id: bkmsmp

Milion marzeń - zbudujemy hospicjum!

Milion marzeń - zbudujemy hospicjum!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
57 271 zł
z 50 000
114%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 978 815 zrzutek i zebrali 998 805 520 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Kochani!

  Dziękujemy za Wasze wpłaty i ogromne serca! Osiągnęliśmy już cel zrzutki, dlatego zostaje ona oficjalnie zamknięta 🙂

  Zgodnie z zapowiedzią, że środków że zrzutki zakupiliśmy te oto piękne sprzęty, czyli system Redcord i inne sprzęty do rehabilitacji, respirator (kardiomonitor dostaliśmy w prezencie, a dzięki Waszej hojności starczyło i na to 🙂) i konsola PS4 (podłoga interaktywna jest w trakcie ogarniania 🙃).

  A jesli nadal macie ochotę zrobić coś dobrego dla dzieciaków, zapraszamy na naszą kolejna zbiórkę, tym razem na sprzęt ortopedyczny dla naszych pacjentów 🙂

  r0cdbe9c57f83345.jpeg

  u07cd91098e10fa1.jpegb91262a1d5688852.jpegz299ed479f1c6a4a.jpegjaa3006dd42bb3f4.jpegmf3b3aec6d2e0daf.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pierwsze w województwie warmińsko-mazurskim hospicjum stacjonarne dla dzieci już prawie gotowe. Budynek stoi, trwają prace wykończeniowe, ale przed nami nadal ogromne wyzwanie, którym jest wyposażenie placówki.

Marzeń jest wiele. Chcielibyśmy, żeby nasze dzieci od początku mogły korzystać nie tylko z najwyższej jakości usług medycznych, ale także pięknych nowych sprzętów, mebli, gier i zabawek.

Niestety, wszystko to kosztuje, a budowa pochłonęła już ogromne środki. I choć dzięki pomocy wielu cudownych Darczyńców (zarówno osób indywidualnych, jak firm i instytucji) oraz otrzymanemu dofinansowaniu Unijnemu udaje nam się jakoś finansować niezbędne prace, to pieniędzy powoli zaczyna brakować.


Wierzymy jednak, że dzięki Waszej hojności uda nam się już w styczniu ruszyć z kopyta z pełnym zestawem wszystkich sprzętów - nie tylko niezbędnych, ale i tych niekoniecznych, dzięki którym życie dziecka jest o wiele piękniejsze, a czas spędzony na leczeniu mija szybciej.


Pierwszym celem do osiągnięcia w ramach tej zbiórki jest sprzęt konieczny, czyli kardiomonitor (taki z górnej półki, który będzie nam służył przez długie lata). Jego cena to ok. 12 tysięcy złotych.

wc92a93dd5bbe953.jpeg

Drugi cel to zakup sytemu Redcord i kilku innych drobnych sprzętów do rehabilitacji dzieci (jak choćby ten mały osiołek do skakania, którego prezentujemy poniżej). Dzięki tym zakupom będziemy mogli prowadzić rehabilitację naszych podopiecznych z wykorzystaniem najnowszych metod i osiągnięć tej dziedziny medycyny. Koszt tych zakupów to ok. 20 tysięcy złotych.

r9f9ae0fac53d781.jpeg

mda748d6f59baa46.jpeg

Trzeci cel to zakup podłogi interaktywnej. Jesteśmy pewni, że będzie ona nie tylko świetną zabawką, ale także znakomitym narzędziem do rehabilitacji i nauki przez zabawę. Jej koszt to ok. 12 tysięcy złotych.

te1ede86da512180.jpeg

Jeśli uda nam się dobić w tej zbiórce do 50 tysięcy złotych to... za resztę pieniędzy kupimy dzieciom konsolę do gier, system typu kinect oraz masę różnych gier, żeby jeszcze troszkę uprzyjemnić im pobyt w naszej placówce :)

A jeśli pieniędzy będzie jeszcze trochę więcej, to przeznaczymy je na zakup pięknych, nowych mebli do pokoi rodziców, którzy będą w Hospicjum przebywać ze swoimi dziećmi.


Historia naszego Hospicjum

Prace remontowe w zabytkowym budynku przeznaczonym na Olsztyńskie Hospicjum dla Dzieci rozpoczęliśmy w kwietniu 2019 roku. Ich zakończenie planowane jest na połowę grudnia 2020 r. Całkowity koszt budowy hospicjum to ok. 10 mln złotych - 8,5 mln będzie kosztował remont, kolejne 1,5 mln to koszt wyposażenia. W sierpniu 2019 roku pozyskaliśmy 3,4 mln złotych dofinansowania ze środków unijnych (projekt "Rozbudowa, przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania budynków na potrzeby hospicjum stacjonarnego i domowego Caritas w Olsztynie", umowa nr RPWM.08.01.00-28-0029/18-00 w ramach RPO WiM na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków EFRR).

bkmsmp-8db1dac8.png

Milion marzeń

"Hospicjum dla dzieci" to słowa, które z jednej strony niosą strach, bo jednoznacznie kojarzą nam się z bólem i cierpieniem najmłodszych i ich rodzin. Troska, rozpacz, bezsilność, śmiertelna lub nieuleczalna choroba - największy horror każdego rodzica. Z drugiej strony są to słowa, które niosą ze sobą marzenia i nadzieję, bo hospicjum to też życie, może trudne, ale piękne.

Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci to marzenie wielu z nas: pracowników, wolontariuszy, rodzin.

Od kilkunastu lat w Hospicjum Domowym stale otaczamy opieką ok. 70 małych pacjentów hospicyjnych z terenu całego województwa warmińsko-mazurskiego. Lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholog, pracownik socjalny każdego dnia pokonują setki kilometrów, by dotrzeć do dzieci w ich domach. Robią wszystko, by poprawić ich stan zdrowia i sprawność, podnieść jakość ich życia, ułatwić życie i opiekę nad dziećmi ich rodzinom.

Niestety, czasami wszystko to za mało. Przychodzą takie momenty, w których rodzina potrzebuje dodatkowego wsparcia. Czasem jest to intensywna rehabilitacja, która nie jest możliwa w małych miejscowościach, z daleka od centrów miast. Czasem jest to potrzeba odpoczynku albo udania się do lekarza przez rodziców, którzy nie mają z kim zostawić swojego dziecka. Czasem są to kryzysy zdrowotne i rozwojowe dzieci, które wymagają intensywnego wsparcia personelu medycznego. Czasem pierwsze chwile po wypisaniu dziecka ze szpitala do domu, kiedy rodzina musi nauczyć się opieki nad nim (cewnikowania, obsługi respiratora, ssaka i wielu, wielu innych czynności).

Przestrzenią, która to wsparcie umożliwi będzie właśnie Hospicjum Stacjonarne.

bkmsmp-fccc638c.png

bkmsmp-8e807120.png


Spełnianie marzenia o Hospicjum rozpoczęliśmy pod koniec 2017 roku.

Po wielu latach starań o miejsce na hospicjum, nabyliśmy od Gminy Olsztyn, z 99% bonifikatą, zabytkowy budynek dawnych koszar pruskich.

Budynek znajduje się w znakomitej lokalizacji - w ścisłym centrum miasta, otoczony Parkiem Podzamcze, doskonale skomunikowany z resztą miasta, położony bardzo blisko olsztyńskich szpitali i dworca PKP.


Niestety, budynek miał też wiele wad. Przede wszystkim był bardzo zniszczony. Przez lata były tu mieszkania komunalne i bar, później część budynku spłonęła, mieszkańców wykwaterowano, a budynek przez kilka kolejnych lat był pustostanem.


Specyficzna funkcja, którą budynek ma pełnić, w połączeniu z obwarowaniami konserwatorskimi, sprawiły, że samo tworzenie projektu i uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń odpowiednich służb i instytucji okazało się być ogromnym wyzwaniem, które pochłonęło bardzo dużo czasu i pieniędzy.

bkmsmp-befbb1f6.png


Zgodnie z projektem, w budynku znajdzie się miejsce dla 11 pacjentów, pokoje mieszkalne dla rodziców i opiekunów, sale szkoleniowe, gabinet pracy psychologa, kaplica, magazyny i wiele innych, niezbędnych przestrzeni.


Ekipa remontowa weszła na plac budowy 1 kwietnia 2019 roku. I wtedy zaczęło się na dobre.

bkmsmp-777a9d38.png


Po półtora roku, budynek wygląda już przepięknie. Stopniowo wykańczamy poszczególne pomieszczenia, kupujemy meble i sprzęty i już wkrótce... zaczynamy!


Dla kogo to wszystko?

Przede wszystkim dla naszych pacjentów, małych bohaterów, którzy każdego dnia walczą o lepsze jutro. Dla ich rodziców i krewnych, którzy często podejmują nadludzki wysiłek, by zapewnić swoim dzieciom jak najlepszą przyszłość.

bkmsmp-97fd88d0.png

Zrzutka stworzona przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej

Facebook


E-mail

English below:

Zbieramy środki na utworzenie pierwszego w województwie warmińsko-mazurskim hospicjum stacjonarnego dla dzieci. Prace remontowe w zabytkowym budynku przeznaczonym na Olsztyńskie Hospicjum dla Dzieci rozpoczęliśmy w kwietniu 2019 roku. Mamy nadzieję, że uda nam się zakończyć je w czerwcu 2020 roku, tak, żebyśmy już za rok mogli przyjąć w nasze progi pierwszych małych pacjentów. Całkowity koszt budowy hospicjum to ok. 10 mln złotych - 8,5 mln będzie kosztował remont, kolejne 1,5 mln to koszt wyposażenia. W sierpniu 2019 roku pozyskaliśmy 3,4 mln złotych dofinansowania ze środków unijnych (projekt "Rozbudowa, przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania budynków na potrzeby hospicjum stacjonarnego i domowego Caritas w Olsztynie", umowa nr RPWM.08.01.00-28-0029/18-00 w ramach RPO WiM na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków EFRR), nadal jednak do zakończenia inwestycji potrzebujemy ponad 6 mln złotych. Kwota ogromna i nieco onieśmiela, ale wierzymy, że razem z Wami nam się uda!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 487

 
Dane ukryte
66 zł
SS
Sebastian Sojak
 
Dane ukryte
300 zł
Ewelina Świderska
20 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Natalia Żęgota
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 32

 
2500 znaków