id: bjrax4

Ufundowanie rekonstrukcji gniazda protoceratopsów w Muzeum Ewolucji PAN + rekonstrukcja samego protoceratopsa

Ufundowanie rekonstrukcji gniazda protoceratopsów w Muzeum Ewolucji PAN + rekonstrukcja samego protoceratopsa

85 565 zł 
z 60 000 zł
142%
zakończona 02.04.2021r
1970 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Moi Drodzy,


Udało nam się piekielnie szybko dotrzeć do założonego progu (15.000 złotych), więc po szybkiej konsultacji idziemy po pełną pulę i celujemy, z wyższym progiem, w dodatek w postaci rekonstrukcji samego protoceratopsa.


===


Cześć Wszystkim!

Tutaj Dawid Myśliwiec. Więcej informacji na temat przedmiotu zbiórki znajdziecie w tym filmie, ale pozwolę sobie w kilku słowach przybliżyć Wam jej cel tutaj. 


Być może część z Was nie wie, że w Polsce znajduje się przybytek o nazwie: Muzeum Ewolucji. W samym centrum Warszawy. W Pałacu Młodzieży PKiN. Niestety ze względów finansowych nie może ono w pełni wykorzystać swojego potencjału. Znaczna część eksponatów została wykonana dawno temu i wymaga odświeżenia lub wymiany.


Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się zorganizować zbiórkę, której celem jest rekonstrukcja gniazda protoceratopsa. 


Rekonstrukcja gniazda znajdująca się obecnie w Muzeum jest od kilu miesięcy nieaktualna, została wykonana lata temu zgodnie z ówczesnym stanem wiedzy. Dziś wiemy, że jaja tych stworzeń były zupełnie inne. Bardzo zależy mi na tym, aby polskie Muzeum Ewolucji zbliżało się swoim poziomem do muzeów zagranicznych, dlatego Wasze wsparcie jest dla mnie niezwykle ważne. Zasługujemy na miejsce, które będzie nie tylko edukować i bawić, ale też godnie reprezentować polską naukę za granicą. Każda złotówka to ogromna pomoc, dlatego będę bardzo wdzięczny, jeśli zdecydujesz się wspomóc muzeum nawet najniższą kwotą.


I choć taka zbiórka nie odmieni Muzeum, to głęboko wierzę, że w ten sposób wyślemy jasny sygnał, że Polacy chcą miejsca, w którym będzie można dowiedzieć się czegoś o historii naszej planety. Bez tego nie będziemy mogli ani w pełni zrozumieć współczesności ani zadbać odpowiedzialnie o przyszłość. Sygnałem dla kogo, zapytacie. Dla polityków rzecz jasna. Powstanie Muzeum Historii Naturalnej na miarę XXI wieku zapowiedziano w 2004 roku i, jak się domyślacie, od tego momentu nic się nie zmieniło. Ruszmy razem ten beton!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1970

preloader

Komentarze 87

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Chciałabym kiedyś zobaczyć piękne muzeum, przedstawiające aktualny stan naszej wiedzy na temat dinozaurów i bezkręgowców :)

  10 zł
 • Justyna Sobota

  Witam , przepraszam ze pisze pod czyjaś zrzutka ale tylko mi to zostało , prosić was o pomoc rmpgjz 🥺 wierze ze dobro wraca ❤️ Wszystko jest opisane w opisie 🥺❤️

 • Karol Serwetnicki

  Trochę niezręcznie że piszę pod taką zrzutką ale jak dużo innych ludzi chciałbym spełnić swoje marzenie na które już bardzo długo zbieram a nadal dużo brakuje więc proszę cię o wsparcie mojej zrzutki. Sam regularnie pomagam innym wpłacając nawet po parę złotych żeby im pomóc. Narazie tak średnio z moją zrzutką więc proszę cię o pomoc podobno dobro wraca pozdrawiam t4y3s4 numer zrzutki

 • MK
  Maja Kryżan

  Jestem wdzięczna za szerzenie wiedzy i próbę nagłośniania absurdow. Trochę trudno żyć w nieblogiej świadomości, ale nieświadomych juz mamy już całkiem sporo w tym kraju.
  Jeszcze raz dzięki!

  20 zł
 • GR
  Grzegorz Rogowski

  Widzę że suma nadal rośnie więc dorzucam jeszcze pieniążek. Ciekawe co zrobicie z nadwyżki 😀

  20 zł
  • Justyna Sobota

   Witam , przepraszam za to ze pisze pod czyjaś zrzutka ale tylko to mi zostało teraz zrobic , prosić was o pomoc. Wiem ze są tu bardzo dobre osoby które pomagają , ja tez staramy się pomagać jak tylko potrafię 🥺 proszę was o pomoc rmpgjz

Nasi użytkownicy założyli

878 787 zrzutek

i zebrali

807 982 077 zł

A ty na co dziś zbierasz?