id: bfkc28

BohaterON | Ogólnopolska zbiórka na pomoc Powstańcom Warszawskim

BohaterON | Ogólnopolska zbiórka na pomoc Powstańcom Warszawskim

Nasi użytkownicy założyli 1 177 784 zrzutki i zebrali 1 230 606 772 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • PAN STANISŁAW ZNÓW DOBRZE SŁYSZY DZIĘKI NOWEMU APARATOWI SŁUCHOWEMU! 🦻

  Dzięki Waszym wpłatom na zbiórkę możemy kontynuować nasze stałe działania pomocowe, a także realizować bieżące sprawy z jakimi zwracają się nasi podopieczni. 🙏

  Dziś dzielimy się informacją o tym, że udało nam się sfinansować Panu Stanisławowi Wołczaskiemu ps. "Kazimierz" z Wrocławia nowoczesny aparat słuchowy zauszny na lewe i prawe ucho o wartości 8398 zł! 🦻🦻 (po uwzględnieniu refundacji z NFZ). Poprzednie stracił w kuriozalnych okolicznościach i ciężko mu było funkcjonować.

  DZIĘKUJEMY, ŻE POMAGACIE NAM NIEŚĆ POMOC POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM! ❤️🇵🇱

  t66094304980e7d5.png

  oc86b2d9ae6e1a3b.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

POWSTAŃCY WARSZAWSCY POTRZEBUJĄ NASZEJ POMOCY!


Jako organizatorzy ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! uruchamiamy oficjalną, ogólnopolską zbiórkę na pomoc Bohaterom – Powstańcom Warszawskim im. Władysława Rosińskiego ps. "Zapałka". Wszystkie środki zebrane na tej zbiórce będą przekazane najbardziej potrzebującym kombatantom zgodnie z ich potrzebami.


Od 7 lat za sprawą kampanii BohaterON dbamy o to, aby pamięć o bohaterach sierpniowego zrywu nie zgasła. Są Powstańcy, którzy szczególnie zapadli nam w pamięć. Data startu zbiórki nie jest przypadkowa. 2 lipca - tego dnia obchodzimy 96. rocznicę urodzin zmarłego ponad 1,5 roku temu Władysława Rosińskiego ps. „Zapałka”, żołnierza zgrupowania Chrobry II. Pan Władek rozpalił płomień w wielu sercach.

b702eaa0b94df69e.png

„W zarządzie „Chrobry II” jestem pracownikiem społecznym, prowadzę zapomogi dla potrzebujących. Biorę udział w uroczystościach i poczcie sztandarowym. Uczestniczę, pracuję społecznie” – fragment wypowiedzi Pana Władka do wywiadu z publikacji pn. Wspomnienia Władysław Rosiński ps. "Zapałka”.

ke29bd118962fed0.jpegChcemy szerzyć wartości jakie nam przekazywał, był dla nas wzorem empatii. Z pewnością byłby dumny, że jego imieniem nazwaliśmy zbiórkę wspierającą tych, którzy - tak jak on sam - byli w stanie poświęcić wszystko w obronie naszej Ojczyzny.

ra7547a35156b1cf.jpegTak mówi o Panu Władku Paulina Molicka, która nawiązała niezwykłą więź z Panem Władkiem wysyłając do niego kartkę w ramach akcji BohaterON - Kartka dla Powstańca. Tutaj dostępny cały wywiad z Pauliną i jej wspomnienia o śp. Panu Władku Rosińskim. https://www.youtube.com/watch?v=2ky8YKxHRXM&t=4s


🇵🇱 POŁĄCZMY SIŁY - DOŁĄCZ DO NAS! ❤️


Chcemy połączyć siły pod jedną Ogólnopolską zbiórką na pomoc Powstańcom Warszawskim.

Zapraszamy osoby prywatne, liderów opinii, organizacje, firmy, instytucje do zakładania skarbonek.

Kliknij przycisk "załóż skarbonkę" i miej realny wpływ na poprawę sytuacji Powstańców Warszawskich.

Organizacje, które chcą założyć skarbonkę prosimy o kontakt pod adresem email: [email protected]


Jak możesz pomóc? Co możesz zrobić? 

 • wpłać dowolną kwotę na zbiórkę, która zasili pulę i przybliży nas do celu. Pamiętaj, każdy grosz się liczy!
 • Załóż skarbonkę. Jako osoba prywatna, organizacja non-profit, instytucja, firma. Zbieraj środki na pomoc Powstańcom. 
 • Udostępnij link do zrzutki w mediach społecznościowych, podziel się tą informacją z rodziną, znajomymi.


Pamięć jest ważna, ale pomoc również bardzo potrzebna! Podeszły wiek kombatantów, często brak funduszy, rodziny, problemy ze zdrowiem – nasi bohaterowie zmagają z trudami dnia codziennego, często pozostawieni sami sobie.


💝 POMÓŻ NAM POMAGAĆ! 💝


Dzięki Tobie możemy NIEPRZERWANIE nieść pomoc naszym BOHATEROM! Nie chcemy dopuścić do sytuacji, gdy przez brak środków będziemy zmuszeni takiego wsparcia odmówić. Na bieżąco otrzymujemy zapytania o pomoc – bezpośrednio od Powstańców oraz często od rodziny, sąsiadów czy z organizacji z nami współpracujących.


Dzięki Waszemu wsparciu chcemy zebrać sumę 300 tys., które pozwolą nam na nieprzerwane, całoroczne zapewnienie Powstańcom dostaw pożywnych posiłków, środków higienicznych, materiałów medycznych.


Wierzymy, że z Waszym wsparciem uda się nam już nie tylko łączyć pokolenia, ale także realnie poprawić sytuację Powstańców!


LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA! Wpłać tyle ile możesz ❤️

2 zł - jedna sztuka pieluchomajtek

25 zł - 1 ciepły dwudaniowy obiad dla Powstańca

60 zł - 30 szt. pieluchomajtek

150 zł - tygodniowe wyżywienie

500 zł - miesięczny pakiet materiałów higienicznych i medycznych


Naszym marzeniem jest reagować na każdą, indywidualną potrzebę Powstańca Warszawskiego. Niestety często kwoty realizacji celu przekraczają nasze możliwości.


Obiady dostarczamy dla ok. 40 Powstańców mieszkających w różnych regionach Polski – Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Legnicy. Miesięczny koszt zakupu i dostawy obiadów to ok. 24 tys. złotych co daje sumę 280 tys. zł rocznie! To ogromna suma, a zapewnia podstawową potrzebę – ciepły, pożywny obiad dostarczony pod same drzwi.

cf58d0d14b4da4b7.jpeg

„Ja bym sobie rady nie dał, gdybym jeszcze musiał obiady i śniadania robić sam.” Zbigniew Rylski ps. „Brzoza”

k97fcd00c6c69021.jpeg

„To jest moja cała pociecha, bo mi jest bardzo ciężko, teraz jak już starsza jestem, już mi teraz ciężko jest obrać ziemniaka czy marchewkę oskrobać”. Krystyna Marcinkowska

wd839b5be53ac3d3.png

„Bardzo serdecznie dziękuję kampanii BohaterON za posiłki, które mam od dłuższego czasu, są smaczne, pożywne i naprawdę bardzo serdecznie dziękuję” – mówi Pan Stanisław Wołczaski ps. „Kazimierz”, który mieszka sam z dala od rodziny. Codzienny ciepły obiad dostarczony pod drzwi to dla niego duża pomoc.

h32f901c3774a0cc.jpeg„Chciałem w jego imieniu, bardzo ale to bardzo serdecznie podziękować za pomoc. To co jest najcenniejsze to Państwo jesteście na każde życzenie i na każdą potrzebę, to dotyczy zarówno kwestii wyżywienia jak i kwestii codziennej pielęgnacji”  Tomasz Listopadzki – syn Powstańca Wiktora Listopadzkiego ps. „Wróbel”. Pan Wiktor Listopadzki w czerwcu obchodził setne urodziny. Jest osobą leżącą, która wymaga żywienia medycznego, materiałów medycznych oraz systematycznych dostaw środków higienicznych.


Ze względu na wiek, problemy ze zdrowiem – wielu Powstańców ma trudności z samodzielnym funkcjonowaniem, dokonujemy na bieżąco zamówień materiałów higienicznych i medycznych. Są to w szczególności:

-majtki, pieluchomajtki dla dorosłych,

-wkładki urologiczne,

-nieprzemakalne podkłady higieniczne,

-płyny, maści, kremy przeciw odleżynom,

-kremy pielęgnujące, nawilżające,

-pianki i chusteczki nawilżające do mycia,

-kompresy, opatrunki,

-środki do dezynfekcji.


Pakiet miesięczny dla jednej osoby to średni koszt 500 zł. Rocznie przeznaczamy na te zakupy ponad 40 tys. złotych! 

bd29880eaf0d1e91.jpeg

Dowiedz się więcej o nas – polub nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/BohaterON


Jeśli macie pytania, wątpliwości lub chcecie nas wesprzeć w inny sposób prosimy o kontakt: 

[email protected] 


🇵🇱 CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! 🇵🇱

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie 🧡
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1398

preloader

Komentarze 24

 
2500 znaków