id: bf4zry

Pielgrzymka piesza Szczecin - Malta

Pielgrzymka piesza Szczecin - Malta

Nasi użytkownicy założyli 959 625 zrzutek i zebrali 967 733 633 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

1 czerwca wyprowadzam się pod niebo.


Dlaczego 1 czerwca? Bo noce będą już całkiem ciepłe, poza tym potrzebuję jeszcze czasu, by pozamykać sprawy.

Ruszam ze Szczecina, pójdę na południe. Minę Pragę, Monachium, Alpy, Triest, Split, Dubrownik, Adriatyk (stopem żaglowym - polecam), Bari i Sycylię, z której stopem żaglowym podążę na Maltę.


Jestem już prawie skompletowany, mam dobrą odzież, plecak, dużo ebooków, zatem i czytnik.

W budżecie brakuje około 2000 zł, za które chcę kupić wysokiej jakości buty, okulary korekcyjne, przenośną elektrownię solarną 21 W i drobniejsze elementy ekwipunku.


Jestem poetą i prozaikiem, choć jako artysta debiutowałem sztuką quasi-teatralną pt. "Zwierciadło", zebrała niezłe opinie.

W linku znajdziecie mój debiut prozatorski wydany w kwartalniku "Przekrój". Tworzę też aforyzmy, można je czytać na Instagramie, link również załączony. Na prośbę wyślę co lepsze - w mojej ocenie - wiersze. Dwa z nich zostały kiedyś wyróżnione na festiwalu poetyckim, prezentowałem trzy.

Jeżeli lubicie syntetyczne brzmienia, to zapraszam na profil w Soundcloud (podany w linku), posłuchacie na nim moich kompozycji.


Napisałem kilka krótkich scenariuszy filmowych, trzy z nich są w realizacji, mam nadzieję zdążyć ze stworzeniem do nich muzyki, efekt zaprezentuję Wam tutaj.


Dlaczego idę?


To jest pytanie, które mnie nurtuje. Czuję trudny do wytłumaczenia zew. Wybór takiego życia jest dla mnie naturalny jak uczucie głodu, jak pragnienie obcowania z wartościową sztuką. Nie wiąże się on zatem z wyrzeczeniem.

Poza tym nieruchomości są drogie, auta hałasują, a rower porusza się za szybko.

Nie spieszy mi się, dlatego wybrałem marsz. Im wolniej doświadczam, tym łatwiej mi się skoncentrować.

Polecam spróbować.


Iść nie jest łatwo, powodem jest rozchwiany umysł. Jego myśli wahają się między wspomnieniem a oczekiwaniem, to utrudnia przeżywanie obecności w chwili. Celem pielgrzymki nie jest więc osiągnięcie miejsca zewnętrznego, miejsca na globie, ale zdobycie szczytu duchowego, czyli wewnętrznego - miejsca rozumowego.

To z niego rozpościera się szeroki widok na dziedziny, przez które podróżuję.


A podróżuję od ponad 10 lat. Mijam religię, filozofię, a więc i pewne idee poznania. Mijam fizykę, fizjologię i ekonomię. Brnąc przez teksty o fizyce pisane językiem humanistycznym dotarłem do wysokiego, zbrojonego muru. Do całego systemu murów. Dotarłem do układów, opisujących tę dziedzinę - do matematyki. Niestety, bez znajomości matematyki nie da się czytać fizyki. Zatem w moim czytniku są również podręczniki o treści ścisłej.


Idę po skupienie, wiedzę i zrozumienie. Ponad 10 lat temu, błąkając się po myślach, natrafiłem na ideę. Moje studia są skutkiem tego spotkania. Od tamtego czasu konsekwentnie szukam dla niej coraz bardziej skrystalizowanego obrazu. Wymyka się, bo jest żywa. Trop wiedzie przez dziedziny nauki, które wymieniłem.

Zamiarem mojej pracy jest optymalny, prozaiczny opis o walorach poetyckich, którego elementy da się przedstawić ilościowo, w stosunkach.Lokalizacja

Szczecin, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 12

AK
Artur, też kiedyś se zrobie podobnego tripa
100 zł
PG
Paula, przyjdę na kawę!
100 zł
BS
Barbara Sapa
500 zł
 
Dane ukryte
20 zł
ZS
Zofia sidor
100 zł
PR
Paula i Piter
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MC
Maciej
70 zł
MG
ggg
100 zł
MB
Monika Diogo-Badura
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!