id: bfzk4t

Organizacja czasu wolnego dzieciom strefy przygranicznej

Organizacja czasu wolnego dzieciom strefy przygranicznej

Nasi użytkownicy założyli 936 125 zrzutek i zebrali 926 279 052 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Na Podlasie wiele osób przeniosło się, by znaleźć spokój, i inny rytm życia. Pracują w wolnych zawodach, prowadzą swoje gospodarstwa. Ich dzieci często realizują obowiązek szkolny poza szkołą - bo był to jeden z elementów ich pomysłu na życie.

Niestety, aktualna sytuacja sprawia, że osoby te przejęły na siebie aktywności, które kosztują je ogrom czasu i własnych zasobów - finansowych, energetycznych, czasowych. Staramy się wesprzeć je innymi działaniami naszej fundacji.

Ich dzieci pozostają w cieniu tych wydarzeń. Słyszą i widzą więcej na temat katastrofy humanitarnej w strefie, niż ich koledzy w pozostałych częściach Polski.

Jednocześnie, pozostają z tym mocno same, gdyż rodzice zwyczajnie nie mogą dawać rady na wszystkich polach, a ratowanie ludzkiego życia uzyskuje wyższy priorytet.

Dlatego w porozumieniu z chętnymi rodzicami, i wspaniałą ekipą koordynatorek i wolontariuszy, którzy zaczęli tworzyć ofertę dla tych dzieci, poszukujemy stabilnego rozwiązania, dającego realne wsparcie dzieciom, a wytchnienie rodzicom.

Aktualnie odbywają się zajęcia w wynajmowanych salach, co generuje koszty, a jednocześnie nie daje żadnej stałości.

Na co zbieramy?

Potrzebujemy stałej siedziby na kilka miesięcy, oraz osoby, która codziennie tam będzie, trzymając przestrzeń i tworząc wsparciową obecność, także pomiędzy zajęciami i warsztatami, i zaopiekuje proces grupowy.

Niestety, baza terenowa fundacji na Podlasiu znajduje się w strefie stanu wyjątkowego, więc nie możemy jej udostępnić, poszukujemy więc lokalu.

Na razie organizujemy się w Hajnówce.

Wiemy o podobnej potrzebie na północy, w okolicach gminy Michałowo, i tam także będziemy chcieli zorganizować analogiczną przestrzeń.

Jako Fundacja Wolno Nam, powołana do tworzenia placówek edukacji pozaformalnej w paradygmacie edukacji demokratycznej, chcemy stworzyć dobre, bezpieczne miejsca, gdzie dzieci znów będą mogły tworzyć wspólnotę, a jednocześnie rozwijać indywidualne zainteresowania.

Pomóżcie nam stworzyć Szkoły demokratyczne w Rzeczpospolitej Leśnej!


Autorka ilustracji: nieoceniona Karolina Żelazowska

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 177

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KL
Katarzyna Leszczyńska
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MO
Maja Ostaszewska
300 zł
ZK
Zbigniew Kijewski
40 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • JO
  Janina Ochojska

  Wspieram Was jak tylko mogę. Nie dam rady chodzić po lesie ani sortować rzeczy, więc chociaż tak. Dawajcie znać jak będzie czegoś potrzeba

  ukryta
 • JS
  Joanna Stefańska

  Jesteście wspaniałymi ludźmi i robicie świetną robotę! Trudną, ciężką i bardzo potrzebną! Trzymajcie się!

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  wiele dobra

  ukryta