id: bddhsk

Występ Igora w Carnegie Hall

Występ Igora w Carnegie Hall

Nasi użytkownicy założyli 1 177 590 zrzutek i zebrali 1 230 241 961 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo,


Igor Chyrc to bardzo młodziutki - bo zaledwie dwunastoletni - chłopiec, z bardzo krótkim - tylko dwu i pół letnim - stażem nauki gry na saksofonie, z imponującym - zarówno jakościowo, jak i ilościowo - dorobkiem artystycznym w postaci wielu nagród na konkursach muzycznych o randze ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Niezwykle utalentowany, ambitny i pracowity, dobrze rokujący saksofonista.

Potwierdzeniem jego talentu jest chociażby przyznany tytuł Laureata Pierwszej Nagrody w Kategorii Junior w American Protégé International Woodwinds and Brass Competition 2023, a co za tym idzie, zaproszenie na Galę wręczenia nagród oraz do zaprezentowania swoich umiejętności, podczas Koncertu Laureatów, w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych - Carnegie Hall. Uroczystość odbędzie się 28 czerwca 2024r.

Niewątpliwie jest to ogromny sukces i wyróżnienie, a dla Igora również spełnienie marzenia oraz kolejny, wyjątkowo ważny krok na jego muzycznej drodze, ponieważ Igor w przyszłości pragnie zostać wybitnym saksofonistą i swoją muzyką chce sprawiać ludziom przyjemność.Aktualnie Igor jest uczniem trzeciej klasy (w cyklu sześcioletnim) szkoły muzycznej pierwszego stopnia w ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie. Saksofon to jego samodzielny wybór, jego miłość i pasja. Chętnie chodzi na lekcje gry na instrumencie, Jest pilnym uczniem i bardzo szybko się uczy. Już po sześciu miesiącach nauki uczestniczył pierwszy raz w krajowym konkursie muzycznym, zajmując trzecie miejsce. Następnie brał udział w wielu konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

ekgjlFgG4L9H70OP.jpg

Swoją pierwszą nagrodę Grand Prix zdobył będąc uczniem pierwszej klasy, podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Saksofonowego dla Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Kozienicach, rywalizując z uczestnikami z o wiele dłuższym stażem nauki. Kolejne główne nagrody otrzymał również w konkursach o randze międzynarodowej - w Słowenii, Łotwie, Krakowie oraz dwie nagrody Grand Prix za wykonanie dwóch utworów zgłoszonych do konkursu w Atlancie. Jesienią 2023 roku, na XIV Ogólnopolskim Konkursie „Instrumenty Dęte - Chełmno 2023", organizowanym pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej, Igorowi została przyznana nagroda Grand Prix, a także Nagroda Specjalna Burmistrza Miasta Chełmno Pana Artura Mikiewcza.

vX0fnVuf1jfcX4rA.jpg

W przeciągu dwóch i pół roku nauki, Igor brał udział łącznie w 35 konkursach, w tym w 14 ogólnopolskich i 21 międzynarodowych np. w Wiedniu, Paryżu, Nicei, Londynie, Sztokholmie, Mediolanie, Dusseldorfie, Budapeszcie, Tokio, Atlancie i Nowym Jorku - zawsze zdobywając tytuł Laureata - zazwyczaj jest to Pierwsza Nagroda lub Grand Prix.

e8eXOMXr7yvK6H3f.jpg

Poza występami konkursowymi, Igor z radością uczestniczy w koncertach. W maju 2023 roku wystąpił w II International Gloria Artis Talents Festival w Wiedniu, a w grudniu zaprezentował swoje umiejętności na koncercie "Scena Młodych" podczas 5th International Poznań SaxEvent 2023. Został zaproszony również na the New York City Prize Winners’ Recital 2023 oraz Winners Grand Concert Bled 2023 w Słowenii, jednak w tych wydarzeniach nie mógł uczestniczyć.

W styczniu tego roku, wystąpił w pięknym koncercie "Muzyka Zimową Porą", który odbył się w Zamku Królewskim w Niepołomicach.

LNRizemJmWQyxiyt.jpg

Pomimo swojego talentu i wielkich osiągnięć, Igor pozostał zwykłym, skromnym, koleżeńskim, miłym chłopakiem. Wychowawczyni Igora w szkole podstawowej, stwierdziła, że gdyby nie miała informacji z innych źródeł, nigdy nie pomyślałaby, że jest tak zdolnym i utytułowanym młodym muzykiem.

Igor, choć bardzo młody, jest dojrzały w tym co robi. Ma ambitne marzenia i z wielką determinacją, krok po kroku, zmierza do swojego celu. Jest świadomy, że systematyczne ćwiczenia, warsztaty z wybitnymi saksofonistami, występowanie na różnych scenach muzycznych pomogą mu spełnić marzenia.

Jednak tym razem, potrzebuje również wsparcia z Państwa strony. Koszt podróży, pobytu, wyżywienia, akompaniatora, przejazdy na miejscu to bardzo duży wydatek. Tylko dzięki Państwa pomocy Igor będzie mógł spełnić swoje marzenie - wystąpić w Carnegie Hall i odebrać nagrodę, dlatego serdecznie Państwa o tę pomoc prosimy.


Opinia nauczyciela prowadzącego Igora - Pana Tomasza Skiba:

„Jego grę cechuje niezwykła wrażliwość na barwę dźwięku, błyskotliwa technika, łatwość pokonywania problemów wykonawczych i interpretacyjnych oraz dojrzałość estradowa. Postawione przed uczniem problemy techniczno-wykonawcze realizuje w stopniu wyróżniającym, czyniąc to z wielkim zaangażowaniem oraz pasją. Praca postępuje bardzo szybko, z uwagi na wielką ciekawość ucznia oraz tempo, w którym poprawia błędy oraz realizuje zadany materiał.

Praca z Igorem to czysta przyjemność.”

D04U1a8q0yH5WBXF.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 148

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!