id: bfrupa

Pomoc dla Doroty Demkowicz (stwardnienie zanikowe boczne)

Pomoc dla Doroty Demkowicz (stwardnienie zanikowe boczne)

Opis zrzutki

Cześć mam na imię Dorota , mam 48 lat .Nigdy w swoim życiu nie pomyślałabym ze kiedyś przyjdzie taki czas ze także i ja będę musiała prosić o Waszą pomoc...Zawsze to ja byłam osoba ,która wspierała zrzutkę i czytała o tragediach które dotykają Was...

Jednak los okazał się okrutny, 18 miesięcy choroba postanowiła dać o sobie znać, wtedy nie wiedziałam, w najgorszych myślach nie przypuszczałabym , że to pierwsze objawy SLA.

Zaczęło się od bólu prawej ręki .Wtedy to bagatelizowałam ,myślałam ze to zwykła kontuzja.Po kilku miesiącach nastąpiły problemy z poruszaniem .Noga stała się mniej sprawna , nastąpiły problemy z poruszaniem ,najprostsze czynności stały się kłopotem . Udalam się do lekarza pierwszego kontaktu w celu umówienia wizyty ze specjalista.Pierwsza diagnoza leukodystrofia ;w moim przypadku zaburzenie koordynacji kończyn dolnych i górnych. Był to dla mnie pierwszy szok gdyż , poza dwójka wspaniałych dorosłych synów mam tez młodszego syna w wieku szkolnym ,który potrzebuje mojej ciągłej opieki i uwagi .

Z miesiąca na miesiąc mój stan się znacznie pogarszał , oprócz problemów z koordynacja ruchów ( w tej chwili poruszam się na wózku ) doszły problemy z mową. Kolejne wizyty u lekarzy , w szpitalach, bezsilność i strach o kolejny dzień gdyż mój stan jest tak zły, ze nie potrafię wykonać sama podstawowych czynności higienicznych i na koniec okrutna diagnoza stwardnienie zanikowe boczne .

Mój cały świat legł w gruzach , strach i niepewność o każdy kolejny dzień teraz to dla mnie dzień powszedni .

Obecnie nie mieszkam w Polsce , na stałe przebywam w Wielkiej Brytanii , lecz tutejsza opieka medyczna może zapewnić mi leczenie farmakologiczne oraz wsparcie psychologa.

Jedyna moja nadzieja jest operacja w Polsce w CCSVI Clinic ,która zajmuje się poszerzaniem zwężeń żył szyjnych .Operacja ta ma na celu poprawić przepływ krwi z mózgu i rdzenia kręgowego co poprawi moja jakość życia ,nastąpi trwała poprawa w moim mózgu dzięki czemu będę mogła dalej żyć .

Bez Was moje szanse na przeżycie są bardzo małe ,gdyż kwota tej operacji wraz z całym kompleksem badań wynosi 60 000 zł.

Bardzo Was proszę o wsparcie, każdy grosz jest ważny. Jestem młoda kobieta ,która ma całe życie przed sobą a przede wszystkim mam dla kogo żyć .

Chciałabym patrzeć jak mój najmłodszy syn dorasta ,chciałabym być razem z moimi dziećmi kiedy będą zakładać rodziny ....Niby tak nie wiele a dla mnie wszystko, całe moje życie. Proszę o wsparcie ,proszę o dodatkowe życie...

Wpłacający 121

PB
Pawel Broszkiewicz
3 000 zł
ET
Elzbieta Truszkiewicz
1 500 zł
K
Krystyna Biskup
1 100 zł
DN
Damian Niemczyk
1 000 zł
BB
Beata Biskup
700 zł
JD
Joanna Dobies
500 zł
AL
Arnold Lukaszuk
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
DR
Dariusz Rychlicki
300 zł
MI
Magda i daniel
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 190 zrzutek

i zebrali

403 406 937 zł

A ty na co dziś zbierasz?