id: bkx3mk

Centrum Pomocy Siostrom Zakonnym

Centrum Pomocy Siostrom Zakonnym

Opis zrzutki

CENTRUM POMOCY SIOSTROM ZAKONNYM powstało dla sióstr zakonnych, które doświadczają przemocy i różnego rodzaju nadużyć. Obecnie kobiety z takim doświadczeniem często nie mają gdzie zwrócić się o pomoc lub nie wiedzą, gdzie takiej pomocy szukać. 


Nasze CPSZ tworzą osoby, które po prostu chcą pomagać siostrom. Część naszych wolontariuszek ma za sobą doświadczenie przemocy w żeńskim zgromadzeniu zakonnym, część była świadkami takiej przemocy, a część wolontariuszek i wolontariuszy angażuje się, bo po prostu widzi potrzebę pomocy siostrom.


Obecnie z pomocy centrum już korzystają siostry zakonne z różnych miast i zgromadzeń. Zależy nam, żeby nasza pomoc była coraz bardziej profesjonalna i wszechstronna, dlatego zdecydowaliśmy się na założenie zrzutki.


Zebrane tu pieniądze przeznaczymy na doraźną pomoc siostrom, które decydują się odejście ze swojego zgromadzenia. Będzie to m.in.:

– zakup świeckich ubrań

– doładowanie telefonu

– dofinansowanie kaucji na pierwszy wynajem mieszkania

– finansowa pomoc siostrze, zanim podejmie pracę

 

Więcej informacji na nasz temat znajdziesz w krótkim opisie poniżej, a także na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych:

www.pomocdlasiostr.pl

www.instagram.com/pomocdlasiostr

www.facebook.com/centrumpomocysiostromzakonnym


o86de4552ed92e3e.png 

PO CO I DLA KOGO JESTEŚMY?

➡ Jesteśmy dla sióstr zakonnych, które w jakikolwiek sposób doświadczają przemocy i nadużyć. Siostry w takiej sytuacji, często nie wiedzą, gdzie mogą szukać pomocy.

 

➡ Jesteśmy tu po to, żeby zbierać i udostępniać informacje na temat praw sióstr zakonnych czy przebiegu różnych procesów – szczególnie w sytuacjach, w których taka wiedza jest trudno dostępna.

 

➡ Jesteśmy tu dla sióstr zakonnych, które na różnych etapach formacji zakonnej decydują się na opuszczenie zgromadzenia lub są do tego zmuszone. Służymy wsparciem.

 

➡ Jesteśmy tu dla sióstr zakonnych, które po wielu latach w zgromadzeniu chcą zacząć życie poza nim i spotykają się z wieloma przeciwnościami na starcie. Oferujemy konkretną pomoc w mierzeniu się z zupełnie nową rzeczywistością „po drugiej stronie”.

 

➡ Chcemy, aby to miejsce rozwijało się i było przyjazną przestrzenią dla ludzi, którzy szukają. Nie oceniamy. Nie nawracamy. Nie sugerujemy dobrych rozwiązań.Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Aktywne organizatora:
Inne
Jak pomagamy
Dobry Człowieku ogromnie dziękujemy Ci za wsparcie Centrum, które niesie pomoc siostrom.Dzięki wsparciu finansowemu ze zrzutki mogliśmy:- opłacić kilk...
10 zł

Kupione 34

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 177

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków