id: bfzk4t

Organizacja czasu wolnego dzieciom strefy przygranicznej

Organizacja czasu wolnego dzieciom strefy przygranicznej

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 974 zrzutki i zebrali 1 162 599 129 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Na Podlasie wiele osób przeniosło się, by znaleźć spokój, i inny rytm życia. Pracują w wolnych zawodach, prowadzą swoje gospodarstwa. Ich dzieci często realizują obowiązek szkolny poza szkołą - bo był to jeden z elementów ich pomysłu na życie.

Niestety, aktualna sytuacja sprawia, że osoby te przejęły na siebie aktywności, które kosztują je ogrom czasu i własnych zasobów - finansowych, energetycznych, czasowych. Staramy się wesprzeć je innymi działaniami naszej fundacji.

Ich dzieci pozostają w cieniu tych wydarzeń. Słyszą i widzą więcej na temat katastrofy humanitarnej w strefie, niż ich koledzy w pozostałych częściach Polski.

Jednocześnie, pozostają z tym mocno same, gdyż rodzice zwyczajnie nie mogą dawać rady na wszystkich polach, a ratowanie ludzkiego życia uzyskuje wyższy priorytet.

Dlatego w porozumieniu z chętnymi rodzicami, i wspaniałą ekipą koordynatorek i wolontariuszy, którzy zaczęli tworzyć ofertę dla tych dzieci, poszukujemy stabilnego rozwiązania, dającego realne wsparcie dzieciom, a wytchnienie rodzicom.

Aktualnie odbywają się zajęcia w wynajmowanych salach, co generuje koszty, a jednocześnie nie daje żadnej stałości.

Na co zbieramy?

Potrzebujemy stałej siedziby na kilka miesięcy, oraz osoby, która codziennie tam będzie, trzymając przestrzeń i tworząc wsparciową obecność, także pomiędzy zajęciami i warsztatami, i zaopiekuje proces grupowy.

Niestety, baza terenowa fundacji na Podlasiu znajduje się w strefie stanu wyjątkowego, więc nie możemy jej udostępnić, poszukujemy więc lokalu.

Na razie organizujemy się w Hajnówce.

Wiemy o podobnej potrzebie na północy, w okolicach gminy Michałowo, i tam także będziemy chcieli zorganizować analogiczną przestrzeń.

Jako Fundacja Wolno Nam, powołana do tworzenia placówek edukacji pozaformalnej w paradygmacie edukacji demokratycznej, chcemy stworzyć dobre, bezpieczne miejsca, gdzie dzieci znów będą mogły tworzyć wspólnotę, a jednocześnie rozwijać indywidualne zainteresowania.

Pomóżcie nam stworzyć Szkoły demokratyczne w Rzeczpospolitej Leśnej!


Autorka ilustracji: nieoceniona Karolina Żelazowska

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 177

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • Janina Ochojska

  Wspieram Was jak tylko mogę. Nie dam rady chodzić po lesie ani sortować rzeczy, więc chociaż tak. Dawajcie znać jak będzie czegoś potrzeba

  ukryta
 • JS
  Joanna Stefańska

  Jesteście wspaniałymi ludźmi i robicie świetną robotę! Trudną, ciężką i bardzo potrzebną! Trzymajcie się!

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  wiele dobra

  ukryta