Mateusz wracaj do gry!

Nasi użytkownicy założyli 1 156 767 zrzutek i zebrali 1 200 934 012 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

#MateuszWracajDoGry, czyli zbiórka na operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego Mateusza Bednarka – zawodnika KKS Wiary Lecha.

Mateusz Bednarek walczył o powrót do wyjściowego składu Drużyny Wiary Lecha po kontuzji stawu skokowego od stycznia 2019 roku. Trener systematycznie wprowadzał go do gry na poziomie V ligi wpuszczając go z ławki. Ciężką pracą na treningach i obiecującą postawą 21-latek wreszcie wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce drużyny kiboli.

- Wchodząc na boisko z ławki Mateusz dawał dobre sygnały i ożywiał ofensywę zespołu. Jego forma z treningu na trening rosła i dawał mnóstwo argumentów by na niego postawić od pierwszej minuty w meczu z Lwem Pogorzela – mówi trener Drużyny Wiary Lecha, Jarosław Wróblewski

Dla Mateusza mecz 12. kolejki, który odbył się w sobotę 26 października był 50. występem z Kolejowym herbem na piersi. Młody skrzydłowy szybko pokazał, że postawienie na niego było bardzo dobrą decyzją. Już w 23. minucie zdobył piękną bramkę schodząc z piłką z lewego skrzydła do środka i finezyjnym strzałem po długim roku otworzył wynik spotkania.

Mateusz Wracaj Do Gry!

W 23. minucie swojego 50. meczu w barwach Wiary Lecha Mateusz Bednarek otworzył wynik meczu na 1:0.

Chwilę później musiał opuścić boisko w wyniku kontuzji.

Wiara Lecha wygrała mecz z Lwem 3:0 i przełamała serię pięciu spotkań bez zwycięstwa.

Mateusza czeka prawie roczna walka o powrót na boisko.

Niestety radość z bramki w jego przypadku nie trwała zbyt długo. Podczas euforii po strzelonym w swoim stylu golu, Bednarek poczuł ból kolana, który mimo ogromnych chęci do gry zmusił go do opuszczenia boiska. Kilka dni później badania USG wykazały, że ból spowodowany był zerwaniem więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie Mateusza.

Wierzymy, że nawet tak poważna kontuzja nie jest w stanie złamać jednego z nas, kiboli. Żeby wrócić do gry, kolano Mateusza wymaga szybkiej operacji w postaci Artroskopowej rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego ACL oraz intensywnej rehabilitacji. Zabieg ten jest bardzo kosztowny, w związku z czym potrzebna jest pomoc nas wszystkich, kiboli Lecha Poznań. Wierzymy, że szybkie działanie i wsparcie okazane Mateuszowi sprawi, że wróci do gry wkrótce i dzięki swojemu walecznemu charakterowi i woli walki znów będzie mocnym punktem Wiary Lecha.

Mateusz Bednarek (21 lat) jest aktywnie działającym kibolem Lecha, zawodnikiem Drużyny Wiary Lecha grającej w V lidze z 50 występami i 14 bramkami na koncie.