POMOC DLA BEJRUTU | POTĘŻNY WYBUCH PORTU! | BEJRUT ID: k2nv25

POMOC DLA BEJRUTU | POTĘŻNY WYBUCH PORTU! | BEJRUT ID: k2nv25

133 238 zł z 150 000 zł

88%

133 238 zł

133 238 zł

z 150 000 zł

10 dni

10 dni

do końca

1024

1024

wspierających
88%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

*Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej dn. 20.08.2020 r. zorganizowało pierwszy transport powietrzny z pomocą humanitarną do Libanu. Było to możliwe m.in. dzięki Państwa wpłatom, które zaczęły wpływać i które dalej wpływają poprzez serwis zrzutka.pl. Nie chcemy się zatrzymywać! Zapowiadamy dalszą pomoc dla Libanu!


Wojskowy samolot Hercules C 130 wyleciał z Wrocławia do Bejrutu 20 sierpnia.


przeczytaj więcej na:

https://www.tvp.info/49513558/ksiadz-waldemar-cislo-wspolnota-miedzynarodowa-musi-pomoc-libanowi


*Niniejsza zbiórka prowadzona jest przez Fundację im. Ojca Werenfrieda, która bezpośrednio działa na rzecz pomocy humanitarnej w Libanie.


*Celem zbiórki na zrzutka.pl (od 06.08.2020 r.) jest pozyskanie środków na pomoc humanitarną (żywność, produkty pierwszej potrzeby) dla poszkodowanych w Bejrucie. Pomoc ta już została przekazana we współpracy z MON w pierwszym transporcie powietrznym do Bejrutu dn. 20.08.2020 r. oraz w drugim transporcie dn. 04.09.2020 r. Realizacja zadania oparta jest na współpracy z ICARE INTER CHURCH AID AND RELIEF COMMISSION działającym w imieniu Kościoła greko-melchickiego w Libanie.

...


Sytuacja w Libanie staje się coraz bardziej dramatyczna. Do tej pory związana była z wyjątkowo trudną sytuacją gospodarczą w regionie, pandemią koronawirusa i wojną w Syrii, a teraz spotęgował tę sytuację wybuch w porcie. Około 200 osób zginęło, a 6000 zostało rannych po eksplozji 2750 ton azotanu amonu przechowywanego w magazynach portu w Bejrucie.


Poniższy film prezentuje zarejestrowane przez świadków dramatyczne ujęcia podczas wybuchu portu:„Nie możemy być obojętni - mówi ks. Waldemar Cisło – aby libańskie dzieci umierały z głodu. Już dramatyczna sytuacja humanitarna - stała się jeszcze bardziej dramatyczna po wybuchu jaki miał miejsce we wtorek (4 sierpnia 2020 r.). Ten piękny i historyczny kraj dziś krwawi. Nie zapomnijmy o tych ludziach a szczególnie o dzieciach”.


Libański ekspert PKWP, ksiądz Sammer Nassif powiedział, że chrześcijańska dzielnica Bejrutu została zdewastowana. Zniszczonych zostało co najmniej 10 kościołów, 300 tysięcy ludzi zostało pozbawionych domu, wiele ludzi doznaje cierpienia z powodu braku środków do życia.UDAŁO SIĘ!


Pierwszy transport we współpracy z MON udało się zrealizować dnia 20.08.2020 r. Transport z pomocą humanitarną na lotnisku w Bejrucie odebrali żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego misji UNIFIL w Libanie. Następnie dary trafiły do potrzebujących.

v692c8270ca06e78.jpeg

o7d8d362b427a8e6.jpegq63d7ff059ba27fd.jpeg

Na zdjęciu od lewej: Pan Krysztof Mamiński - Prezes PKP SA., Pani Katarzyna Kucharek - Prezes Fundacji PKP, ks. prof. Waldemar Cisło - Dyrektor Sekcji Polskiej PKWP


W przygotowanie pomocy dla Bejrutu włączyły się PKP S.A. oraz Fundacja Grupy PKP, która przekazała darowiznę w wysokości 110 tys. zł na zakup artykułów spożywczych dla potrzebujących. Dziękujemy również Panu Jackowi Józefczukowi, prezesowi Libella sp. z o.o. Wartość pomocy od firmy Libella to ponad 70 tys. zł.Soldarni z Libanem!


Wiele razy, za pośrednictwem mass mediów, mogli się Państwo spotkać ze spotem reklamowym z udziałem Państwa Wojciecha i Agnieszki Amaro oraz ks. prof. Cisło promującym zrzutkę na Liban:Dziś Liban nie ma możliwości poradzić sobie z tą kryzysową sytuacją i pilnie potrzebuje międzynarodowej pomocy, aby móc zapewnić ludziom podstawowe środki do życia.


Obecna sytuacja wzywa dziś każdego z nas do stanięcia w jeszcze większej mobilizacji, gotowości i otwartości serc, aby przez nasze wsparcie materialne została przekazana jak największa i jak najszybsza pomoc dla tamtejszych mieszkańców dotkniętych kolejny raz ogromem biedy i cierpienia. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie zarówno materialne, jak i o konkretne dary opisane poniżej.


Pomoc Kościołowi w Potrzebie w dalszym ciągu pragnie wspierać Liban i przygotować kolejne paczki żywnościowe z produktami z długą datą ważności, które można przetrzymywać bez lodówki, a więc min. mleko w proszku, cukier, makaron, konserwy rybne czy wołowe. Nie może się to jednak udać bez Państwa zaangażowania.


Aktualizacja! Kolejny samolot wojskowy we współpracy Ministerstwa Obrony Narodowej z pomocą Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie - 4 września dotarł do Bejrutu! Tym razem przewiózł 10 ton mleka w proszku, którego zebranie wsparła fundacja Polskich Kolei Państwowych. Loty wojskowe były przy tym wykonywane w ramach wylatywania przez pilotów niezbędnego limitu godzin, a na miejscu dokonywana była rotacja załóg.


Przewidujemy kolejne transporty, jednak są one uzależnione od zgromadzonych produktów/pozyskanych środków pieniężnych. Zapraszamy do bieżącego śledznia działań Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na www.pkwp.org !


Załącznik:


Obrazowe ceny artykułów w Libanie w przeliczeniu na "koszyk", oraz w przeliczeniu dla 5 tys. rodzin:

n1c970ea220a0a92.jpeglbcb2179fffad976.jpeg


...


Firmy i osoby prywatne zainteresowane przekazaniem konkretnych produktów prosimy o kontakt email: [email protected], bądź telefoniczny: 22 845 17 09


Za wszelką hojność i życzliwość składamy serdeczne "Bóg zapłać".


Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie & Fundacja im. Ojca Werenfrieda

Wpłacający1024

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
150 zł
ML
Marek Lisowski
50 zł
S
seweryn.makowski
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
BH
Beata HILL-HARVEY
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
L
laky1
50 zł
W
witold kopala
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

555 669 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?