeszcze bardziej się pogorszyła z uwagi na stan zdrowia żony pana Ryszarda, Haliny.

U pani Haliny w tym roku zdiagnozowany został nowotwór mózgu z przerzutami do tchawicy oskrzeli i płuc, któremu towarzyszą stany padaczkowe. Pani Halina jest w bardzo ciężkim stanie wymagającym ciągłej opieki i hospitalizacji. 


W związku z dużymi kosztami leczenia żony oraz dzieci pan Ryszard znalazł się w fatalnej sytuacji finansowej. Samodzielnie musi opiekować się dziećmi i utrzymywać rodzinę, a ze względu na powyższe - niemożliwe jest podjęcie przez niego stałej i regularnej pracy (na ogół podejmuje się okresowej pracy dorywczej). Środków brakuje tak naprawdę na wszystko: lekarze, rehabilitacja, codzienne dojazdy do szpitala w Krakowie, bieżące wydatki (rachunki, jedzenie, ubrania). Pan Ryszard nigdy nie spodziewał się, że będzie musiał prosić o pomoc, ale pozostał bez wyjścia i wie, że samodzielnie nie uda mu się sprostać pogłębiającym się trudnościom. Za zgodą pana Ryszarda założona została zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Na jego prośbę zwracam się z ogromną prośbą o każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę, która pomoże rodzinie przebrnąć przez ten trudny czas.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Sport, hobby, turystyka • Sport • Siatkówka
Koszulka meczowa Weronika Szlagowska, Reprezentacja Polski w siatkówce
Przedmiotem licytacji jest koszulka meczowa Reprezentacji Polski w siatkówce, przekazana przez Weronikę Szlagowską. Licytacja od 1zł

Cena końcowa

350 zł

Ilość licytujących: 2

Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 234

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków