id: bdvh4d

Rajd Ryśka - PALĘ GUMĘ W WAŻNEJ SPRAWIE - 100km na wózku inwalidzkim na rzecz Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość

Rajd Ryśka - PALĘ GUMĘ W WAŻNEJ SPRAWIE - 100km na wózku inwalidzkim na rzecz Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość

3 908 zł 
z 10 000 zł
39%
zakończona 17.08.2021r
51 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Kim jest Rysiek i co to za RAJD?


Rysiek Stawiarski to 64-letni społecznik, biegacz i pracownik Chełmskiej Biblioteki Publicznej. W 2000 roku uległ wypadkowi spadając z dachu podczas wykonywania pracy, tracąc tym samym sprawność kończyn dolnych. Jeśli jednak myślicie, że ta zbiórka jest na rzecz Ryśka - wyprowadzamy z błędu! Przeczytajcie dalej o historii faceta o ogromnym sercu...


Przed wypadkiem Rysiek był karateką, uwielbiał uprawiać sport, w tym bieganie. Aktywność fizyczna była dla niego niesamowicie ważna, jako zdrowy i silny facet pracował fizycznie przy rozbiórce domów. Wszystko zmieniło się po wypadku, którego datę wciąż doskonale pamięta. 26 czerwca 2000 roku. Co było potem? 


Kilkuletni okres depresji. Kiedy żona wychodziła do pracy zamykałem drzwi mieszkania na trzy zamki. Zasłony zasłonięte, mrok. Tak czułem się bezpiecznie - tak o tym okresie opowiada Rysiek. Jak z tak trudnego okresu przeszedł do roku 2021? Na chwilę obecną ma za sobą start w około 75 imprezach biegowych oraz wiele lat działalności społecznej, szczególnie na terenie Chełma. - Udałem się na zajęcia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Powoli przekonywałem się o tym, że otaczają mnie wspaniali ludzie, że warto się na tę sytuację otworzyć. 


Między 13 a 15 sierpnia 2021 Rysiek chce przebiec na wózku inwalidzkim 100km(!). Swoim wyczynem chce zainspirować Was do pomagania zwracając szczególną uwagę na potrzeby dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Pieniądze zebrane podczas swojego pierwszego, imiennego rajdu, chce przekazać na rzecz Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość w Chełmie. 


Dlaczego W WAŻNEJ SPRAWIE? 


Kiedy kończymy 25 lat zwykle zajmujemy się swoją karierą, zakładamy rodzinę, kończymy studia. Mamy dziesiątki planów i marzeń. Dorosłe osoby z niepełnosprawnością w chwili ukończenia 25 roku życia tracą prawa do świadczeń pozwalających im spędzać czas w gronie rówieśników. Zostają zamknięte w domach, z rodzinami, spędzając w ten sposób całe dnie. 


Zobacz kampanię społeczną OBEJRZYJ. ZROZUM. POMÓŻ: O zajęciach organizowanych w Klubie 25+ opowiada Prezeska Stowarzyszenia, Agnieszka Filipczuk: 


Stowarzyszenie powstało w roku 2017 z inicjatywy rodziców osób niepełnosprawnych. Trudno zliczyć podopiecznych stowarzyszenia, bo pomoc obejmuje też ludzi, którzy nie są członkami naszej organizacji. W kwietniu 2018 roku został oficjalnie otwarty Klub 25+, do którego mogą uczęszczać osoby z niepełnosprawnością znaczną po 25 roku życia z terenu miasta Chełm. Od początku naszymi podopiecznymi są: Dorota, Marta, Aneta, Łukasz, w ubiegłym tygodniu dołączył do nas Kuba. Podopieczni są w wieku od 30-38lat. Zajęcia terapeutyczne, które odbywają się w Klubie to dla podopiecznych jedyna forma fajnego spędzania czasu z jakiej korzystają. To połączenie tak potrzebnej im terapii a także integracji z rówieśnikami.


W Klubie spędzają 5 godzin dziennie od poniedziałku do piątku, w trakcie zajęć korzystają z wielu form terapii, bawią się a nawet gotują. Wraz z podopiecznymi, staramy się wychodzić do miejsc użyteczności publicznej, sklepów, kina, kościoła a nawet urzędu miasta.


Robimy zakupy, pijemy kawę w kawiarni, załatwiamy różne sprawy.


To ile dały zajęcia terapeutyczne, można obserwować na naszych podopiecznych, są szczęśliwi, zadowoleni, pełni życia. 

Środki zebrane podczas rajdu przeznaczymy na organizację zajęć terapeutycznych i integracyjnych, a także remont sal terapeutycznych w siedzibie Stowarzyszenia. 


w97db2418f237c7f.jpeg

Uczestnicy Klubu 25+ na spacerze.


Jak możesz pomóc? 


To proste! Dorzuć się, udostępnij, bądź z nami! - każda kwota, która zostanie wrzucona do zbiórki (lub puszki) pomoże prowadzącym Stowarzyszenie 25+ Nasza Przyszłość realizować swoje cele statutowe.


Jeśli jednak pragniesz mieć piękną pamiątkę i dodać Ryśkowi mocy podczas Rajdu - skorzystaj z wyboru nagród - znajdziesz tam pamiątkowe kilometry: 


25 PLN - losowy kilometr z pierwszego dnia Rajdu (od drugiego do czterdziestego kilometra, za wyłączeniem 21.km - patrz złote kilometry) + podziękowania mailowe. Pamiątkowy kilometr w formie dyplomu elektronicznego gotowego do wydruku. 


50 PLN - losowy kilometr z drugiego dnia rajdu (od 41. km do 71.km za wyłączeniem 42km. i 50km - patrz złote kilometry). Pamiątkowy kilometr w formie fizycznego dyplomu, podziękowania listowne. 


75 PLN - losowy kilometr z trzeciego dnia rajdu (od 71km do 99km, za wyłączeniem 84. km - patrz złote kilometry). Pamiątkowy kilometr w formie fizycznego dyplomu, podziękowania listowne, dedykacja od Ryśka. Pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. 


ZŁOTE KILOMETRY


100 PLN - WYRUSZYŁ! - pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 1. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. 


150 PLN - PÓŁMARATON - pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 21. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. 


200 PLN - MARATON - pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 42. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. 


250 PLN - PIĘĆ DYCH ZA NAMI! - pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 50. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. 


300 PLN -  DWA MARATONY! - pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 84. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. 


500 PLN - MAMY STÓWĘ! FINAŁ! - pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 100. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. 


Przebieg rajdu

13 sierpnia - start i meta Kumowa Dolina w Chełmie. Rysiek tego dnia pokonuje 40km.

14 sierpnia - start i meta w Galerii Chełm. Rysiek tego dnia pokonuje 30km. 

15 sierpnia - start i meta pl. Łuczkowskiego w Chełmie. Rysiek tego dnia pokonuje 30km. 


Przez cały sierpień, w zaprzyjaźnionych miejscach odbywać się będą wydarzenia towarzyszące oraz zbiórki publiczne na rzecz Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość. Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku i wpadnij pokibicować, poćwiczyć, poznać nas bliżej! 


Przebieg całego wydarzenia relacjonowany jest na profilach Dobro bez hamulców na Facebooku oraz Instagramie.  


Organizatorem Rajdu Jest Fundacja Jest Otwarte.


Patronami głównymi rajdu są: Rodzinny Klub Wypoczynkowy Niebieskie Migdały, Galeria Chełm oraz Black Sparrow Centrum Korepetycji. 


Patronat Honorowy Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek.

i5eeb445c76a735a.png
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 51

AB
Andrzej Banaszek
500 zł
GC
GeoLogiczne Grzegorz Chwesiuk
333 zł
DD
Czarna Perła
300 zł
AK
Anna Zalewa
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MU
Murzyn
150 zł
AF
Agnieszka Filipczuk
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KS
Karolina Stachal
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 25 zł i więcej
losowy pamiątkowy elektroniczny kilometr z pierwszego dnia Rajdu Ryśka

losowy kilometr z pierwszego dnia Rajdu Ryśka (od drugiego do czterdziestego kilometra, za wyłączeniem 21.km - patrz złote kilometry) + podziękowania mailowe. Pamiątkowy kilometr w formie dyplomu elektronicznego gotowego do wydruku.

rozwiń

wybrano 11 razy (pozostało 27 z 38)

przewidywana dostawa: 5 września, 2021

Wpłać 50 zł i więcej
losowy pamiątkowy fizyczny kilometr z drugiego dnia Rajdu Ryśka

losowy kilometr z drugiego dnia rajdu (od 41. km do 71.km za wyłączeniem 42km. i 50km - patrz złote kilometry). Pamiątkowy kilometr w formie fizycznego dyplomu, podziękowania listowne.

rozwiń

wybrano 8 razy (pozostało 20 z 28)

przewidywana dostawa: 19 września, 2021

Wpłać 75 zł i więcej
losowy pamiątkowy fizyczny kilometr z trzeciego dnia Rajdu Ryśka + wlepy

losowy kilometr z trzeciego dnia rajdu (od 71. km do 99. km, za wyłączeniem 84. km - patrz złote kilometry). Pamiątkowy kilometr w formie fizycznego dyplomu, podziękowania listowne, dedykacja od Ryśka. Pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”.

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 23 z 28)

przewidywana dostawa: 19 września, 2021

Wpłać 100 zł i więcej
ZŁOTY KILOMETR - WYRUSZYŁ!

pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 1. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 19 września, 2021

Wpłać 150 zł i więcej
ZŁOTY KILOMETR - PÓŁMARATON!

pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 21. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. 


rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 19 września, 2021

Wpłać 200 zł i więcej
ZŁOTY KILOMETR - MARATON!

 pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 42. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. 

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 19 września, 2021

Wpłać 250 zł i więcej
ZŁOTY KILOMETR - PIĘĆ DYCH ZA NAMI!

pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 50. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. 

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 19 września, 2021

Wpłać 300 zł i więcej
ZŁOTY KILOMETR - DWA MARATONY!

pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 84. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 19 września, 2021

Wpłać 500 zł i więcej
ZŁOTY KILOMETR - FINAŁ! MAMY STÓWĘ!

pamiątkowy, fizyczny dyplom w ramie z 100. km Rajdu Ryśka. Podziękowania listowne, imienna dedykacja od Ryśka, pakiet naklejek “Palę gumę w ważnej sprawie”. 

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 19 września, 2021

Nasi użytkownicy założyli

865 376 zrzutek

i zebrali

766 104 579 zł

A ty na co dziś zbierasz?