id: bfjbgz

PODARUJ NADZIEJĘ NA POWRÓT DO ZDROWIA

PODARUJ NADZIEJĘ NA POWRÓT DO ZDROWIA

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
67 223 zł 
z 60 000 zł
112%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności2

 • Witajcie ponownie!

  Kilka słów wyjaśnienia dlaczego zrzutka jeszcze nie została zakończona. Moje konto na zrzutka.pl zostało już zweryfikowane pomyślnie. Oczekuję jeszcze na weryfikację samej zrzutki. Otóż zrzutka.pl wymaga co najmniej dwóch dokumentów medycznych opatrzonych pieczątką i podpisem lekarza. Niestety w czasach, gdy większość dokumentów jest przekazywana mejlem bezpośrednio z systemu dokumentów szpitalnych, w zasadzie wszystko jest bez pieczątek. Do jutra powinienem pozyskać uaktualnione dokumenty z pieczątkami i po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji zakończę zrzutkę. Do tego czasu zrzutka będzie otwarta, ale jak pisałem wcześniej, nie ma już potrzeby dalszego wpłacania datków. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  Czytaj więcej
 • KOCHANI!!!

  Zbiórka osiągnęła już zaplanowaną kwotę w tempie, które przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wasza szczodrość i obserwowanie jak nasz Kochający Ojciec pobudza Was do okazywania szczerej miłości, jest dla nas źródłem wielkiego pokrzepienia. Pragniemy podziękować Wam za wsparcie finansowe, oraz wiele ciepłych słów i budujących wersetów, które otrzymaliśmy w prywatnej korespondencji.

  Pragnę poinformować, że na chwilę obecną zebrana kwota powinna zaspokoić wydatki związane z operacją i leczeniem okołooperacyjnym. W związku z tym, nie ma już potrzeby dokonywania dalszych wpłat. Chciałbym zamknąć zrzutkę, ale nie mam pewności, czy mogę to zrobić przed zakończeniem weryfikacji przez właścicieli portalu zrzutka.pl. Wysłałem pytanie na formularz kontaktowy i jak tylko otrzymam odpowiedź podejmę odpowiednie działania. Jeszcze raz dziękuję i serdecznie wszystkich pozdrawiam.

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drodzy przyjaciele!

Trudne do zniesienia czasy niosą ze sobą wiele problemów, także tych zdrowotnych. Czasem człowiek myśli, że coś go ominie i trudno się oswoić z myślą, że stało się inaczej. Niestety tak jest i w moim przypadku. 


oe621c425a3cf9fd.jpeg

Począwszy od października ubiegłego roku pojawiły się odczuwalne objawy wskazujące na to, że dzieje się coś niepokojącego. Choroba, która rozwijała się już od pewnego czasu, obecnie doszła do etapu, w którym wymaga poważnej operacji. Pierwsza diagnoza wskazywała na pojawienie się ogromnego ropnia w okolicach gruczołu krokowego. Dotychczasowe leczenie farmakologiczne, oraz zabieg mający na celu usunięcie niechcianego tworu, nie przyniosły spodziewanych przez lekarzy efektów. Po wykonaniu rezonansu okazuje się, że jest to guz wielkości zaciśniętej pięści. Powoduje on ucisk na drogi moczowe i gruczoł krokowy (obecnie założony cewnik z uwagi na całkowite zatrzymanie moczu), z drugiej strony naciska na jelita i odbyt, co może w każdej chwili spowodować niedrożność jelit. Ta sytuacja, oraz wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia sepsy powodują, że operacja musi być wykonana niezwłocznie. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy jest to zmiana łagodna, czy złośliwa. 


k96838f3d4a6fd00.jpeg

Podjęto decyzję o przeprowadzeniu prostatektomii radykalnej wraz z usunięciem towarzyszącego guza. Z uwagi na duże prawdopodobieństwo mocnego krwawienia, chirurdzy nie chcą podjąć się wykonania operacji otwartej, ani laparoskopowo laserem, bez zgody na użycie krwi. Jedyna bezpieczna metoda przeprowadzenia operacji, przebiegająca mało inwazyjnie, to operacja wykonana z pomocą robota da Vinci (jak wygląda zabieg z pomocą robota można zobaczyć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=pJdgzheXfE8 ). Niektóre placówki medyczne wykonują ten zabieg na NFZ. Jednak terminy są odległe, a dodatkowo komórki rakowe muszą być potwierdzone wynikami biopsji. W moim przypadku, wykonanie biopsji zwiększa potencjalne zagrożenie wystąpienia sepsy i stanowi dodatkowe zagrożenie. 

Z uwagi na pilną potrzebę przeprowadzenia operacji, musi zostać wykonana odpłatnie, koszt operacji to kwota 49500 zł. Przeprowadzi ją dr Salwa w szpitalu Medicover. Wysokiej klasy specjalista, który do tej pory z powodzeniem wykonał ok. 2000 operacji z pomocą robota da Vinci. Całkowita kwota składająca się na wysokość zbiórki została ustalona w oparciu o cenę operacji, oraz przybliżone koszty okołooperacyjne i późniejszą rehabilitację. Do tej pory na diagnostykę, leczenie i zabiegi wydałem ok. 20 000 zł, co całkowicie pochłonęło nasze oszczędności. Wielu z Was, gdy dowiedzieliście się o problemie, pytało jak można pomóc. Ośmielony tą Waszą gotowością, założyłem zrzutkę, by w sposób zorganizowany zebrać środki na niezbędne leczenie. Razem z Izą zwracamy się do Was, drodzy przyjaciele, z prośbą o pomoc w zgromadzeniu tych środków, bo pojedynczo możemy niewiele, ale razem potrafimy dokonać niezwykłych rzeczy. Dziękujemy z całego serca za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. 

d18636f7893273f7.jpegPozdrawiamy serdecznie – Iza i Roman Czogała.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłacający 359

ED
Ewa Dubowska
200 zł
AK
ANNA Kędzior
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KI
Kasia i Piotr
100 zł
JK
Jan Kwiatkowski
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

853 985 zrzutek

i zebrali

741 121 822 zł

A ty na co dziś zbierasz?